Rozpoczął się nabór do konkursu Eurolider 2012

Bartosz OSZCZEPALSKI, [email protected]
W tym roku kandydaci mogą być zgłaszani w dwóch kategoriach: pracownicy jednostek samorządu terytorialnego oraz pracownicy i współpracownicy organizacji pozarządowych, których działalność wpisuje się w cele konkursu .
W tym roku kandydaci mogą być zgłaszani w dwóch kategoriach: pracownicy jednostek samorządu terytorialnego oraz pracownicy i współpracownicy organizacji pozarządowych, których działalność wpisuje się w cele konkursu .
Udostępnij:
Do 13 stycznia 2012 roku będzie można zgłaszać kan-dydatów do prestiżowego konkursu organizowanego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

- To już czwarta edycja „Euroliderów”. Chcemy wyróżnić osoby, które angażują się w rozwój lokalny i regionalny oraz aktywizację mieszkańców poprzez odpowiednie wykorzystywanie funduszy europejskich. Do konkursu można zgłaszać osoby, które zajmują się tematyką Funduszy Europejskich i które przyczyniły się do realizacji i powstania projektu służącemu tej społeczności, pod warunkiem, że uzyskał on dofinansowanie ze środków europejskich. W tym roku kandydaci mogą być zgłaszani w dwóch kategoriach: pracownicy jednostek samorządu terytorialnego oraz pracownicy i współpracownicy organizacji pozarządowych, których działalność wpisuje się w cele konkursu – informuje Piotr Popa, zastępca dyrektora Biura Ministra w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego.

 

Co muszą zrobić osoby, które chcą wziąć udział w konkur-sie? - Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na serwisie internetowym organizatora i wysłać go na adres Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. W formularzu powinno znaleźć się zdjęcie oraz prezentacja multimedialna dotycząca konkretnych osiągnięć kandydata. Zwycięzców na podstawie wy-słanych zgłoszeń wybierać będzie specjalna kapituła konkursu, laureaci trzech dotychczasowych edycji oraz internauci. Kapituła oceniać będzie skalę zmian, które dzięki działaniom kandydata nastąpiły w regionie oraz to, w jakim stopniu te działania przyczyniły się do aktywizacji lokalnej społeczności – dodaje Piotr Popa.

 

Organizatorzy przewidzieli atrakcyjne narody dla zwycięz-ców „Euroliderów”. Osoba wybrana przez kapitułę oraz laureat nagrody specjalnej otrzymają 8000 złotych. Z kolei kandydaci wybrani przez laureatów dotychczasowych edycji oraz internau-tów dostaną nagrody rzeczowe o równowartości 3000 złotych.

 

W poprzednich latach wyróżniani byli kandydaci z naszego regionu, między innymi Dariusz Dąbek, pracownik Urzędu Gminy Bieliny, dyrektor Kieleckiego Inkubatora Technologicznego Szymon Mazurkiewicz, a także Piotr Sadłocha, dyrektor Biura Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej w Łagowie.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wojna na Ukrainie to wyzwanie dla całej branży IT, opinia eksperta

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie