Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Spółka TERGON z Kielc wychodzi na rynek z innowacyjną usługą w dziedzinie energii odnawialnej. Projekt otrzymał ponad 5,6 milionów złotych

albo
Prezes zarządu spółki Konrad Klimkowski podpisał umowę na dofinansowanie innowacyjnego projektu w dziedzinie energii odnawialnej.
Prezes zarządu spółki Konrad Klimkowski podpisał umowę na dofinansowanie innowacyjnego projektu w dziedzinie energii odnawialnej. UMWŚ
3 świętokrzyskie firmy otrzymały dofinansowanie na wdrażanie nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań w swoich przedsiębiorstwach. Marszałek Andrzej Bętkowski i wicemarszałek Marek Bogusławski podpisali z przedstawicielami firm umowy na dofinansowanie unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020. Ponad 5,6 milionów złotych otrzymał projekt spółki TERGON z siedzibą w Kielcach. Projekt polega na zakupie nowego specjalistycznego sprzętu do produkcji pali i mikropali geotermalnych, by pozyskiwać energię ze źródeł odnawialnych.

We wtorek w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach odbyło się kolejne podpisywanie umów w ramach różnych działań z Regionalnego Programu Operacyjnego na 2014-2020 rok. Dofinansowanie unijne na przedsięwzięcia mające na celu zwiększenie konkurencyjności i wdrożenie innowacyjnych rozwiązań otrzymały 3 przedsiębiorstwa, w tym jedna spółka z Kielc.

Dofinansowanie w wysokości aż 5 604 746,08 złotych otrzymała spółka TERGON z siedzibą w Kielcach, w której prezesem zarządu jest Konrad Klimkowski.

Projekt nosi tytuł: "Pale i mikropale geotermalne jako innowacyjny system zaopatrywania budynków i obiektów budowlanych w energię ze źródeł odnawialnych - wdrożenie nowej usługi poprzez zakup specjalistycznego sprzętu budowlanego.

We wtorek, prezes zarządu spółki Konrad Klimkowski podpisał umowę z marszałkiem i wicemarszałkiem województwa świętokrzyskiego.

O projekcie
Celem projektu jest wprowadzenie na Polski rynek innowacyjnych usług - specjalistycznych robót budowlanych, by w ich ramach pozyskiwać energię ze źródeł geotermalnych.

Spółka w ramach dofinansowania, zakupi specjalistyczny zestaw wiertniczy pozwalający na wprowadzenie planowanych usług: posadowienia obiektów budowlanych na palach i mikropalach geotermalnych, wykonywanie palisad z pali VDV lub pali geotermalnych kotwionych kotwami gruntowymi oraz zestaw służący do wprowadzenia nowych rozwiązań marketingowych.

Przedsiębiorstwo planuje zatrudnienie 4 osób.

Całkowita wartość projektu to ponad 13 milionów 787 tysięcy złotych.

Projekt ma zostać zrealizowany do 30 marca 2023 roku.

W spotkaniu wzięli udział również wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Marek Strzała oraz członkowie Zarządu Województwa Marek Jońca i Mariusz Gosek.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych (sondaż)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Spółka TERGON z Kielc wychodzi na rynek z innowacyjną usługą w dziedzinie energii odnawialnej. Projekt otrzymał ponad 5,6 milionów złotych - Echo Dnia Świętokrzyskie

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia