Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Rewolucja w telefonowaniu. Od dziś wszyscy dzownimy inaczej!

/jap./, [email protected]
- Dzwoniąc z telefonu stacjonarnego na numer miejscowy, międzystrefowy, do sieci komórkowej czy teleinformatycznej, nie poprzedzamy go już cyfrą „0” - informuje rzecznik Grupy TP w Krakowie, Izabela Szum
- Dzwoniąc z telefonu stacjonarnego na numer miejscowy, międzystrefowy, do sieci komórkowej czy teleinformatycznej, nie poprzedzamy go już cyfrą „0” - informuje rzecznik Grupy TP w Krakowie, Izabela Szum
Od dziś dzwonimy z telefonów stacjonarnych inaczej niż do tej pory. Niektórzy będą musieli przeprogramować numery.

A wszystko z powodu zmian zarządzonych przez Ministra Infrastruktury z 28 lutego 2008 roku. Zarówno Telekomunikacja Polska jak i inni operatorzy właśnie dostosowują się do zawartych w nim zapisów.

- Dzwoniąc z telefonu stacjonarnego na numer miejscowy, międzystrefowy, do sieci komórkowej czy teleinformatycznej, nie poprzedzamy go już cyfrą „0”. Klientom korzystającym z telefonów, modemów bądź centralek telefonicznych z zaprogramowanymi wcześniej numerami przypominamy o konieczności przeprogramowania ich zgodnie z nowymi zasadami – mówi Izabela Szum, rzecznik prasowy Grupy TP w Krakowie.

Od dziś obowiązuje już tylko ten jeden sposób wybierania połączeń krajowych. Bez początkowej cyfry „0” wybieramy numery zarówno z telefonów stacjonarnych jak i komórkowych. Jeśli wybierzemy numer „po staremu” z zerem na początku, usłyszymy bezpłatną zapowiedź informująca o zmianach, po czym połączenie zostanie przerwane. Taka zapowiedź będzie zapewniona będzie się pojawiać w razie pomyłek abonentów aż do 15 stycznia 2011 roku.

- Nie zmienia się natomiast sposób wybierania numerów międzynarodowych. Przed numerem kierunkowym kraju, do którego dzwonimy, nadal będziemy wybierać "00". Czyli, dzwoniąc np. do Francji, wybieramy tak jak dotychczas, 0033, a następnie właściwy numer.

Informację o zmianach można uzyskać pod bezpłatnym numerem infolinii 19393, a wsparcie techniczne (na przykład w przypadku przeprogramowania modemu) pod numerem 800 102 102.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: „Wojna cenowa” sklepów. Ile sklepy na tym zarabiają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia