Skrzydła 2012. Grupa Polskie Składy Budowlane (Grupa PSB) z Wełcza koło Buska-Zdroju

Redakcja
Skrzydła 2012. Grupa Polskie Składy Budowlane (Grupa PSB) z Wełcza koło Buska-ZdrojuSkrzydła 2012 dla Grupy Polskie Składy Budowlanie S.A. za sieć sklepów PSB-Mrówka.
Skrzydła 2012. Grupa Polskie Składy Budowlane (Grupa PSB) z Wełcza koło Buska-ZdrojuSkrzydła 2012 dla Grupy Polskie Składy Budowlanie S.A. za sieć sklepów PSB-Mrówka. archiwum
Nasz laureat - prawdziwy gigant na rynku hurtowni i marketów budowlanych znany jest w całej Polsce. Osiągnięte dotychczas sukcesy nie powstrzymują go jednak przed realizacją coraz ambitniejszych planów. Jednym z nich jest tworzenie gęstej sieci sklepów PSB-Mrówka.

Grupa PSB S.A. z siedzibą w Wełeczu koło Buska-Zdroju, działa na rynku od 14 lat. Jest największą i najszybciej rozwijającą się siecią hurtowni materiałów budowlanych oraz marketów dom i ogród w Polsce. Obecnie Grupa zrzesza ponad 300 małych i średnich rodzinnych firmy z terenu całej Polski. Prowadzą one handel w ponad 420 składach budowlanych, 125 marketach PSB-Mrówka oraz w 16 centrach handlowych PSB-Profi. W placówkach tych pracuje ponad 10 tysięcy osób.

Łączne przychody ze sprzedaży materiałów budowlanych składów, będących akcjonariuszami Grupy PSB S.A., na koniec 2011 roku, osiągnęły pułap około 5 miliardów złotych i wzrosły o około 7 procent w stosunku do 2010 roku. Grupa PSB S.A. (centrala) osiągnęła w ubiegłym roku. przychody wielkości niemal 1,6 miliarda złotych i odnotowały spektakularny wzrost o 22 procent. Udział w krajowym rynku dystrybucji materiałów budowlanych szacowany jest na niemal 14 procent, a w rynku hurtowym na ponad 27 procent. Markę Grupy PSB zna dzisiaj około 45 procent Polaków, zaś sieć sklepów PSB-Mrówka ponad 27 procent.

Rolą centrali PSB jest wspieranie interesów swoich członków - wspólną polityką zakupów, marketingiem, szkoleniami, doradztwem oraz udostępnianiem usług zmniejszających stałe koszty prowadzenia ich biznesu. Oferujemy najszerszą w Polce gamę materiałów budowlanych - około 250 tysięcy pozycji asortymentowych - pochodzących od ponad 500 najbardziej znanych producentów i dostawców. Grupa oferuje kupcom wspólne zakupy w zakresie usług telefonicznych, samochodów osobowych, wózków widłowych, usług finansowych, informatycznych, kurierskich, wyposażenia sklepów, paliwa, energii, szkoleń.

W 2010 roku Grupa rozpoczęła wdrażanie wieloletniego programu uruchomienia placówek PSB-Profi, dedykowanych przede wszystkim obsłudze firm budowlanych. W większości są to istniejące hurtownie, których dotychczasowa infrastruktura majątkowa, struktura organizacyjna i zarządzanie zostają udoskonalone w celu poprawy obsługi klientów.

Od początku działalności firma angażuje się w prace na rzecz społeczności lokalnej. Obejmuje swoim mecenatem wydarzenia kulturalne w regionie świętokrzyskim, wspomagamy finansowo bądź materialnie liczne placówki edukacyjne, domy dziecka, szpitale, fundacje, stowarzyszenia i poszkodowane rodziny oraz wspieramy kluby sportowe.

Grupa PSB w ciągu kilkunastu lat otrzymała szereg nagród i wyróżnień, w tym wiele branżowych: Godło Promocyjne Teraz Polska (przyznane PSB w 2002 r., za koncepcję grupy zakupowo-sprzedażowej, jako najbardziej efektywnej formy pomocy małym i średnim przedsiębiorstwom), Gazele Biznesu, Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich BUDMA, Złota Statuetka Lidera Polskiego Biznesu BCC, Medal Europejski BCC, tytuły „Filar Polskiej Gospodarki”, „Dystrybutor Roku”, „Lider Regionu Świętokrzyskiego”.

Produkt
Kapituła nagrody Skrzydła 2012 przyznała statuetkę za sieć sklepów PSB-Mrówka

Sklepy PSB-Mrówka to najliczniejsza sieć marketów budowlanych w Polsce. Od dziesięciu lat Grupa Polskie Składy Budowlane tworzy je w miastach powiatowych. Ich celem jest uzupełnienie aktualnej oferty składów PSB o nowy asortyment, kupowany przede wszystkim przez klientów detalicznych, prosto z półek marketu. Sklepy posiadają w ofercie od kilku do kilkunastu tysięcy pozycji asortymentowych w takich działach jak: instalacje i technika grzewcza, wentylacje, chemia budowlana i gospodarcza, płytki ceramiczne, wyposażenie łazienek i kuchni, farby, tapety, materiały wykończeniowe na podłogi i ściany, narzędzia i elektronarzędzia, artykuły oświetleniowe, elektryczne, dekoracyjne i motoryzacyjne oraz ogród i otoczenie domu. Powstają one dla mieszkańców małych miejscowości. Wiele sklepów jest otwartych siedem dni w tygodniu przez kilkanaście godzin. Aktualnie sieć PSB tworzy 125 marketów PSB-Mrówka. W ciągu 4-5 lat sieć PSB-Mrówka będzie liczyła około 400 placówek, tak aby każda miejscowość powiatowa miała swój sklep.

Mirosław Lubarski, członek zarządu, dyrektor marketingu Grupy PSB S.A.: - Grupa PSB S.A. ma dwa zasadnicze, długofalowe cele. Pierwszy, to wsparcie krajowych przedsiębiorców, sprzedających materiały do budowy, remontu i wyposażenia domów, które przejawia się wspólną polityką zakupów, marketingiem, szkoleniami, doradztwem oraz udostępnianiem usług zmniejszających stałe koszty prowadzenia ich biznesu. Koncentrujemy się na tworzeniu nowoczesnych placówek handlowych, lokalizowanych głównie w małych i średnich miejscowościach Polski, których mamy już 125 pod nazwą PSB-Mrówka. W ciągu 5-7 lat planujemy powiększenie jej o kolejne 300 sklepów. Klasyczne hurtownie będziemy przekształcać w nowoczesne centra budowlane pod nazwą PSB-Profi, aktualnie funkcjonuje 17 takich obiektów, za 5 lat liczba ich wzrośnie do ok. 100. Drugim, strategicznym celem Grupy jest aktywny wkład w lepszą jakość budowania obiektów w Polsce. Dzięki współpracy z 500 największymi producentami materiałów, posiadamy obecnie najszerszą w kraju ofertę markowych wyrobów dla budownictwa. Staramy się promować najnowsze rozwiązania technologiczne związane z budownictwem energooszczędnym, ekologicznym i poprawiającym komfort życia.

Strefa Biznesu: Wypalenie zawodowe coraz większym wyzwaniem dla firm

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie