Dwie porażki Global Pharma Orlicza 1924 Suchedniów w Lotto Superlidze tenisa stołowego. Powrót do zespołu Damiena Provosta

Bartosz Wartałowicz
Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów
Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów przegrał ostatnie dwa mecze w Lotto Superlidze. Zespół z powiatu skarżyskiego przegrał 2:3 z AZS AWFiS Balta Gdańsk i takim samym rezultatem uległ Akademii Zamojskiej Zamość. Do kadry Orlicza wrócił Damien Provost, który ostatnio występował w amerykańskiej lidze Major League Table Tennis w barwach Chicago Wind.

Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów przegrał 2 mecze w Lotto Superlidze

Francuski tenisista wrócił do Orlicza w niezłym stylu, wygrywając pewnie 3:0 swoją partię z Tomaszem Tomaszukiem, a następnie takim samym rezultatem pokonał Georgiosa Stamatourosa. Zapunktował również Robert Floras, ale nie udało się wygrać Piotrowi Cyrnkowi, którzy przegrał w singlu oraz deblu w parze z Danielem Bąkiem. Orlicz przegrał wyjazdowe spotkanie z AZS AWFiS Balta Gdańsk i zdobył jeden punkt.

W starciu z Akademią Zamojską Zamość z dobrej strony pokazał się Robert Floras. Tenisista Orlicza pokonał Tomasza Lewandowskiego 3:2 i Shodai Sakane 3:0. W pierwszym pojedynku nasz zawodnik mógł triumfować nawet 3:0, ale w 2 secie nie wykorzystał prowadzenia 12:11 i 13:12. Pierwszego i trzeciego seta wygrał wysoko i pewnie. Do rywalizacji deblowej przystąpili znowu Daniel Bąk i Piotr Cyrnek, którzy przegrali 0:3 z duetem Piotr Chodorski/Tomasz Lewandowski, choć w drugim secie mogli doprowadzić do remisu przy stanie 10:9 i 12:11.

W ostatnich dwóch spotkaniach Orlicz grał bez jednego ze swoich liderów - Parka Jeongwoo, który oprócz gry w Polsce, występuje w lidze koreańskiej. To osłabienie zespołu było bardzo widoczne.

Gra deblowa Global Pharma Orlicza 1924 Suchedniów jest sporym problemem w tym sezonie Lotto Superligi. Drużyna z powiatu skarżyskiego wygrała tylko 1 pojedynek w grze podwójnej na 5 rozegranych. - Czasem brakuje nam szczęścia, pójścia za ciosem, wygrania jednej ważnej akcji. W wielu setach w deblu prowadziliśmy, a ostatecznie końcówka seta była przegrana. Nie zawsze idzie wszystko tak, jakbyśmy chcieli – powiedział Bartosz Majcher, menedżer Orlicza Suchedniów.

Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów rozegra jeszcze jedno spotkanie w sezonie zasadniczym Lotto Superligi. Drużyna z Suchedniowa zagra na wyjeździe z Palmiarnią Zielona Góra. Spotkanie odbędzie się w czwartek 21 grudnia. Początek o godzinie 18. Obecnie Orlicz Suchedniów zajmuje dziewiąte miejsce w ligowej tabeli, a na swoim koncie ma 12 punktów. Drużyna z Suchedniowa wciąż czeka na losowanie ćwierćfinału Pucharu Europy.

Ostatnie wyniki Global Pharma Orlicza 1924 Suchedniów

AZS AWFiS Balta Gdańsk - Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów 3:2
Diogo Carvalho – Piotr Cyrnek 3:1 (11:7, 13:15, 11:4, 11:7)
Tomasz Tomaszuk – Robert Floras 0:3 (5:11, 5:11, 4:11)
Georgios Stamatouros – Damien Provost 0:3 (14:16, 6:11, 10:12)
Diogo Carvalho – Robert Floras 3:0 (11:2, 11:8, 11:2)
Tomasz Tomaszuk/Szymon Malicki – Piotr Cyrnek/Daniel Bąk 3:0 (11:8, 11:9, 11:6)

Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów - Akademia Zamojska Zamość 2:3
Robert Floras – Tomasz Lewandowski 3:2 (11:5, 13:15, 11:4, 10:12, 6:4)
Piotr Cyrnek – Shodai Sakane 0:3 (6:11, 8:11, 4:11)
Damien Provost – Piotr Chodorski 1:3 (7:11, 7:11, 11:5, 9:11)
Robert Floras – Shodai Sakane 3:0 (12:10, 11:4, 12:10)
Daniel Bąk/Piotr Cyrnek – Piotr Chodorski/Tomasz Lewandowski 0:3 (7:11, 13:15, 9:11).