MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Chrapanie może być oznaką poważnej choroby! Zobacz je leczyć

/KAK/
Chrapanie nie tylko utrudnia odpoczynek chrapiącemu i jego bliskim, może być też początkiem poważnych schorzeń.
Chrapanie nie tylko utrudnia odpoczynek chrapiącemu i jego bliskim, może być też początkiem poważnych schorzeń. archiwum
Chrapanie to nie tylko problem osób cierpiących na tę dolegliwość, ale również ich domowników i partnerów. Uważane jest za wstydliwy objaw, który pogarsza jakość życia. Na szczęście chrapanie można wyleczyć laserowo - to nowa, szybka i skuteczna metoda walki z tą przypadłością.

Według badań naukowych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) - jedna na osiem osób chrapie! Prawie połowa osób dorosłych chrapie sporadycznie nie zdając sobie z tego sprawy. Powszechnie uważa się, że częściej chrapią mężczyźni, ale okazuje się, że od około 50. roku życia kobiety mogą chrapać równie często.

NIE TYLKO PANOWIE

Większość chrapiących musi się przenosić na noc do innego pokoju, by nie przeszkadzać śpiącej obok osobie. Przez tę dolegliwość małżeństwa często układają się do snu w osobnych łóżkach, a nawet pokojach, co oczywiście nie sprzyja bliskości. Szczególnie mocno chrapanie krępuje chrapiące kobiety, gdyż kojarzone jest z typowo męską przypadłością.

W populacji pacjentów po 60. roku życia chrapanie dotyczy już około 60 procent mężczyzn i 40 procent kobiet. Niewiele z nich wie, że ta dolegliwość może mieć negatywny wpływ na zdrowie i ogólne samopoczucie w ciągu dnia. Chrapanie zakłóca prawidłowy sen osoby chrapiącej i obniża natlenienie organizmu. Przez to odpoczynek nocny staje się nieefektywny, a w dzień czujemy się senni i nadmiernie zmęczeni.

KRÓTKO I BEZBOLEŚNIE

- Nieleczone chrapanie może stopniowo przekształcić się w proces chorobowy prowadzący do występowania bezdechów sennych, a w ciągu dnia do przewlekłego uczucia niewyspania, zaburzeń koncentracji, rozwoju chorób układu krążenia, osłabienia popędu płciowego, a nawet depresji. Obiektywne badania medyczne dowodzą, iż tylko laserowe leczenie chrapania jest skuteczne - mówi Klaudia Grabowska z Instytutu Medi-Spa Nefertari w Kielcach przy ulicy Klonowej 51d, gdzie wykonuje się takie zabiegi.

- Skuteczność prawidłowo prowadzonego leczenia jest bardzo wysoka i wynosi około 90 procent. Zabieg przy użyciu lasera Fotona trwa 20 minut i polega na naświetlaniu struktur gardła to jest: podniebienia miękkiego, języczka, łuków podniebiennych, oraz bocznych powierzchni nasady języka. Zaleca się przeprowadzenie trzech sesji w 1, 15 i 45 dniu cyklu zabiegowego - mówi specjalistka.

Warto wiedzieć, że zabieg jest bezbolesny, nie wymaga znieczulenia i nie wywołuje efektów ubocznych. Wykonuje go lekarz po wcześniejszej konsultacji. - Jest to zabieg innowacyjny i skuteczny, jednak dość drogi, około 1200 złotych. Warto go jednak wykonać, aby uchronić się przed wieloma przykrymi i nieodwracalnymi konsekwencjami nieleczonego chrapania - mówi Klaudia Grabowska.

Dla czytelników "Echa Dnia" Instytut Nefertari w Kielcach proponuje 10 procent zniżki na zabiegi do końca maja.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie