MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rozdano Świętokrzyskie Nagrody Jakości

Elżbieta ŚWIĘCKA [email protected]
Świętokrzyską Nagrodę Jakości w kategorii dużych przedsiębiorstw usługowych odebrał z rąk marszałka Adama Jarubasa prezes zarządu Zdzisław Wojtycha.
Świętokrzyską Nagrodę Jakości w kategorii dużych przedsiębiorstw usługowych odebrał z rąk marszałka Adama Jarubasa prezes zarządu Zdzisław Wojtycha.
Podczas uroczystej gali w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach przyznano wczoraj nagrody i wyróżnienia w XII edycji konkursu Świętokrzyskie Nagrody Jakości za zarządzanie przez jakość, dynamiczny rozwój i doskonalenie usług i produktów.

Nagrody otrzymały najlepsze przedsiębiorstwa i organizacje z województwa świętokrzyskiego, które systematycznie doskonalą się stosując nowoczesne, innowacyjne metod zarządzania. Świętokrzyska Nagroda Jakości jest elementem systemu nagród, na które składają się Polaka Nagroda Jakości oraz przyznawana już od 1992 roku Europejska Nagroda Jakości.

 

Kapituła konkursu pod przewodnictwem wicemarszałka województwa świętokrzyskiego Zdzisława Wrzałki przyznała cztery nagrody główne j jedno wyróżnienie. Laureatami zostali: ELPOREM w kategorii dużych przedsiębiorstw usługowych, AGC Opatów – średnie przedsiębiorstwo produkcyjne, Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Staszowie w kategorii organizacje publiczne – służba zdrowia oraz Zakład Konfekcjonowania Artykułów Spożywczych VITANA jako małe przedsiębiorstwo produkcyjne. Wyróżnienie w kategorii małych przedsiębiorstw produkcyjnych przypadło spółce DASPOL.

 

Przyznano też nagrody i wyróżnienia w II edycji konkursu Świętokrzyski Racjonalizator, za pobudzanie rozwoju regionu świętokrzyskiego przez nagradzanie rozwiązań chronionych oraz projektów wynalazczych zaakceptowanych lub zgłoszonych w Urzędzie Patentowym w roku poprzedzającym daną edycję konkursu.

 

Komisja Konkursowa pod przewodnictwem marszałka województwa świętokrzyskiego Adama Jarubasa przyznała nagrodę główną Jerzemu Piotrkowskiemu, który otrzymał patenty za system kanałów wywiewnych w zblokowanych kanałach wentylacyjnych oraz system indywidualnego nawiewu kanałowego. Wyróżnienia powędrowały do Elżbiety Mocek-Selegi, Ryszarda Sygały, Huberta Smorąga, Dariusza Madetki za prawo ochronne na kocioł wodny płomienicowo-płomieniówkowy z wewnętrzną komorą nawrotną oraz Ryszarda Dachowskiego oraz Anny Stępień za patent na sposób oraz stanowisko badawcze do określenia izolacyjności akustycznej elementów budowlanych, zwłaszcza silikatowych i betonowych. Wyróżnienie za zgłoszenie wynalazku trafiło też do Leszka Radziszewskiego i Marzeny Miesikowskiej za sposób i urządzenie do oceny jakości głosu.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia