Derby dla Juventy. Łysica Akamit Bodzentyn - Juventa Starachowice 0:2

KAR
Piłkarze Juventy wygrali z Łysicą 2:0.
W zaległym meczu szóstej kolejki trzeciej ligi Łysica Akamit Bodzentyn przegrała w derbowym spotkaniu z Juventą Starachowice 0:2.

Marek Mierzwa, trener Juventy Starachowice:

- Był to typowy derbowy mecz, w którym było dużo walki. Staraliśmy się prowadzić grę, a Łysica nastawiała się na kontrataki, dzięki czemu stworzyła sobie trzy sytuacje, który nie wykorzystała. My mieliśmy pięć okazji na zdobycie bramek, z których wykorzystaliśmy dwie.

Łysica Akamit Bodzentyn - Juventa Starachowice 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Konrad Wójtowicz 84 min., 0:2 Mirosław Kalista 90.

Łysica: Dymanowski 5 - Ubożak 5, Łapot 5, Kośmicki 5, Zięba 4 - Malec 4 (60 Boguszewski 3), Baczewski 4, S. Gryz 5 (69 Hajduk 1), Barucha 4 (83 Czarnecki nie klas.), Kozubek 5 (73 Wojtal 1) - Wilk 7.

Juventa: Wróblewski 8 - Spadło 6 (88 K. Kalista nie klas.), Gębura 7, Senderowski 6, Płusa 7 - Kopeć 5 (64 Stawiarski 2), Kwiecień 7, Gruszczyński 4 (46 Fabjański 6), Wójtowicz 7 - M. Kalista 8, Anduła 7.

Kartki: żółte: Hajduk, Kośmicki, Barucha, S. Gryz (Łysica), Gębura (Juventa), czerwona: Hajduk 90+3 min. za drugą żółtą. Sędziował: Marcin Bąk z Kielc. Widzów: 200.

W 15 minucie meczu doskonałą sytuację na zdobycie bramki miał Dariusz Kozubek, ale po jego strzale z 13 metrów piłka minęła bramkę Juventy. Kwadrans później to goście mogli objąć prowadzenie, ale sytuacji sam na sam nie wykorzystał Dariusz Anduła. Do przerwy mimo okazji obu zespołów utrzymał się bezbramkowy remis. W 60 minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Karol Kopeć, po którego strzale z 15 metrów futbolówka przeleciała nad poprzeczką. W 74 minucie po podaniu po podaniu Sebastiana Hajduka w dogodniej sytuacji na strzelenie gola znalazł się Patryk Barucha, ale jego uderzenie w pięknym stylu wybronił Tomasz Wróblewski. W 84 minucie Mirosław Kalista dośrodkowywał piłkę w pole karne Łysicy, przejął ją Konrad Wójtowicz i strzałem z bliskiej odległości zdobył bramkę dającą Juvencie prowadzenie. W 90 minucie Dariusz Anduła przejął piłkę w środku boiska, zagrał do wbiegającego w "szesnastkę" Mirosława Kalisty, który podwyższył wynik spotkania na 2:0 dla starachowickiego zespołu.