Rekordowy rok w świętokrzyskich hotelach!

Lidia Cichocka
Rekordowy rok w świętokrzyskich hotelach!
Rekordowy rok w świętokrzyskich hotelach! sxc.hu
Jeszcze nigdy tak wielu gości nie skorzystało z miejsc noclegowych w województwie.

- Już poprzedni 2013 rok był rekordowy, ale wyniki za trzy kwartały tego, zwłaszcza okres wakacyjny wypadły świetnie – mówi Jacek Kowalczyk dyrektor departamentu promocji, kultury, turystyki i sportu Urzędu Marszałkowskiego. – Jeśli końcówka roku będzie równie dobra pobijemy wynik sprzed 12 miesięcy, kiedy to świętokrzyscy właściciel obiektów skategoryzowanych: hoteli, pensjonatów i moteli sprzedali 1 milion 324 tysiące noclegów.

Z danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny wynika, że  w trzecim kwartale tego roku województwo zanotowało wzrost o 7,8 procent. – W czasie wakacji  sprzedano 449 tysięcy miejsc noclegowych pod czas gdy w 2013 roku było ich 416 tysięcy – wyjaśnia Kowalczyk. – Osób korzystających z naszej bazy było o 10 procent więcej niż przed rokiem. A to są konkretne pieniądze wpływające do kieszeni przedsiębiorców: oni tu spali i jedli.

Ruch w gwiazdkach

W tej chwili na 200 obiektów noclegowych w województwie świętokrzyskim 140 podało się kategoryzacji i ma przypisane gwiazdki i to właśnie w nich wzrasta natężenie ruchu. Niestety, obiekty nieskategoryzowane odnotowały spadek zainteresowania sprzedały 91 procent noclegów w porównaniu z 2013 rokiem. Zdaniem dyrektora to kolejny dowód na to, że warto zabiegać o kategoryzację. Fakt, że obiekt posiada  gwiazdki to dla turysty pewna informacja czego może się w nim  spodziewać.

Nowi gracze

GUS nie podał w jakich rejonach województwa zwiększyła się liczba nocujących.

 

– Od lat prym wiedzie Busko Zdrój, które w ubiegłym roku sprzedało 600 tysięcy noclegów, w tym roku oddano w nim kolejne obiekty na przykład hotel „Bristol”, więc wynik będzie z pewnością lepszy – dodaje Kowalczyk. – Chociaż być może okaże się, że zainteresowanie wzbudziły inne  miejscowości, przecież w ciągu tego roku oddano 16 nowych obiektów noclegowych. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że będą one zapełniane, bo póki co  obiekty noclegowe wypełnione są średnio na poziomie 35 procent rocznie. Możliwości przyjęcia większej liczby osób są więc ogromne, byle tylko byli chętni do odwiedzenia świętokrzyskiego. Noclegi czekają.
 

Strefa Biznesu: Przedsiębiorców czeka prawdziwa rewolucja z KSeF

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 6

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

F
Filip
Ostatnio bylem w Slonecznym Zdroju w Busku i bylo nas w tym obiekcie tylko kilkanascie.
Standard hotelu fajny, ale jak nie ma ludzi to tak troche dziwnie, moze to dlatego, ze lokalizacja bardzo kiepska.
z
zizula
Bzdury, bzdury, Kieleckie Hotelei hoteliki ledwo 20 % wyrabiają i to jest żeczywistość a nie jakieś pierdoły opowiadane przeż jakiegoś urzędnika ...
e
et
"...Niestety, obiekty nieskategoryzowane odnotowały spadek zainteresowania...". Ale dlaczego "niestety"? Skoro są słabe, po co mają sie tam ludzie zatrzymywać?
A
Amora
Owszem nasze kieleckie ładne ale tu jest biednie...kazdy na pierwszy rzut oka jak tylko przyjedzie to zauwaza...po co turysta ma tu przyjechac, co dla niego mamy? gwiadki w hotelach? jest jeszcze b.duzo do zrobienia!  napewno nie liczenie za biurka na bogatego turyste ...i nie gwiazdki mają kusic aby odwiedzic nasz teren.
3***
Ale spokjonie w przyszłym roku już skończą sie szkolnia ze srodków unijnych i statystyki nie beda juz tak dobre. Nikt tu nie wspomniał ile hoteli w rejonie upada... 
G
Grześ
Bzdury opowiadają. W turystyce jest marnie i koniec. Kiepska zima, marne lato i są efekty. Widać że ktoś kto siedzi za biurkiem i podlicza cyferki nie ma bladego pojęcia jak jest w rzeczywistośi. A te gwiazdki za kilka stówek niech sobie schowają... Dleczego to nie jest za darmo albo symbolicznie płacone. Turysty nie interesuje to ile w agroturystyce jest gwiazdek tylko czy jest łazienka i jaka cena. Obiekty skategoryzowane najczęściej nie umywają sie do tych nowych i komfortowych obiektów, które mają gdzieś gwiazdki.
Dla mnie to nawet obciach, jak ktoś ma marnie to kupuje sobie gwiazdkę i mysli że goście są naiwni.
Szkoda, że urzędasy nie zajmią się promocją regionu tak jak należy.
 
 
 
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie