MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Skrzydła 2012. Galeria Echo z Kielc

Redakcja
Kielecka Galeria Echo otrzymała nagrodę Skrzydła 2012 za profesjonalny system parkingowy.
Kielecka Galeria Echo otrzymała nagrodę Skrzydła 2012 za profesjonalny system parkingowy. archiwum
Laureat nagrody gospodarczej Skrzydła 2012 na świętokrzyski rynek handlowy wkroczył w 2011 roku po rozbudowie w najlepszym stylu, od razu podbijając serca nie tylko mieszkańców naszego województwa, ale i zdobywając na starcie światowy rozgłos.

Galeria Echo w Kielcach to jedno z największych centrów handlowo-rozrywkowych w Polsce i zwycięzca prestiżowego konkursu MAPIC Awards we Francji. Specjaliści od budownictwa nagrodzili galerię w europejskiej skali. Galeria Echo, zrealizowana przez Echo Investment w ubiegłym roku zwyciężyła w kategorii „Best enlarged retail development”, czyli dla najlepszego rozbudowanego obiektu handlowego. Rangę tego międzynarodowego sukcesu w konkursie MAPIC Awards, towarzyszącego największym w Europie targom nieruchomości komercyjnych we Francji, można porównać do filmowego Oscara. To nie tylko ogromna promocja dla Kielc, ale i dowód na to, że zaczęliśmy wyznaczać światowe trendy w budownictwie.

O zwycięstwie kieleckiej inwestycji zdecydowały między innymi doskonała lokalizacja obiektu i jego architektura, która jest dziełem kieleckich projektantów z pracowni DETAN. Ogromna powierzchnia, największa w Polsce liczba sklepów, skala i różnorodność najemców, a także najsłynniejsze marki w jej wnętrzu to ogromne atuty, które doceniło nie tylko międzynarodowe jury specjalistów, ale także uczestnicy targów. W ciągu dziesięciu lat istnienia tego konkursu w tej samej kategorii zwyciężyły do tej pory dwa centra handlowe z Londynu i po jednym z Francji, Portugalii i Słowacji. Kielce dołączyły więc do tego prestiżowego grona.

Cztery piętra, 11 wind, 42 nitki ruchomych schodów, 300 sklepów, parking na 2200 miejsc z systemem odszukiwania aut – zakupy i spędzanie wolnego czasu w Galerii Echo w Kielcach są przyjemnością. Tak właśnie uważają miliony odwiedzających, którzy przyjeżdżają do centrum nie tylko z naszego województwa. Spotkać tu można także gości z całej Polski. Największa pod względem liczby sklepów inwestycja, której wartość szacuje się na miliard złotych i zatrudnia na co dzień około trzech tysięcy ludzi, przyciąga bowiem wszystkich, którzy cenią sobie zupełnie nową jakość robienia zakupów i rozrywkę na najwyższym poziomie. To dzięki niej mieszkańcy całego województwa mają wreszcie dostęp do światowych marek, których wcześniej u nas nie było. Galeria Echo proponuje bowiem nie tylko znakomite jedzenie, kino, kręgle czy fitness, ale także spotkania ze sztuką. Artystyczne wystawy, koncerty, imprezy dla dzieci i młodzieży, spotkania twórców designu mają tu znakomity klimat i miejsce dla takich przedsięwzięć. Ten niespotykany dotąd u nas nowy standard doceniają wszyscy odwiedzający.

Tym, co odwiedzających obiekt cieszy szczególnie, jest prosty i wygodny dojazd do galerii. Znalezienie miejsca na parkingu liczącym 2200 miejsc nie nastręcza problemów, bowiem, by dodatkowo ułatwić parkowanie, w Galerii Echo zastosowano specjalny system pozwalający na szybkie odszukanie wolnego miejsca. Przy wszystkich wjazdach oraz przy wjazdach na poszczególne poziomy ustawione są tablice świetlne informujące, ile wolnych miejsc znajduje się w danym obszarze parkingu. Dodatkowo każda aleja parkingowa wyposażona jest w tablicę, wskazującą liczbę miejsc, a o ich dostępności informują zielone lub czerwone lampki. Specjalnym kolorem oznakowane są też miejsca dla osób niepełnosprawnych.

Produkt
Kapituła nagrody Skrzydła 2012 przyznała statuetkę za profesjonalny system parkingowy

Na powierzchni ponad 48 tysięcy metrów kwadratowych wielopoziomowego parkingu znajduje się około 1500 miejsc parkingowych, co łącznie z parkingiem zlokalizowanym pod „starą” częścią centrum handlowego daje liczbę 2200 miejsc postojowych. Na każdej kondygnacji znajdują się cztery poszerzone, kolorystycznie wyróżnione stanowiska dla osób niepełnosprawnych. Co ciekawe, od niedawna zadbano również o sygnalizację dźwiękową, przypominającą wszystkim klientom, że zaparkowali na miejscu uprzywilejowanym dla osób do tego uprawnionych - taka forma prewencji spotkała się z uznaniem zarówno wśród osób pracujących na terenie obiektu, klientów, jak i samych zainteresowanych. Każda z siedmiu kondygnacji ma powierzchnię około 6 tysięcy metrów kwadratowych. Precyzyjny system informujący o ilości wolnych miejsc, możliwość odszukania samochodu na specjalnej mapie, czy dodatkowy pas ułatwiający włączenie się do ruchu przy wyjeździe to nowoczesne rozwiązania na parkingu w Galerii Echo w Kielcach i wielkie ułatwienie dla klientów. Klienci, którzy zapomną, gdzie zaparkowali auto łatwo mogą je odszukać dzięki specjalnemu systemowi, który jest bardzo prosty oraz intuicyjny w obsłudze. Na multimedialnych tablicach, które znajdują się wewnątrz Galerii wystarczy w lewym górnym rogu nacisnąć przycisk "znajdź samochód”, potem wpisać numer rejestracyjny auta i na koniec zatwierdzić "szukaj”. Wtedy system pokazuje gdzie znajduje się auto oraz informuje jak do niego dojść.

Grzegorz Czekaj, dyrektor Galerii Echo: - W Galerii Echo jak mało kto wiemy co znaczą słowa: komfort, wygoda i bezpieczeństwo. Dbamy bowiem o nie każdego dnia. W najmniejszym detalu. Nasz zespół zawsze chce być o krok dalej niż inni. Dlatego właśnie w zakresie rozwiązań ułatwiających życie jesteśmy liderem w stosowaniu nowoczesnych rozwiązań architektonicznych, komunikacyjnych i informacyjnych. Jesteśmy galerią nowej generacji i doskonale rozumiemy, jak bardzo nasi klienci cenią swój czas. Zastosowaliśmy więc jeden z najnowocześniejszych systemów dzięki któremu parkowanie jeszcze nigdy dotąd nie było tak proste!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

NBP nowy do 14.07

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia