MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dworzec PKS także dla niepełnosprawnych

Klaudia Tajs
Remont budynku dworca PKS w Tarnobrzegu rozpocznie się na początku kwietnia. Modernizacja obejmie także plac manewrowy. Unowocześnione zostaną między innymi stanowiska podjazdowe.
Remont budynku dworca PKS w Tarnobrzegu rozpocznie się na początku kwietnia. Modernizacja obejmie także plac manewrowy. Unowocześnione zostaną między innymi stanowiska podjazdowe. K. Tajs
Zlikwidowane zostaną wszystkie bariery - nie będzie wąskich drzwi i wysokich krawężników. Będą za to toalety dla niepełnosprawnych.

Budynek Dworca PKS w Tarnobrzegu jak również otaczający go plac manewrowy będzie remontowany.

Dzięki sugestiom lokalnego środowiska osób niepełnosprawnych, w trakcie remontu zostaną dokonane przeróbki, które w przyszłości ułatwią wejście do budynku dworca osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich.

PIERWSZY ETAP

Wybudowany na początku lat 70-tych budynek dworca PKS w Tarnobrzegu od dawna wymaga remontu. Budowany na potrzeby Państwowego Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Tarnobrzegu przestronny gmach, od dawna jest wykorzystywany tylko w niewielkiej części. Z przestronnej poczekalni nie mogą korzystać osoby niepełnosprawne, gdyż zbyt wąskie drzwi uniemożliwiają im wjazd wózkiem do środka.
Informację o modernizacji budynku dworca, potwierdza dyrekcja przedsiębiorstwa. Remont ruszy na początku kwietnia i zostanie podzielony na dwa etapy. Pierwszy obejmie modernizację samego gmachu. Zostanie on dostosowany do potrzeb przedsiębiorstwa oraz pasażerów. Na parterze oraz na pierwszym piętrze budynku, dobudowane zostaną nowe pomieszczenia. - Zmieni się położenie kas biletowych, pomieszczeń dla dyżurnego ruchu i dyspozytora. Odnowiony zostanie dach i elewacja.

- Z myślą o niepełnosprawnych pasażerach, przy wejściu do zmodernizowanego gmachu zamontujemy specjalne podjazdy - zapowiada Leszek Guzy, dyrektor do spraw przewozu oraz spraw techniczno-gospodarczych w PKS Tarnobrzeg, grupa "Orbis".

DRUGI ETAP

Kolejny etap obejmie modernizację placu manewrowego. Unowocześnione zostaną między innymi stanowiska podjazdowe dla autobusów. Remont zostanie wykonany zgodnie z przepisami i warunkami stawianymi przez Unię Europejską, dlatego o jakichkolwiek barierach architektonicznych nie może być mowy.

Jednak na wykonanie tych robót, dyrekcja PKS nie ma jeszcze stosownego zezwolenia. - Dotychczas uzyskaliśmy zezwolenie na budowę budynku dworca - dodaje Leszek Guzy. - W późniejszym czasie uruchomimy procedury dotyczące przebudowy placu i podjazdów. Przed nami także wybór wykonawcy inwestycji.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie