Druga liga siatkarzy. Skórzani Skarżysko/SMS Kielce po raz pierwszy w sezonie górą u siebie!

Piotr Stańczak
Siatkarze Skórzanych/SMS doczekali się pierwszego w tym sezonie zwycięstwa na swoim parkiecie, w hali przy ulicy Sienkiewicza w Skarżysku. Piotr Stańczak
Drugoligowi siatkarze Skórzanych Skarżysko-Kamienna/SMS Kielce odnieśli pierwsze w tym sezonie zwycięstwo na własnym parkiecie. W sobotę w Skarżysku pokonali KS SMS Raf-Mar Neobus Niebylec 3:1.

Skórzani Skarżysko-Kamienna/SMS Kielce – KS SMS Raf-Mar Neobus Niebylec 3:1 (25:22, 19:25, 25:14, 25:18)
Skórzani/SMS: Fludra, Kopij, Więckowski, Szymański, Drewniak, Dyk, Duluk (libero) oraz Ziemnicki, Iszczuk.

Skarżysko-kielecki zespół ponad miesiąc czekał na kolejny pojedynek o drugoligowe punkty. Dłuższa świąteczno-noworoczna przerwa – co pokazał rezultat konfrontacji z podkarpackim rywalem – wpłynęła jednak korzystnie na jego postawę. Przez większą część pierwszego seta nasi siatkarze musieli gonić wynik. Przegrywali 15:19 i od tego momentu zaczęli grać skuteczniej we wszystkich elementach. Gdy doprowadzili do remisu 22:22, w polu zagrywki pojawił się Patryk Więckowski. Po jego serwisach zespół zdobył trzy punkty z rzędu i wygrał partię otwierającą mecz. Druga potoczyła się zgoła odwrotnie. Nieźle zaczęli ją skarżyszczanie (prowadzili już m.in. 8:5), ale potem było już gorzej. Do głosu doszli przyjezdni, którzy bez większych kłopotów wygrali do 19.

Skórzani w kolejnych dwóch potwierdzili już, kto rządzi na parkiecie, pokazując, że drugi, przegrany set był jedynie wypadkiem przy pracy. Widać, że młody zespół Mateusza Grabdy zaczyna wyciągać wnioski z jesiennych porażek i nie jest już tylko dostarczycielem punktów dla reszty. W najbliższą sobotę czeka go ważny pojedynek z AKS V L.O w Rzeszowie, natomiast 3 lutego zmierzą się u siebie w zaległym spotkaniu z Błękitnymi Ropczyce.

W pozostałych spotkaniach 14 kolejki: RCS Radom – KKS Kozienice 0:3 (23:25, 22:25, 20:25), Politechnika Lublin – Błękitni Ropczyce 3:0 (25:23, 25:18, 25:21), Avia Świdnik – AKS V L.O Rzeszów 3:1 (25:19, 25:15, 21:25, 25:11), pauzowały Karpaty Krosno.

1. Karpaty Krosno 12 32 35:11
2. Avia Świdnik 12 28 33:15
3. Politechnika Lublin 13 27 30:19
4. Błękitni Ropczyce 12 17 23:26
5. Neobus Niebylec 12 16 23:26
6. KKS Kozienice 13 14 22:30
7. AKS V L.O Rzeszów 12 12 16:27
8. RCS Radom 13 12 19:31