Skrzydła 2012 za determinację w dążeniu do sukcesu

Redakcja
Skrzydła 2012 za determinację w dążeniu do sukcesuSkrzydła 2012 to siedemnasta edycja świętokrzyskiej nagrody gospodarczej. W tym roku otrzymało ją 16 laureatów z regionu świętokrzyskiego.
Skrzydła 2012 za determinację w dążeniu do sukcesuSkrzydła 2012 to siedemnasta edycja świętokrzyskiej nagrody gospodarczej. W tym roku otrzymało ją 16 laureatów z regionu świętokrzyskiego. archiwum
Trudna sytuacja gospodarcza w naszym kraju nie schodzi z ust polityków. Media co chwilę informują nas o kolejnych problemach, które dotykają każdej niemal branży. Ale okazuje się, że mimo tak niesprzyjającej koniunktury są na naszym świętokrzyskim rynku przedsiębiorcy, którzy świetnie sobie radzą.

Nowe produkty i usługi, coraz bogatsza oferta oraz wprowadzane innowacje – to właśnie wyróżnia firmy z regionu świętokrzyskiego, które w tym roku wyróżniła kapituła naszej nagrody gospodarczej.

Skrzydła przyznajemy już po raz siedemnasty. Przez te lata formuła nagrody się zmieniła. Początkowo była ona bardziej ogólna, ale kilka lat temu została doprecyzowana. W tej chwili Kapituła, której członkowie reprezentują najważniejsze gospodarcze organizacje regionu, przyznaje statuetkę Skrzydła za konkretne produkty, usługi i marki, zwracając szczególną uwagę, aby pochodziły z województwa świętokrzyskiego. Ideą przewodnią naszej nagrody jest właśnie promocja przedsiębiorstw produkcyjnych, usługowych i handlowych z naszego regionu.

Do redakcji Echa Dnia napłynęło w tym roku wiele zgłoszeń od firm, którym zależało, aby właśnie ich produkty i usługi zostały dostrzeżone oraz nagrodzone. I to mimo faktu gospodarczego spowolnienia, które rodziło obawy o kondycję świętokrzyskich przedsiębiorstw i marek oraz usług przez nie oferowanych. Wybór był trudny, zwłaszcza że zgodnie z regulaminem Kapituła może wyróżnić równorzędnymi nagrodami maksymalnie dwadzieścia podmiotów. W tym roku Kapituła przyznała szesnaście statuetek.
Jak wybieraliśmy naszych „Skrzydlatych”? Członkowie Kapituły, w której miejsca przewodniczącego zajmują rotacyjnie, spotkali się na wspólnym posiedzeniu, na którym sekretarz tego gremium, a jest nim zgodnie z regulaminem redaktor naczelny Echa Dnia, przedstawił członkom Kapituły prezentacje kandydatów do tytułu. Delegaci poszczególnych organizacji gospodarczych otrzymali materiały informacyjne, dotyczące każdego ocenianego produktu lub usługi i mieli kilka dni do namysłu. Ostatecznie szesnastu laureatów wybrano jednomyślnie. Wszystkim serdecznie gratulujemy tego wyróżnienia.

Patroni honorowi

Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego: - Ufundowanie nagrody gospodarczej województwa świętokrzyskiego” – „Skrzydła” z jednej strony dowodzi, że w regionie dostrzegamy  i doceniamy twórców gospodarki rynkowej, z drugiej, że wśród grona świętokrzyskich przedsiębiorstw są takie, które zasługują pod każdym względem na najwyższą ocenę. Znalezienie się w gronie laureatów  tego prestiżowego „zmagania” nobilituje i jest przedmiotem aspiracji wielu firm. Wszak, zgodnie z ideą plebiscytu, warto promować tych, którzy swoim postępowaniem budują lepszą przyszłość. Wśród grona świętokrzyskich przedsiębiorstw, są firmy zasługujące pod każdym względem na najwyższą ocenę. Zarządzają nimi ludzie, którzy nie tylko potrafili stworzyć prężne, nowoczesne zakłady, dać  tak bardzo dzisiaj potrzebne miejsca pracy, ale jeszcze potrafią i chcą brać udział  w przedsięwzięciach prospołecznych. Ich działalność przyczynia się do lepszego poznania potrzeb lokalnej gospodarki i zwiększenia jej konkurencyjności. Owocuje to podniesieniem atrakcyjności świętokrzyskich przedsiębiorstw oraz rozwojem gospodarczym naszego regionu.

Bożentyna Pałka-Koruba, wojewoda świętokrzyski: - Laureaci tegorocznej edycji Nagrody Gospodarczej „SKRZYDŁA 2012” to liderzy świętokrzyskiej przedsiębiorczości. Ich działalność ma ogromny wpływ na, zarówno społeczny, jak i gospodarczy, rozwój regionu. „Sukces to drabina, po której nie sposób wspiąć się z rękami w kieszeniach” mawiał Philip Gordon Wylie. Rozważając te słowa jestem dumna, że w województwie świętokrzyskim prężnie działa tak wiele przedsiębiorstw, którymi zarządza najlepiej wykwalifikowana i nowoczesna kadra. Często zaczynali od zera, a dziś, dzięki swoim umiejętnościom, uporowi i odwadze, mogą świętować sukcesy. Cieszę, się, że Nagroda Gospodarcza „SKRZYDŁA” na stałe już gości w regionalnym kalendarzu biznesowym.

Kapituła nagrody

Stanisław Wróbel, redaktor naczelny „Echa Dnia”: - Nagroda gospodarcza Skrzydła to najstarsze takie wyróżnienie w regionie świętokrzyskim. Nasza Kapituła, w skład której wchodzą przedstawiciele najważniejszych świętokrzyskich organizacji gospodarczych w województwie, nagradzają świętokrzyskie marki, produkty i usługi. To właśnie one budują pozytywny wizerunek naszego regionu. Dobrą markę może mieć produkt, miasto, branża, a nawet całe państwo. My zaczynamy od marek lokalnych produktów i usług. Jeśli będą one dobrze rozpoznawalne w Polsce, znany będzie też region świętokrzyski. Nasi laureaci to najwięksi jego ambasadorowie.

 

 

Krzysztof Orkisz, przewodniczący Kapituły, Izba Rzemieślników i Przedsiębiorców: - Laureaci tegorocznej nagrody gospodarczej Skrzydła 2012dołączą do grona najlepszych w naszym regionie. Budujące jest to, że mimo trudnej sytuacji nasze przedsiębiorstwa prężnie działają, rozwijają się i promują świętokrzyskie przez wysoką jakość swoich produktów i usług. Nagrodzone w tym roku przedsiębiorstwa są dobrze zarządzane i wdraża się w nich nowe technologie. To właśnie ta innowacyjność i ciągłe dążenie do podnoszenia swoich standardów wyróżnia naszych tegorocznych laureatów. Produkty i usługi przez nich oferowane są znane nie tylko na naszym lokalnym rynku, ale też rozsławiają świętokrzyskie w Polsce i na świecie. Gratuluję wszystkim laureatom.

 

Marian Strzelecki, Staropolska Izba Przemysłowo-Handlowa: - To wielki zaszczyt i przyjemność obserwować, jak kolejne firmy z naszego regionu promują swoje marki, inwestują w ich rozwój i technologie. Tegoroczne „Skrzydła” potwierdzają, jak wielki potencjał tkwi w świętokrzyskich markach, które doskonale promują nasz region zarówno w Polsce jak i na świecie. W gospodarce, która wymaga coraz większej innowacyjności, nowoczesnych technologii i dobrych pomysłów, muszą istnieć firmy, które zajmują się nie tylko dystrybucją czy usługami, ale także produkcją, tworzeniem nowych wyrobów i budowaniem dla nich rynków. Dzięki nowym produktom nasz region może zaistnieć jako marka. Firmy działające na naszym terenie niewątpliwie okrzepły i dają sobie coraz lepiej radę na konkurencyjnym rynku. Coraz więcej eksportujemy i jakość naszych towarów jest coraz lepsza. Gratuluję serdecznie wszystkim nagrodzonym  i życzę im dalszych sukcesów.

Andrzej Mochoń, członek Kapituły, Business Centre Club: - Interes, który nic poza pieniędzmi nie przynosi, jest złym interesem” to słowa Henry’ego Forda, doskonałego biznesmena przełomu XIX i XX wieku. Zgadzam się z tym całkowicie. Chciałbym aby było to drogowskazem dla każdego świętokrzyskiego przedsiębiorcy. Ważnym elementem jest bowiem społeczna odpowiedzialność biznesu – dobrowolne zaangażowanie w sprawy najbliższego otoczenia. To także trafiona i opłacalna inwestycja. Wszystkim tegorocznym Laureatom gratuluję i życzę aby unosząc się na tych „Skrzydłach” osiągali coraz więcej sukcesów i satysfakcji z podejmowanych działań.

 

Wiesław Dzierżak, członek Kapituły, wiceprezes zarządu Stowarzyszenia Forum Pracodawców: - To kolejna edycja najbardziej prestiżowej nagrody gospodarczej naszego regionu świętokrzyskiego, jaką są „Skrzydła”. Laureaci wybrani. W tym roku doceniliśmy tych, których marki i produkty są znane i powszechnie szanowane zarówno na polskim jak i zagranicznych rynkach. Są również wśród tegorocznych Laureatów debiutanci-firmy, które bez rozgłosu rosną w siłę, a ich produkty mogą za kilka lat stać się gospodarczymi wizytówkami naszego regionu. Z ogromną radością przekazuję wyrazy uznania i serdeczne gratulacje wszystkim tegorocznym Laureatom życząc im dalszych wspaniałych osiągnięć i sukcesów.

Strefa Biznesu: Wypalenie zawodowe coraz większym wyzwaniem dla firm

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie