Emocje z awansem. UMKS Kielce w półfinale drugiej ligi (zdjęcia)

/MAT/
Paweł Bacik (z piłką) był w środę najskuteczniejszym graczem UMKS. Zdobył 17 punktów. Sławomir Stachura
Koszykarze UMKS Kielce awansowali do półfinału drugiej ligi. W decydującym spotkaniu ćwierćfinałowym pokonali Wisłę Kraków 64:62, a bohaterem kielczan okazał się Marcin Wróbel, który zdobył decydujące punkty na sekundę przed końcem spotkania.

UMKS Kielce - Wisła Kraków 64:62 (14:13, 18:20, 17:19, 15:10)
UMKS:
Bacik 17, Wróbel 15, Busz 13 (2x3), Makuch 11, Fąfara 6 (1x3), Lewandowski 2, Kołacz, Dziura, Jaworski.

Początek nie zapowiadał takich emocji. Kielczanie już w czwartej minucie prowadzili 14:4, jednak przez kolejnych sześć minut nie potrafili zdobyć ani jednego "oczka". Gracze Rafała Gila byli spięci i często nie trafiali z otwartych pozycji. W efekcie, podobnie jak w pierwszym meczu obu drużyn, na przerwę z minimalną przewagą schodzili goście z Krakowa.

W dodatku, w ostatniej akcji pierwszej połowy kontuzji łydki doznał Grzegorz Kij i już więcej nie pojawił się na parkiecie, a ponad połowę meczu na ławce rezerwowych przesiedział mający problemy z faulami, Łukasz Fąfara.

W drugiej połowie gospodarze poprawili obronę, grali pewniej w ataku, ale goście ratowali się szczęśliwymi "trójkami". W drugiej połowie pięciokrotnie trafili z dystansu, dzięki czemu ich nieduża przewaga cały czas się utrzymywała. Po jednym z takich rzutów Jakuba Dwernickiego wynosiła już osiem punktów (49:57).

Na szczęście, w samej końcówce górę wzięło doświadczenie. Goście mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale na siedem sekund przed końcem piłkę stracił Grzegorz Radwan, a w odpowiedzi, na sekundę przed końcem, spod kosza trafił Marcin Wróbel i zapewnił awans do półfinału UMKS. - Nie czuję się bohaterem, jest nim cały zespół Dostałem dobre podanie od Łukasza Fąfary i wypadało mi to wykorzystać - mówił po meczu środkowy UMKS.

W półfinale kielczanie zmierzą się z Turem Bielsk Podlaski. Pierwszy mecz już w najbliższą niedzielę w hali przy ulic Żytniej (początek o godzinie 17).