Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Rovese ma nowy zarząd! W jego składzie są specjaliści z międzynarodowym doświadczeniem

Marzena SMORĘDA [email protected]
Rovese jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych od 1998 roku.
Rovese jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych od 1998 roku.
Spółka Rovese, należąca w ponad 48 procentach do największego świętokrzyskiego przedsiębiorcy Michała Sołowowa powołała nowy zarząd. Poprzedni skład zarządu spółki, znanego producenta i dystrybutora ceramiki łazienkowej, noszącej wówczas nazwę Cersanit, odwołano 2 sierpnia 2011 roku.

Rada Nadzorcza giełdowej spółki Cersanit odwołała wówczas z funkcji prezesa zarządu spółki Mirosława Jędrzejczyka, a z funkcji wiceprezesa zarządu Grzegorza Saniawę. Nie poinformowano o przyczynach zmian kadry ani o tym o tym, kto zastąpi ich na stanowiskach. Ówczesna decyzja przyjęta została wśród specjalistów ze sporym zaskoczeniem.

Przeczytaj też: Świętokrzyscy dłużnicy najbardziej sumieni w Polsce.

24 stycznia 2012 roku, po kilku miesiącach oczekiwania na decyzję w sprawie nominacji, Rada Nadzorcza Rovese powołała na okres do końca wspólnej kadencji obecnego zarządu nowych prezesów i członków.  Zamieściła w tej sprawie komunikat.

Członkiem nowego zarządu i jednocześnie prezesem zarządu spółki został Wojciech Stankiewicz. Ma 42 lata. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Tytuł magistra na Wydziale Handlu Zagranicznego SGH uzyskał z wyróżnieniem w 1993 roku. Jest również absolwentem programu MBA na INSEAD we Francji, który ukończył z wyróżnieniem w 1995 roku. W latach od 1993 do 2008 - w McKinsey & Company, od 2002 jako partner. W ramach pracy w McKinsey doradzał klientom w Polsce i na świecie przede wszystkim w zakresie strategii, restrukturyzacji i organizacji. Był między innymi odpowiedzialny za sektory dóbr konsumpcyjnych i handlu detalicznego. Pracował rok w biurze McKinsey w Nowym Jorku, realizował również projekty w Europie Zachodniej, Rosji, Ukrainie i na Bliskim Wschodzie. Od roku 2008 prowadzi działalność doradczą i inwestycyjną głównie jako współzałożyciel i Członek Zarządu Metropolitan Capital Solutions oraz Kapitał Ziemski.

Wojciech Stankiewicz**jest członkiem Rady Nadzorczej spółek Barista SA i Sports Hospitality Sp z o.o., dyrektorem w spółce prawa cypryjskiego Bronzvale Ltd. oraz członkiem Zarządu w spółkach Barista Holdings Spzoo, Kapital Ziemski Sp. z o.o., Metropolitan Capital Solutions Spzoo i Terra Spzoo. Działalność w tych spółkach nie jest konkurencyjna w stosunku do działalności w Rovese.

Przeczytaj też: Więcej tanich połączeń z Kielc do różnych miast w Polsce.

Wojciech Stankiewicz nie zajmował dotychczas żadnych funkcji w spółce Rovese. Nie wykonuje działalności poza przedsiębiorstwem spółki Rovese SA, która byłaby w stosunku do niej konkurencyjna. Nie jest wspólnikiem konkurencyjnej spółki cywilnej lub spółki osobowej ani członkiem organu spółki kapitałowej lub członkiem organu jakiejkolwiek innej konkurencyjnej osoby prawnej.

 

Członkiem zarządu i wiceprezesem Rovese do spraw marketingu został Michał Wólczyński. Ma 35 lat. Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Zarządzania. Pracował między innymi w firmie doradczej Kolaja & Partners (2001-2006) oraz Laboratorium Kosmetycznym Dr Irena Eris (2006-2011). W firmie Kolaja&Partners uczestniczył i prowadził projekty w zakresie restrukturyzacji, strategii marketingu i sprzedaży oraz operacji. W Laboratorium Kosmetycznym Dr Irena Eris przez ostatnie lata pełnił funkcję członka Zarządu Dyrektora Marketingu i Sprzedaży. Nie zajmował dotychczas żadnych funkcji w Rovese.

 

Michał Wólczyński nie prowadzi działalności gospodarczej, nie jest wspólnikiem konkurencyjnej spółki cywilnej lub spółki osobowej ani członkiem organu spółki kapitałowej lub członkiem organu jakiejkolwiek innej spółki konkurencyjnej osoby prawnej.

Przeczytaj też: Nowa hala sportowa kieleckiego dewelopera. Gdzie i kiedy powstanie?

W skład nowego zarządu Rovese wszedł też Tomasz Rejman, który jednocześnie będzie pełnił funkcję wiceprezesa zarządu do spraw operacyjnych. Ma 44 lata, jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej. Pracował między innymi w Procter & Gamble Poland (1993-1999), McKinsey & Company (1999-2004), PKN ORLEN/ UNIPETROL (2005-2011). Nie zajmował dotychczas żadnych funkcji w spółce Rovese. Nie prowadzi działalności gospodarczej, nie jest wspólnikiem konkurencyjnej spółki cywilnej lub spółki osobowej ani członkiem organu spółki kapitałowej lub członkiem organu jakiejkolwiek innej spółki konkurencyjnej osoby prawnej.

 

Rada Nadzorcza Rovese na członka zarządu powołała także Michała Romańskiego. Ma on 38 lat i jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie, Wydział Zarządzania, specjalności funkcjonowanie i rozwój przedsiębiorstw oraz Rachunkowość (1998), studiów podyplomowych w Instytucie Zarządzania Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, specjalność Zarządzanie zasobami ludzkimi (1999) oraz International MBA w St. Gallen Business School oraz Krakowskiej Szkole Biznesu (2009). Od 2003 roku posiada uprawnienia biegłego rewidenta.Przebieg kariery zawodowej obejmuje m.in.: Deloitte Audyt Sp. z o.o., ostatnie stanowisko - starszy menedżer audytu (1998-2009). Od czerwca 2010 roku zajmuje stanowisko dyrektora ds. finansów w Rovese S.A. Od listopada 2010 roku pełni funkcje zarządzające i nadzorujące w spółkach Grupy Kapitałowej Emitenta. Od sierpnia 2011 sprawował funkcję Prokurenta w Spółce Rovese S.A.

 

Michał Romański nie wykonuje działalności poza przedsiębiorstwem spółki Rovese SA, która byłaby w stosunku do niej konkurencyjna. Nie jest wspólnikiem konkurencyjnej spółki cywilnej lub spółki osobowej ani członkiem organu spółki kapitałowej lub członkiem organu jakiejkolwiek innej konkurencyjnej osoby prawnej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: „Wojna cenowa” sklepów. Ile sklepy na tym zarabiają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia