MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rozmowy kontrolowane

Beata RYGIEL, [email protected]
Mirosław Ostrowski, prezes firmy Playada w Kielcach, właściciela sieci salonów Play:- Jeśli zmieniamy operatora, powinniśmy powiadomić o tym naszych znajomych. Jeżeli tego nie zrobimy, mogą być zdziwieni, że za rozmowy z nami płacą drożej niż kiedyś.
Mirosław Ostrowski, prezes firmy Playada w Kielcach, właściciela sieci salonów Play:- Jeśli zmieniamy operatora, powinniśmy powiadomić o tym naszych znajomych. Jeżeli tego nie zrobimy, mogą być zdziwieni, że za rozmowy z nami płacą drożej niż kiedyś.
Zmiana operatora wcale nie musi wiązać się ze zmianą numeru telefonu. Często decydujemy się na to ze względu na korzystniejsze warunki umowy. Jednak powinniśmy pamiętać, żeby powiadomić o tym swoich znajomych. Dlaczego?

Dlatego, że nie zawsze to, co jest korzystne dla nas, będzie korzystne również dla innych.

Przeniesienie numeru do innej sieci świadczą wszyscy operatorzy komórkowi. Usługę tę zamawia się u operatora, do którego planujemy swój numer przenieść. Obserwując rynek telefonii komórkowej, daje się zauważyć, że coraz więcej osób przenosi swój numer do sieci Play.

 

- Przeniesienie numeru do naszej sieci jest bezpłatne od 1 lipca ubiegłego roku. Wcześniej trzeba było za taką usługę zapłacić około 60 złotych. Były to tak zwane koszty manipulacyjne. Zmieniając operatora, możemy zmienić ofertę i tym samym skorzystać z wielu promocji – mówi Karolina Starula, konsultant do spraw obsługi klienta sieci sprzedaży Playada w Kielcach.

 

TRZY WARUNKI

 

Samo przejście do innego operatora jest bardzo proste. Wystarczy spełnić trzy podstawowe warunki. Osoba, która chce dokonać zmiany operatora i pozostać przy swoim numerze, powinna poinformować operatora, do którego chce przejść, że ma taki zamiar. Dotyczy to umów abonamentowych.

 

- Najbezpieczniej jest poinformować o tym fakcie półtora miesiąca przed końcem umowy, ponieważ przejście do innego operatora nie odbywa się z dnia na dzień, tylko trwa około mie-siąca – zaznacza nasza rozmówczyni.

 

Drugim warunkiem jest rejestracja karty telefonicznej u operatora, do którego się przechodzi. Rejestracji tej można dokonać drogą pocztową, przez Internet lub bezpośrednio w salonie operatora. Ostatni warunek to pełnoletniość abonenta.

 

– Klient musi posiadać dowód osobisty, na podstawie którego sprawdzamy zgodność danych. W przypadku osób niepełnoletnich istnieje możliwość zarejestrowania numeru na opiekuna prawnego – tłumaczy Starula.

 

POWIEDZ ZNAJOMYM

 

Zdaniem naszej rozmówczyni o zamiarze zmiany operatora należy koniecznie poinformować swoich znajomych.

- Kiedyś operatora sieci można było poznać po pierwszych cyfrach numeru telefonu. Teraz numery są pomieszane i takiej możliwości już nie ma. Z Playa można dzwonić taniej do wszystkich sieci, ale opłaty za połączenie z naszą siecią są już wyższe. To jest widoczne dopiero w kosztach połączenia, dla-tego jeśli nasi znajomi nie wiedzą o tym, że zmieniliśmy operatora, mogą być niemile zaskoczeni rachunkami za rozmowy.

 

Dlatego nasza zmiana operatora nie zawsze będzie ko-rzystna dla innych.

- Można to zniwelować jedynie przez przejście naszych znajomych do tej samej sieci. Prostym rozwiązaniem w tym wy-padku może być też zakup pakietu startowego lub pakietu minut - dodaje Starula.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia