MKTG SR - pasek na kartach artykułów

ŚCRM Liderzy Regionu 2008 - najlepsi z najlepszych (wideo)

Robert Felczak
[swf file="video/ratownictwo_lider13.02.09_4215.flv"]

38 zespołów ratownictwa medycznego w pełnej gotowości, rozlokowanych w 20 miejscach wyczekiwania, mogących dotrzeć na miejsce zdarzenia w ciągu zaledwie kilku minut. Najnowocześniejszy sprzęt i wielkie oddanie pracujących tu ludzi. To Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach, które zostało powołane do życia w grudniu 1999 roku.

ŚCRMiTS obejmuje rejonem działania miasto Kielce i 10 powiatów ziemskich. Każdy kolejny rok kończy się uzyskaniem nadwyżki przychodów nad kosztami, co sprzyja wymianie starego taboru sanitarnego na nowoczesne ambulansy. Dziś przeciętny wiek ambulansu ratunkowego wynosi zaledwie trzy lata, każdy pojazd spełnia normy określone przepisami Unii Europejskiej. Ponadto wyremontowano wszystkie siedziby w oddziałach terenowych, tak by spełniały wymagania przepisów sanitarnych a obecnie trwa modernizacja siedziby przy ulicy Świętego Leonarda w Kielcach. Wprowadzono również niezwykle skuteczny system teletransmisji zapisu EKG pacjenta za pomocą telefonii komórkowej, zmodernizowano informatyczną i łącznościową bazę sprzętową, wdrożono system GPS, wykorzystywany do lokalizacji pojazdów ŚCRMiTS i przesyłania informacji o zdarzeniach wymagających interwencji zespołów ratunkowych.

O tym, jak wielka jest rola Centrum w ratowaniu ludzkiego życia i jak potężny to organizm, świadczy najlepiej liczba zatrudnionych. Pracuje tu niemal 1 000 osób. Zdecydowana większość z ponad 200 lekarzy to specjaliści. Ponadto w Centrum pracuje ponad 160 kwalifikowanych ratowników medycznych oraz ponad 130 pielęgniarek i pielęgniarzy. Potwierdzeniem świadczenia usług najwyższej jakości jest uzyskany w sierpniu 2007 roku certyfikat ISO 9001:2000.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zakaz handlu w niedzielę. Klienci będą zdezorientowani?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia