MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Skrzydła 2012. Zakłady Mięsne WiR z Łopuszna

Redakcja
Skrzydła 2012. Zakłady Mięsne WiR z ŁopusznaSkrzydła 2012 dla Zakładów Mięsnych WiR za Chrumki - najwyższej jakości parówki wieprzowe.
Skrzydła 2012. Zakłady Mięsne WiR z ŁopusznaSkrzydła 2012 dla Zakładów Mięsnych WiR za Chrumki - najwyższej jakości parówki wieprzowe. archiwum
Jeden z najpopularniejszych producentów wyrobów wędliniarskich w regionie świętokrzyskim, Zakłady Mięsne WiR z Łopuszna, już od niemal dwudziestu lat słyną z doskonałych wyrobów i są szeroko rozpoznawalną wizytówka naszego regionu. To też jeden z większych pracodawców w województwie świętokrzyskim.

Kilkadziesiąt własnych sklepów, ponad sto pięćdziesiąt rodzajów wędlin, wędzonek i wyrobów garmażeryjnych, a także aktywne wspieranie świętokrzyskiego sportu. Takim bogatym resume może pochwalić firma WiR z Łopuszna. Tę markę znają nie tylko klienci indywidualni, którzy chętnie odwiedzają sklepy oznaczone charakterystycznym żółto-zielonym logo, ale także właściciele różnego rodzaju punktów gastronomicznych, restauratorzy i hotelarze, którym przedsiębiorstwo dostarcza doskonałe mięsa, z jakich powstają najsmaczniejsze potrawy.

Ogromny sukces marka WiR zawdzięcza łączeniu najnowocześniejszych technologii z tradycją. Początki działalności firmy sięgają lipca 1994 roku, kiedy to w Łopusznie dwaj twórcy prężnie działającego dziś przedsiębiorstwa, Witold Szproch i Robert Pietrusiewicz, wydzierżawili kilka budynków od tutejszej spółdzielni produkcyjnej. Pierwsze wyroby szybko zdobyły uznanie klientów, najpierw okolicznych sklepów, a z czasem coraz odleglejszych punktów sprzedaży. WiR systematycznie rozwijał produkcję, poszerzał ofertę i wdrażał najnowsze technologie. Dzięki temu na rynek wchodziły kolejne, coraz smaczniejsze wyroby. Była to doskonała motywacja do dalszego rozwijania się – kupowano nowe maszyny, budynki oraz rozwijano sieć sklepów firmowych.

Już trzy lata od swojego debiutu na rynku właściciele firmy WiR musieli rozbudować istniejący zakład, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na swoje produkty. To nie wystarczyło. Wędliny sprzedawały się tak dobrze, że już w następnym roku wydzierżawiono nowy, drugi już zakład produkcyjny, tym razem w Jędrzejowie. W 2000 roku został on ostatecznie zakupiony przez właścicieli firmy.

Rok 2004, kiedy wchodziliśmy do Unii Europejskiej, był dla WiR-u ogromnym wyzwaniem. Dostosowanie się do surowych, unijnych wymogów jakościowych i produkcyjnych było priorytetem dla założycieli. Dzięki determinacji założenia zrealizowano bardzo szybko i już w 2005 roku WiR, jako jeden z pierwszych producentów branży mięsnej w województwie świętokrzyskim, spełniał wymogi Unii Europejskiej dotyczące przede wszystkim przepisów sanitarno-weterynaryjnych. Rok później firma otrzymała także uprawnienia eksportowe do krajów wspólnoty. Niemal równolegle z otrzymaniem wspólnotowych certyfikatów jakościowych rozpoczęto budowę ubojni trzody chlewnej, co dało pełną kontrolę nad całym procesem produkcji i zapewniło kolejne miejsca pracy. Kolejnymi zrealizowanymi projektami były: stworzenie Specjalistycznego Zakładu Karmy dla Zwierząt, rozwijanie własnego systemu transportu oraz dalsza rozbudowa sieci sprzedaży.

WiR to dziś przede wszystkim rozpoznawalna marka, która godnie reprezentuje województwo świętokrzyskie. To nie tylko 150 rodzajów pysznych wędlin – i tych przystępnych cenowo, i tych z segmentu Premium. Firma jest również wiodącym pracodawcą na terenie gminy Łopuszno, zatrudniającym obecnie 550 osób i daje stabilizację finansową wielu rodzinom. Delikatesy mięsne WiR to 49 sklepów rozmieszczonych w Polsce południowo-wschodniej, w tym 12 zlokalizowanych na terenie Kielc. Ponadto łopuszańskie produkty można znaleźć również w sklepach sieci Premium Specyjały świętokrzyskie.

Produkt
Kapituła nagrody Skrzydła 2012 przyznała statuetkę za Chrumki, najwyższej jakości parówki wieprzowe

Jeden z najnowszych produktów łopuszańskiego przedsiębiorstwa WiR to smaczne i pożywne Chrumki. Jak przedstawia je sam producent, to nadzwyczajne parówki. Marzyła o nich każda odpowiedzialna mama, mały i duży miłośnik parówek. W czym tkwi ich niepowtarzalny charakter? Przede wszystkim każdy smakosz doceni ich doskonały bukiet smakowy i aromat zarówno na zimno jak i ciepło. Jest to też produkt, który dzięki swojej recepturze pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Dietetyk będzie zachwycony ich prozdrowotnym charakterem. Stworzono je z żywieniową i naukową pasją, polską tradycją i wieloletnim doświadczeniem. To dlatego w Chrumkach jest 93 procent najwyższej jakości mięsa i 6 procent naturalnego, roślinnego, prozdrowotnego dodatku wspomagającego rozwój korzystnej mikroflory jelitowej, układ odpornościowy, obniżający poziom glukozy, cholesterolu LDL i triglicerydów we krwi.

Witold Szproch, współwłaściciel Zakładów Mięsnych WiR: - Nareszcie. Od początku skupiamy się na tym, aby nasze produkty miały jak najwyższe walory smakowe. Chrumki, to nowa jakość w naszej działalności. To produkt, po zjedzeniu którego będziemy odczuwać nie tylko satysfakcję smakosza, ale też będziemy mieć dobre samopoczucie.  Marzyliśmy o tym, żeby mieć taki produkt prozdrowotny, który zaspokoi wszystkich konsumentów, począwszy od dzieci po najbardziej wymagających smakoszy i ludzi stosujących diety specjalne. Smacznego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia