Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Są pieniądze na szkolenia pracowników. Wnioski można składać w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kielcach

Paula Goszczyńska
Paula Goszczyńska
Pracodawcy i pracownicy z powiatu kieleckiego od 27 czerwca mogą ubiegać się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kielcach o środki na kształcenie ustawiczne. Nabór wniosków potrwa do 1 lipca.
Pracodawcy i pracownicy z powiatu kieleckiego od 27 czerwca mogą ubiegać się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kielcach o środki na kształcenie ustawiczne. Nabór wniosków potrwa do 1 lipca. Pixabay.com
Pracodawcy i pracownicy z powiatu kieleckiego od 27 czerwca mogą ubiegać się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kielcach o środki na kształcenie ustawiczne. Nabór wniosków potrwa do 1 lipca.

Są pieniądze na szkolenia pracowników. Wnioski można składać w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kielcach

Pieniądze na szkolenia będą pochodzić z rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego. W pierwszej kolejności dofinansowania przyznane będą na: wsparcie kształcenia ustawicznego osób po 45. roku życia, zarówno pracodawców, jak i pracowników; wsparcie kształcenia ustawicznego osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności.

Pracodawca zobligowany jest dołączyć do wniosku oświadczenie o posiadaniu przez uczestnika szkolenia orzeczenia o niepełnosprawności, który stanowi integralną część wniosku.

Sfinansowane mogą zostać szkolenia zarówno dla cudzoziemców jak i polskich pracowników czy pracodawców. Dofinansowania mogą być przyznane na działania obejmujące: doskonalenie znajomości języka polskiego oraz innych niezbędnych do pracy języków, szczególnie w kontekście słownictwa specyficznego dla danego zawodu / branży; doskonalenie wiedzy z zakresu specyfiki polskich i unijnych regulacji dotyczących wykonywania określonego zawodu; ułatwianie rozwijania i uznawania w Polsce kwalifikacji nabytych w innym kraju; rozwój miękkich kompetencji, w tym komunikacyjnych, uwzględniających konieczność dostosowania się do kultury organizacyjnej polskich przedsiębiorstw i innych podmiotów, zatrudniających cudzoziemców.

Ze szkoleń w ramach tego priorytetu mogą korzystać również pracodawcy i pracownicy z polskim obywatelstwem, o ile wykażą w uzasadnieniu wniosku, że szkolenie to ułatwi czy też umożliwi im pracę z zatrudnionymi bądź planowanymi do zatrudnienia w przyszłości cudzoziemcami.

Więcej informacji znaleźć można TUTAJ

Wnioski można składać: w siedzibie Urzędu w Punkcie Obsługi Klienta, za pośrednictwem poczty tradycyjnej i elektronicznej skrzynki podawczej: https://kielce.praca.gov.pl/elektroniczna-skrzynka-podawcza. Dodatkowe informacje można uzyskać w pokoju 1 i 2 i pod numerami tel. 41 367-16-11 41-367-11-89.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: „Wojna cenowa” sklepów. Ile sklepy na tym zarabiają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Są pieniądze na szkolenia pracowników. Wnioski można składać w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kielcach - Echo Dnia Świętokrzyskie

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia