Cztery bramki Stojkovicia dla Serbii

Z Goeteborga Paweł KOTWICA
Rastko Stojković z Vive Targi Kielce zdobył cztery bramki dla reprezentacji Serbii. fot. novosti.rs
Rastko Stojković z Vive Targi Kielce zdobył cztery bramki dla reprezentacji Serbii w pierwszym meczu tego zespołu na mistrzostwach świata w Szwecji. "Orły" minimalnie, 25:24 (13:9), pokonały Algierię.

Stojković, który był podstawowym graczem Serbii w ataku, miał w tym meczu 80 procent skuteczności. Trafił 3 z 4 rzutów z koła i wykorzystał jeden szybki atak. Tyle samo trafień zanotował Rajko Prodanović, a skuteczniejszy od nich w serbskim zespole był tylko gwiazdor MKB Veszprem, Marko Vujin (6 goli).

Serbowie fatalnie rozpoczęli mecz, bo w piątej minucie przegrywali 0:4. Ale potem zdobyli pięć bramek z rzędu (pierwszą z nich rzucił Stojković), a w 16 minucie wygrywali już 9:5. Do przerwy było 13:9 i wydawało się, że drużyna Veselina Vukovicia opanowała sytuację. Ale od stanu 18:15 drużyna kołowego mistrzów Polski znów straciła cztery bramki z rzędu i przegrywała 18:19. W 57 minucie było 24:24 (na 24:23 trafił Stojković), a w zaciętej końcówce padła tylko jedna bramka, zdobył ją Rajko Prodanović. Duże znaczenie dla zwycięstwa Serbów, którzy mogą być rywalami Polski w drugiej rundzie, miała świetna dyspozycja bramkarza Darko Stanicia, który bronił z 53-procentową skutecznością (odbił 20 z 38 rzutów).

W innych meczach nie było niespodzianek, choć Chorwacja, podobnie jak Polska ze Słowacją, do przerwy przegrywała dwoma golami z Rumunią.