MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Siedem firm ze Świętokrzyskiego zgłoszonych do nagrody Prezydenta Komorowskiego

Redakcja
Prezydent Bronisław Komorowski (fot. www.prezydent.pl)
Prezydent Bronisław Komorowski (fot. www.prezydent.pl)
107 wniosków o przyznanie Nagrody Gospodarczej Prezydenta Polski spełniających kryteria regulaminowe wpłynęło w X edycji konkursu. Wśród nich jest 7 ze świętokrzyskiego.

Urzędy marszałkowskie zgłosiły ogółem 43 firmy oraz instytuty naukowo-badawcze i wdrożeniowe w następujących kategoriach: Innowacyjność – 12, Obecność na Rynku Globalnym – 12, Ład Korporacyjny i Społeczna Odpowiedzialność Biznesu – 10; Zielona Gospodarka – 9.

Przeczytaj też: W tym roku Wialkanoc będzie droższa. Ile więcej zapłacimy?

Tegoroczną, X edycję zainaugurował 12 stycznia tego roku Prezydent Bronisław Komorowski. 16 marca minął termin przesyłania wniosków od instytucji zgłaszających kandydatów, między innymi: urzędów marszałkowskich, instytucji biznesowych, fundacji, stowarzyszeń oraz redakcji czasopism branżowych. Pełną listę instytucji zgłaszających można znaleźć na stronie www.prezydent.pl.

Z województwa świętokrzyskiego zgłoszono 7 firm:W kategorii Innowacyjność – INWEX z Kielc; w kategorii Obecność na Rynku Globalnym – Pilkington Automotive Poland z Sandomierza i Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki „Siarkopol” z Grzybowa; W kategorii Ład Korporacyjny i Społeczna Odpowiedzialność Biznesu – Barlinek z Kielc; w kategorii Zielona Gospodarka – Wodociągi Kieleckie, Elektrownia Połaniec i Środowisko i Innowacje Tuczępy.

Ogłoszenie wyników oraz wręczenie Nagród planowane jest na 29 maja podczas Gali w Poznaniu organizowanej wspólnie z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta jest nagrodą honorową. Laureaci otrzymają z rąk Prezydenta dyplom i statuetkę z brązu. W ubiegłym roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski zdecydował o wznowieniu Nagrody Gospodarczej.

Promuje ona pozytywne wzorce zachowań, buduje prestiż i pozytywny obraz polskiej gospodarki oraz wyróżnia firmy i przedsiębiorstwa, które odnoszą sukcesy na polskich i zagranicznych rynkach.

Przeczytaj też:Czy nowy dyrektor będzie lekarstwem na kłopoty Valdi Ceramica?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grecy będą pracować 6 dni w tygodniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia