Są pieniądze dla świętokrzyskich firm na turystykę. Ile i na jakich warunkach można je otrzymać?

Marzena Smoręda
Marzena Smoręda
o warunkach pożyczki mówił Sebastian Mikołajczyk, specjalista do spraw pożyczek w Polskiej Fundacji PrzedsiębiorczościOddział w Kielcach.
o warunkach pożyczki mówił Sebastian Mikołajczyk, specjalista do spraw pożyczek w Polskiej Fundacji PrzedsiębiorczościOddział w Kielcach. Fot. archiwum
Nawet o pół miliona złotych nisko oprocentowanej pożyczki bez opłat i prowizji, udzielonej na okres do siedmiu lat, na budowę, rozwój, podniesienie standardów świadczonych usług i inwestycję w nowe technologie mogą ubiegać się przedsiębiorcy ze Świętokrzyskiego działający lub zamierzający uruchomić firmy prowadzące biznes turystyczny i okołoturystyczny, korzystając z programu Przedsiębiorcza Polska Wschodnia-Turystyka, który realizuje Polska Fundacja Przedsiębiorczości we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

Wystartował program Przedsiębiorcza Polska Wschodnia-Turystyka”, w którym Polska Fundacja Przedsiębiorczości ma do rozdysponowania w ramach umowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego pieniądze na rozwój turystyki w województwie świętokrzyskim.
Kto może skorzystać z pożyczki na rozwój turystyki? Pożyczka na rozwój turystyki umożliwia mikro-, małym i średnim firmom prowadzącym działalność turystyczną lub okołoturystyczną na terenie Polski Wschodniej. W tym między innymi w Świętokrzyskiem sfinansowanie rozwojowych przedsięwziąć oraz wydatków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Przedsiębiorcy z tego sektora gospodarki mogą złożyć wniosek o przyznanie nisko oprocentowanej - od 0,0375 procent - pożyczki na kwotę do 500 tysięcy złotych.

Na co można przeznaczyć pożyczkę na rozwój turystyki?
Korzystając z tej pożyczki przedsiębiorca może:
• zbudować lub rozbudować obiekt noclegowy lub gastronomiczny
• stworzyć lub rozwinąć infrastrukturę rekreacyjno-sportową
• rozpocząć lub rozwinąć produkcję i sprzedaż produktów ekologicznych, regionalnych lub tradycyjnych
• podniesie jakość świadczonych usług

Dodatkowo, w ramach inwestycji może:
• świadczyć usługi związane z e-turystyką
• pokryć wydatki związane z bieżącą działalnością gospodarczą
• pokryć wydatki na promocję i reklamę, związane z zasadniczą częścią finansowanego przedsięwzięcia

Maksymalna wysokość pożyczki dla firmy wynosi do 500 tysięcy złotych
• maksymalny okres spłaty – do 7 lat
• pożyczka ma stałe, atrakcyjne oprocentowanie na warunkach korzystniejszych niż rynkowe
• brak jest opłat i prowizji za udzielenie i obsługę pożyczki
• istnieje możliwość karencji spłat
• brak jest wymaganego wkładu własnego
• są elastyczne warunki spłaty uwzględniające sezonowy charakter działalności preferencje (niższe oprocentowanie oraz brak wymaganego wkładu własnego) dla:
◦ obiektów posiadających status Miejsca Przyjaznego Rowerzystom ze Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo
◦ MŚP prowadzących działalność nie dłużej niż 2 lata.
Program „Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka” wspiera rozwój mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, działających w branży turystycznej oraz okołoturystycznej w Polsce Wschodniej, z wykorzystaniem instrumentów finansowych.

Czy wzrośnie opłata za ZUS?

Wideo

Materiał oryginalny: Są pieniądze dla świętokrzyskich firm na turystykę. Ile i na jakich warunkach można je otrzymać? - Echo Dnia Świętokrzyskie

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie