Dorota Aplas Kandydatka do Rady Miasta

Ogłoszenie wyborcze KWW Maciej Bursztein Przyjazne Kielce

Decyzja o starcie w Wyborach do Rady Miasta nie była łatwa i była to decyzja, która wymagała wielu przemyśleń i podejmowałam ją najdłużej w życiu. Dlaczego się zdecydowałam? Bo wierzę, że działając Razem, można wiele zmienić. Kielce to piękne miasto, ale nie tylko to przede wszystkim nie zwykli mieszkańcy, którzy zasługują na poprawę jakości życia. Wierzę, że spotykając odpowiednich, wartościowych ludzi, można wiele dobrego zdziałać. Na swojej drodze życia, spotkałam Wspaniałych ludzi, dlatego wybrałam Stowarzyszenie Przyjazne Kielce, które tworzą po prostu kielczanie – aktywiści, społecznicy, przedsiębiorcy, przedstawiciele innych środowisk.

Radny Maciej Bursztein, wspaniały biznesmen i filantrop o pięknym sercu i umyśle. Najważniejszym punktem Programu Wyborczego Macieja Burszteina są ludzie, rozwój i gospodarka. Dziękuję serdecznie Radny Maciej Bursztein i Stowarzyszenie Przyjazne Kielce za zaproszenie do swojego Zespołu.

Maciej Burszein To Mój Kandydat na Prezydenta Kielc.

W Naszym mieście jest szereg obszarów wymagających nowych projektów i ich realizacji. Stowarzyszenie Przyjazne Kielce rozumie potrzeby miasta i mieszkańców. Trzeba rocznie stworzyć minimum 20 hektarów terenów inwestycyjnych (łącznie 100 ha) oraz przeznaczyć 80 milionów rocznie na remonty ulic w Budżecie miasta. Aby móc realizować szereg tych zadań i nowych miejsc pracy, całego rozwoju Kielc to potrzeba inwestorów.

A teraz konkrety. Nazywam się Dorota Jolanta Aplas (52 lata). Związana jestem z Bukówką i Ostra Górką gdzie mieszkam. Jestem wieloletnim nauczycielem dyplomowany, magistrem Historii, Specjalistą do Zarządzania Oświatą, Pedagogiem Specjalny (Oligofrenopegagogiem) i Terapeutą dla dzieci z Autyzmem i Zespołem Aspergera. Współorganizatorką wielu akcji charytatywnych i pomocy społecznej, dużo by wymieniać. W Naszym mieście jest szereg obszarów wymagających nowych projektów i ich realizacji. Stowarzyszenie Przyjazne Kielce, rozumie potrzeby miasta i mieszkańców.

Pracuję w Szkole Podstawowej , Szkole Prywatnej w których , priorytetem jest integracja wszystkich uczniów, zdrowie i bezpieczeństwo, tolerancja, szacunek, pomoc i zrozumienie, że w życiu nie muszą ograniczać Nas bariery, że Wszyscy jesteśmy tacy sami . Pracowałam w też we wspaniałej Szkole na Barwinku . W każdej szkole, domu, wszędzie dzieci mają przeróżne problemy zdrowotne. Dlatego z doświadczenia wiem, jak ważna jest pomoc i wsparcie psychologiczne i psychiczne dla dzieci i rodziców i jakie mają na co dzień problemy. Jestem pozytywnie i życzliwie nastawiona do życia, lubię ludzi i lubię bezinteresownie, z empatią pomagać ludziom to mnie uszczęśliwia.

- Mandat Radnej , to szereg obowiązków i odpowiedzialność, oznacza dla mnie przede wszystkim aktywizowanie, wspólne decydowanie i współpraca z mieszkańcami mojego IV Okręgu ( KSM, Nowy Folwark, Oś. Kochanowskiego, Barwinek, Podhale, Pod Telegrafem, Ostra Górka, Bukówka, Kleckie).

- Każde osiedle to inne potrzeby i wyzwania.

To Wy, Moi drodzy, mieszkańcy, wiecie najlepiej, co jest bolączką naszych osiedli. Radny musi wsłuchać się i szanować swoich wyborców, być częścią życia mieszkańców swojego Okręgu i pomagać w miarę swoich możliwości i właśnie to z całą odpowiedzialnością mogę zadeklarować jako Radna.

- Bardzo mi zależy mi, aby jako Radna zabiegać , żeby miasto zaangażowało się bliskie mojemu sercu tematy: ochronę zdrowia , profilaktykę i prewencje w zakresie zdrowia psychicznego naszych dzieci,

- ważne jest wsparcie i pomoc prawna dla rodzin z różnymi dysfunkcjami, czy przemocą domową Potrzeby rodzin są ogromne, mało specjalistów i placówek, kolejki a bezpłatny dostęp do wszelkiej terapii jest ograniczony. Moje priorytety to określone zadania a jako Radna pragnę działać w określonych obszarach i realizować to co bliskie memu sercu:

- pomocą merytoryczna i wsparcie finansowe dla szkół, przedszkoli i żłobków, - propagowaniem sportu wśród dzieci i młodzieży,

- utworzenie Koordynatorów ds. pośrednictwa i współpracy pomiędzy Szkołami Podstawowymi a Uczelniami Wyższym celem stworzenia, Przyjaznych zajęć edukacyjnych, rozwijających dla poszczególnych etapów edukacyjnych,

- stworzenia Programów Edukacyjnych, Przyjaznych „Kielce dla studentów„

- ważna jest rozbudowa infrastruktury miasta, osiedli,
- dodatkowe oświetlenie ulic i chodników, podjazdy dla osób niepełnosprawnych,
- strefy wypoczynku i place zabaw dzieci, siłownie crossfitowe,
- ochrona przyrody, lasów miejskich i krajobrazu Kielc, sadzenie nowych drzew i krzewów – zazielenienie osiedli i miasta
- stworzenie nowych klubów dla seniorów, organizowanie zajęć integracyjnych, kulturowych i wycieczek,
- wsparcie i pomoc osobom bezdomnym i znajdujących się w trudnych sytuacjach życiowych, bo wszyscy o nich zapominają,
- propagowanie i dbałość o wartości kulturowe naszego miasta - Kielce atrakcyjne turystycznie,

- utworzenie Programów dofinansowania i ochrony bezdomnych zwierząt,

Prywatnie mam wspaniałą rodzinę, jestem miłośniczką zwierząt, mam pieska to przepiękny czarny Szpic Miniaturowy – Gucci, którego wszyscy kochamy. Interesuje się szczególnie: prawem karnym i rodzinnym, pedagogiką specjalną, psychologią, jeżdżę na rowerze, uwielbiam wędrówki górskie.

7 Kwietnia w Wyborach Samorządowych
bardzo Proszę Państwa głosy na:
DOROTA JOLANTA APLAS,
Okręg IV NR 5:
Mieszkańców Osiedli : KSM, Nowy Folwark, Barwinek, Kochanowskiego, Podhale,
Telegraf, Ostra Górka i Bukówka.

Dziękuję serdecznie, Dorota Aplas

Materiał pochodzi i został sfinansowany ze środków Komitetu Wyborczego Wyborców Maciej Bursztein Przyjazne Kielce

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie