Awantura w Tumlinie. Komplet wyników i opisy meczów Klasy okręgowej (zdjęcia)

Mirosław ROLAK, [email protected] Kamil MARKIEWICZ
Podczas meczu Skała Tumilin - ŁKS Łagów między kibicami wybuchła bójka, którą stłumiło kilkudziesięciu policjantów z kieleckiej prewencji. Fot. Kamil Markiewicz
Niecodzienny przebieg miał mecz w Tumlinie, gdzie Skała podejmowała ŁKS Łagów. Kibice wszczęli awantury i musiała interweniować policja. Cenne zwycięstwo odniosła Nidzianka Bieliny, pokonując wicelidera z Samborca.

Kolejny mecz przegrał Świt Ćmielów, który praktycznie nie ma już szans na uchronienie się przed spadkiem.

Skała Tumlin - ŁKS Łagów 2:1 (1:0), Kołodziej 34, Michta 78 - Arczewski 62.
Skała: Słoń - Radek, Kruk (60 Hyb), Janik, Michalczyk - Mateusz Milcarz, Michał Milcarz, Adach (75 Czechowski) Sitarz - Kołodziej, Michta (85 Michalski).
ŁKS: Styczyński - Sadłowski, Kowalski, Arczewski - Kołbuc, Nawrocki, M. Wasik, T. Pustuła (80 Brudek), Murzec (70 Michalczyk), Bochniak, Kamiński (70 Czaja).
Podczas meczu Skała Tumlin - ŁKS Łagów doszło do bójki kibiców obu drużyn. Jak powiedział nam mieszkaniec Tumlina, który nie chciał podać swojego nazwiska, bójkę rozpoczęli kibice Skały. - Grupa łagowskich kibiców śpiewem dopingowała swój zespół. Wtedy trzech kibiców miejscowej drużyny podeszło do sektora zajmowanego przez kibiców gości i uderzyło dwóch z nich, a reszta kibiców ŁKS zareagowała i rozpoczęła się bójka, która trwała około 20 minut, zanim przyjechało kilka jednostek policji z Kielc - opowiada naoczny świadek.

- Strzeloną honorową bramkę dla łagowskiej drużyny chciałbym zadedykować mojej córeczce, która w tym tygodniu przyszła na świat - mówił Mariusz Arczewski, obrońca ŁKS Łagów.

Gród Wiślica - Zorza Tempo Pacanów 3:0 (0:0), Mika 54 z karnego, Lubański 64, Klepacz 78.
Gród: Czaja - Wieloch, Madej (75 Majcher), Mącznik (64 Gruchała), Stępień - Mika, Kochański (81 Lozia), Lubański, Niedziela - Walasek (60 Klepacz), Rosołowski.
Zorza: Reczek - M. Marcinek, Gawłowski, Kuza, Kondek - Nowicki (60 Warud), Jabłoński, K. Marcinek, Wójtowicz (60 Kosiór) - Kopacki, Gwóźdź.

- To był mecz derbowy, więc od początku do końca było wiele emocji - mówił Piotr Idzik, trener Grodu Wiślica.

Nidzianka Bieliny - LZS Samborzec 2:0 (1:0), R. Kowalczyk 8, Skrzypek 85.
Nidzianka: H. Iwan - Gajda, S. Satro, Janaszek, M. Maciejski, Skrzypek (85. Skrzyniarz), Kraj, Sito (90. Mochocki), R. Kowalczyk, Pindral, Brożyna (75. Woś).
Samborzec: Cielecki - Abram, Dybus, Trześniewski, Stanek, Syguła, Biało (66. Chmiel), Zych, Dziedzic, Ziółek (85. Kuśmira), Adamczyk.
Nidzianka odniosła cenne zwycięstwo nad wiceliderem, zresztą zwycięstwo w pełni zasłużone. Już w ósmej minucie, po składnej akcji gospodarzy, Kowalczyk ładnie uderzył zza pola karnego, zdobywając pierwszą bramkę. Potem obydwie drużyny miały dogodne sytuacje, ale kolejna bramka padła dopiero w 85 minucie. Po dokładnym dośrodkowaniu celnie strzelił głową Skrzypek. Już w doliczonym czasie gry na 3:0 mógł podwyższyć Pindral, ale mając przed sobą pustą bramkę - przestrzelił. Mecz zmógł się podobać, bo obydwie drużyny grały ofensywnie i przeprowadziły wiele składnych akcji.

Zenit Chmielnik - Unia Sędziszów 3:1 (0:0), Gwarek 48, 57, Biały 84 - Matelski 90.
Zenit: Pryjda - Cielibała (46. Tomczyk), Pająk (70. D. Osman), Waluś (46. M. Osman), Biały, Nędza, Ciacia, Bracisiewicz, Gwarek, Zamorski (85. Boksa).
Dobry mecz obejrzeli kibice w Chmielniku. Pierwsza połowa była wyrównana i obydwie drużyny miały okazje do zdobycia bramki. Po przerwie zdecydowaną przewagę uzyskali gospodarze. Już w 48 minucie, po serii strzałów i dobitek, uderzenie Gwarka znalazło wreszcie drogę do siatki Unii. Ten sam zawodnik zdobył drugą bramkę pięknym strzałem głową. Dwubramkowe prowadzenie umożliwiło gospodarzom spokojną grę. Kontrolowali przebieg meczu i kontratakowali. Po jednej z kontr Biały zdobył trzecią bramkę. Tuż przed końcem meczu bramkę dla gości zdobył Matelski.

MKS Stąporków - Moravia Morawica 2:0 (1:0), K. Rzeszowski 8, Piróg 85.
Stąporków: Gwizd - Iwanek, Pawłowski, Goraj, Staniec, Ciekalski (70. Górlicki), Kukuła, Plewniak, K. Rzeszowski (78. Piwowar), Stawiarski, Jedynak (81. Piróg).
Gospodarze posiadali sporą przewagę i mogli strzelić więcej goli, ale zawodziła skuteczność. Szczególnie w pierwszej połowie gracze lidera seryjnie marnowali dogodne okazje. Ozdobą meczu był gol Michała Piroga, który pięknym strzałem lobem pokonał bramkarza Moravii.

Piast Chęciny - Victoria Skalbmierz 0:2 (0:1), Rechowicz 33, Wojtal 70.
Piast: Sroka - Kasperek, Mikulski (75. Ziółkowski), Tekiel, Niechciał, Borycki, Kurzawa, Skrzyniarz (46. Chiberski), Buras (46. Korba), Stajniak, Kuś (60. Grzesik).
Victoria: Tomczyk - Albin, Włodarz, Stelmach, Dzierżak, Rechowicz (82. Kupiszewski), Kucybała, Jakubas (78. Borek), Łakota, Wojtal (86. Suchowski), Zalewski.
Piast nieoczekiwanie przegrał na swoim boisku, tracąc dwie bramki po błędach defensywy.

Świt Ćmielów - Zieleń Żelisławice 0:1 (0:1).
Świt: Kaczor - Kmera, Paszyński, Kutryba, Relikowski, Pintal (85 Wyroda), Wanat, Pawęzka, Sado, Szymkiewicz (75 Sołtykiewicz), Czupryn.
Gospodarze zagrali bardzo ambitnie, ale nic im nie wychodziło. Mieli kilka dogodnych okazji do zdobycia gola, ale w zespole brakowało zawodnika, który celnie wykończyłby akcję. Za to zespół gości zwyciężył, ponieważ oddał w całym meczu dwa celne strzały, z czego jeden był decydujący o losach spotkania. Ta porażka przekreśla szansę Świtu na pozostanie drużyny w klasie okręgowej.

Klimontowianka Klimontów - Lechia Strawczyn 1:0 (0:0), Ferens 90.