SUPON, Kielce - Lider Regionu 2010

Redakcja
SUPON, Kielce - Lider Regionu 2010
SUPON, Kielce - Lider Regionu 2010
Firma Supon, jak obrazowo mówi jej prezes, Stanisław Rupniewski, twardo stoi na trzech nogach i właśnie… rośnie jej czwarta.

Przedsiębiorstwo nagrodzono już dwukrotnie statuetką „Lider Regionu”. W tym roku pora na trzecie wyróżnienie. I za-pewne – jak pokazuje historia – nie ostatnie.

Supon to wielowymiarowe bezpieczeństwo. Firma od ponad 50 lat zabezpiecza i chroni mienie oraz życie mieszkańców województwa świętokrzyskiego poprzez montaż, serwis i monitoring systemów bezpieczeństwa w większości budynków i obiektów świętokrzyskich przedsiębiorstw, administracji państwowej, samorządowej oraz pomocy społecznej. Klientom indywidualnym firma jest najlepiej znana z autoryzowanego ser-wisu podręcznego sprzętu gaśniczego. Wszelka obsługa i eks-ploatacja gaśnic właściwie każdemu mieszkańcowi Kielc i regionu kojarzy się właśnie z „Suponem”. Od wielu lat firma jest znana także kierowcom ze sprzedaży i serwisu gaśnic samochodowych.

Te obszary działalności przedsiębiorstwa kapituła „Lidera Regionu” już nagradzała. W tym roku doceniono firmę za od-grywanie istotnej roli we wspomaganiu pracodawców i pracow-ników przedsiębiorstw oraz instytucji w kompleksowe wyposażenie w środki ochrony osobistej i sprzęt BHP.

Początki SUPON-u sięgają 1958 roku. Powstaje wtedy Zakład Usługowo-Produkcyjny Związku Ochotniczych Straży Po-żarnych w Kielcach. Przez lata zmieniają się nazwy, zarządy, struktura firmy. Niezmienny pozostaje profil firmy. W 2000 roku zachodzi kolejna zmiana. Dokładnie 1 lipca państwowe przed-siębiorstwo zostaje sprywatyzowane. I do dziś operacja ta stanowi wzorcowy przykład prywatyzacji.

Prowadząc usługi i handel na terenie całej Polski firma promuje miasto i region. SUPON dostarczał sprzęt między in-nymi do Marynarki Wojennej w Gdyni, bazy paliwowej wojsk NATO w Kutnie, Elektrowni Bełchatów. Spółka wykonała również kompleksowe instalacje niskoprądowe dla Kancelarii Pre-zesa Rady Ministrów i Biura Ochrony Rządu. Pracownicy Przedsiębiorstwa montowali systemy sygnalizacji pożaru w obiektach zabytkowych w Rydze. Dostarczano sprzęt pożarniczy na Litwę.

Spółka oddziałuje także na lokalną gospodarkę. Wraz z takimi instytucjami jak Państwowa Inspekcja Pracy, Państwowa Straż Pożarna, Urząd Górniczy, Urząd Dozoru Technicznego, Urząd Komunikacji Elektronicznej i Policja tworzy system bez-pieczeństwa ludzi i mienia. Bieżąca współpraca z tymi instytucjami, wspólne akcje informacyjne przyczyniają się do zwięk-szenia stanu bezpieczeństwa, zdrowia i życia w regionie. Dobit-nym przykładem w tej mierze jest wsparcie samorządów przez spółkę w akcjach powodziowych.

„SUPON” współpracuje aktywnie z Wojewódzkim, Powiatowym i Miejskim Urzędem Pracy w Kielcach tworząc miejsca pracy dla absolwentów, przyjmując stażystów i praktykantów.

Uwieńczeniem i potwierdzeniem podjętych starań są nagrody uzyskane przez „SUPON”. A wśród nich: Certyfikat honorowy Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa w Warszawie za wysoką jakość usług w ochronie przeciwpożarowej w latach 1999, 2000, 2004, „Przedsiębiorstwo Fair – Play” w latach 2002 , 2006 oraz 2007, LODOŁAMACZ 2010 - II miej-sce w regionie małopolsko-świętokrzyskim w kategorii: Otwarty Rynek Pracy – nagroda przyznawana przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych i wiele, wiele innych.

Zarząd Spółki systematycznie prowadzi działania wspomagające akcje charytatywne poprzez stosowanie zasady dzielenia się zyskiem z potrzebującymi pomocy bądź będącymi w potrzebie. Firma wsparła finansowo i rzeczowo takie organizacje, programy i przedsięwzięcia jak: Polski Czerwony Krzyż, Polski Komitet Pomocy Społecznej, „Caritas”, Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej, „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”, Domy Pomocy Społecznej oraz Placówki Opiekuńczo – Wychowawcze (dawne Domy Dziecka). SUPON wspiera również leczenie i rehabilitację dzieci między innymi poprzez Fundację Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” oraz Fundację „Pomóżmy Razem”.

Za zaangażowanie firmy w sprawy ludzi bezdomnych i uzależnionych oraz wspieranie działalności Stowarzyszenia „ Monar” przedsiębiorstwo dwukrotnie otrzymało prestiżową na-grodę „Serce za serce” . W 2009 roku Spółka wspierała finansowa także kieleckie pięcioraczki oraz Polskie Stowarzyszenie Diabetyków – odział w Kielcach.

SUPON ciągle się rozrasta. Ostatnio firma otworzyła swój oddział w Katowicach zatrudniając tam 17 osób. W sumie w firmie pracuje 78 osób, z czego 10 to ludzie niepełnosprawni.

Firma rozwija aktualnie czwartą „odnogę” swojej działalno-ści. Chce stworzyć kompleksową ofertę zabezpieczenia przez powodziami dla samorządów dostarczając worki do piasku, ge-neratory prądotwórcze, kapoki, kombinezony. Wszystko to wpisuje się w misję firmy, którą określono tak: Nasz sprzęt – Twoje bezpieczeństwo. Komfort Bezpiecznej Pracy”.

 

Przygotuj swój turystyczny biznes na sezon

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie