Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Sprzedaj starą komórkę

Elżbieta ŚWIĘCKA [email protected]
Telefony komórkowe nie mogą być wyrzucane na śmietnik. Należy je oddać do specjalistycznych punktów zbierania takich odpadów albo do sklepu, gdy kupujemy nowy sprzęt. Za wyrzucanie elektrośmieci na śmietnik grozi do 5 tysięcy złotych kary.
Telefony komórkowe nie mogą być wyrzucane na śmietnik. Należy je oddać do specjalistycznych punktów zbierania takich odpadów albo do sklepu, gdy kupujemy nowy sprzęt. Za wyrzucanie elektrośmieci na śmietnik grozi do 5 tysięcy złotych kary.
Nie wiesz, co zrobić z nieużywanym, niesprawnym aparatem telefonicznym? Teraz możesz go odsprzedać i przy okazji zadbać o środowisko.

Operator telefonii komórkowej Orange razem z firmą Greenfone uruchomił specjalny serwis internetowy www.orangerecycling.pl, za pośrednictwem którego łatwo i wygodnie sprzedamy albo bezpłatnie zutylizujemy nieużywany albo uszkodzony aparat telefoniczny. Pieniądze, które za niego dostaniemy możemy zatrzymać albo przekazać na cele dobroczynne.

 

- Uruchomienie serwisu jest kontynuacją akcji „Stary tele-fon ciągle w cenie”, w ramach której w wybranych salonach Orange można było sprzedać niepotrzebne telefony komórko-we. Z serwisu mogą skorzystać wszyscy, niezależnie od tego, jakiej sieci są klientami. Oferta skupu obejmuje około 2000 róż-nych modeli telefonów. Ceny zależą od modelu i stanu, w jakim jest sprzedawane urządzenie i wahają się od 3 złotych do 1400 złotych za sztukę – mówi Izabella Szum, rzeczniczka prasowa Telekomunikacji Polskiej w Krakowie.

 

SZYBKO I WYGODNIE

Aby sprzedać niepotrzebny telefon, wystarczy zarejestrować się na stronie www.orangerecykling.pl i postępować zgodnie instrukcjami, które pomogą sprawdzić, czy dany model jest skupowany, jaka jest jego cena oraz złożyć zlecenie sprzedaży. W odpowiedzi, klient otrzyma pocztą opłaconą kopertę, w której należy wysłać sprzedawany telefon. Jeśli sprzedajemy co najmniej sześć aparatów, do klienta wysyłany jest kurier, który odbiera przesyłkę na koszt serwisu.

 

- Przesłane telefony są poddawane testom i ostatecznej wycenie. Za telefon pełnowartościowy uznane zostanie takie urządzenie, które bez problemów włącza się, ma nieuszkodzony wyświetlacz i obudowę, posiada baterię i nie jest zalane żadną cieczą. Brak akcesoriów, karty pamięci albo niewielkie uszkodzenia mechaniczne nie są przy wycenie brane pod uwa-gę. Jeśli egzemplarz ma poważniejsze wady, sprzedający może uzyskać do 80 procent ceny katalogowej – wyjaśnia rzeczniczka.

 

Należność za sprzedany telefon jest przesyłana przekazem pocztowym, a w przypadku firm, przelewana na wskazane konto. Na każdym etapie procesu klienci są informowani za pomocą poczty elektronicznej. Szczegóły transakcji, takie jak: data złożenia zlecenia, data dotarcia przesyłki z telefonem, szczegóły wyceny i płatności są dostępne na koncie użytkownika, po zalogowaniu się do serwisu.

 

MOŻNA POMÓC

Serwis wspomaga także liczne organizacje charytatywne i promuje dobroczynność. Sprzedający mogą zdecydować, czy chcą otrzymać całą kwotę uzyskaną za telefon czy też przekazać jej część lub całość na cele charytatywne. Informacje o instytucjach wspieranych przez serwis znajdują na stronie internetowej.

 

Korzystając z serwisu www.orangerecycling.pl można również pozbyć się telefonów, które nie nadają się już do użytku i nie ma ich w katalogu skupu. Przekazanie takiego starego aparatu do recyklingu nic nie kosztuje, a instrukcja i sposób, w jaki trzeba zaadresować bezpłatną przesyłkę, znajdują się na stronie serwisu www.orangerecycling.pl.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: „Wojna cenowa” sklepów. Ile sklepy na tym zarabiają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia