MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Specjalne Strefy Ekonomiczne powstaną w Sędziszowie i Jędrzejowie

Przemysław Chechelski
W Sędziszowie oraz Jędrzejowie powstanie Specjalna Strefa Ekonomiczna. W Sędziszowie projekt czeka tylko na akceptacje Rady Ministrów. W Jędrzejowie gmina prowadzi starania o przejęcie terenów potrzebnych do tego przedsięwzięcia. Strefy te byłyby oddziałami Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Starachowicach.

W styczniu Rada Miejska w Sędziszowie zdecydowała o wyrażeniu zgody na włączenie dla potrzeb Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Starachowice" gruntów o łącznej powierzchni 5,25 hektara położonych w miejscowości Sosnowiec. Jak twierdzi Wacław Szarek, burmistrz Sędziszowa, utworzenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej to obecnie tylko kwestia akceptacji projektu przez Radę Ministrów.
- Zainteresowanie inwestowaniem na tym terenie jest bardzo duże - twierdzi burmistrz Szarek.

Jak informuje na swojej stronie internetowej Urząd Miejski w Sędziszowie, mocno zainteresowany jest między innymi inwestor, który zamierza wybudować tu zakład produkcyjny z zakresu profesjonalnych systemów utrzymania czystości dla klientów polskich i zagranicznych.  Pracę znalazłoby tu z pewnością kilkadziesiąt osób.  A nie jest to jedyny zainteresowany.
Zainteresowany współpracą ze Specjalną Strefą Ekonomiczną w Starachowicach jest również Marcin Piszczek, burmistrz Jędrzejowa.

- Od kilku lat jeżdżę do Starachowic w tej sprawie. Teraz pojawiło się światło w tunelu - mówi burmistrz Piszczek. - Dotychczas były wymagania, by gmina dysponowała gruntem o powierzchni 30 hektarów w jednym kawałku. Teraz wystarczy tylko pięć hektarów. Mamy takie tereny. Są one tylko poprzedzielane wąskimi kawałkami należącymi do osób prywatnych. Prowadzimy obecnie rozmowy z właścicielami. Proponujemy wykup lub zamianę tych gruntów - wyjaśnia Marcin Piszczek.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia