Fortuna 1 Liga. Korona Kielce przegrała ze Stomilem Olsztyn (ZDJĘCIA, ZAPIS RELACJI LIVE)

Damian Wiśniewski
18 listopada, w zaległym meczu Fortuna 1 Ligi Korona Kielce przegrała na własnym boisku ze Stomilem Olsztyn dwoma golami.

Korona Kielce - Stomil Olsztyn 1:3 (0:2)
Bramki:
Themistoklis Tzimopoulos 77 - Damian Byrtek 23, Wojciech Łuczak 42, Koki Hinokio 90.
Żółte kartki: Diaz, Długosz, Bartoszek (trener), Gąsior - Spychała, Staszak,
Korona: Kozioł - Szymusik, Tzimopoulos, Grzelak, Szywacz (90+7. Lisowski) - Podgórski (90+7. Cetnarski), Gąsior, Diaz (46. Kaczmarski), Kiełb, Łysiak (46. Firlej) - Długosz (79. Górski).
Stomil: Skiba (67. Kudrjavcevs) - Bucholc (84. Siernat), Wan Weert, Byrtek, Szota, Staszak - Ogrodowski (71. Sadowski), Spychała - Hinokio, Łuczak (84. Loshi), Van Huffel
Sędzia: Albert Różycki (Łódź).

W pierwszej połowie spotkania kielczanom trudno było wykreować sobie konkretną, dobrą sytuację do strzelenia gola, a do tego przydarzały jej się błędy pod własną bramką, które doprowadziły do tego, że goście do przerwy prowadzili 2:0.

Najpierw po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Damian Byrtek wygrał pojedynek główkowy z Grzegorzem Szymusikiem i ładnym strzałem pokonał Marka Kozioła.

Później, pod koniec pierwszej części gry, Wojciech Łuczak podwoił prowadzenie gości. Najpierw zabawił się z obrońcami gospodarzy, mijając bez problemów Diaza oraz Remigiusza Szywacza, a potem, zanim Rafał Grzelak zdążył zaasekurować kolegów z drużyny, wpakował futbolówkę do bramki.

Od początku drugiej połowy podopieczni trenera Macieja Bartoszka rzucili się na rywali chcąc jak najszybciej strzelić gola kontaktowego. Co rusz posyłali ze skrzydeł piłkę w pole karne (głównie robił to Jacek Podgórski), jednak przez jakiś czs nie przynosiło to wymiernego efektu.

Po upływie około kwadransa doszło do przykrego wydarzenia. Wiktor Długosz wychodząc sam na sam z bramkarzem Stomilu, Piotrem Skibą, zderzył się z nim na tyle niefortunnie, że obaj zawodnicy potrzebowali pomocy medycznej. Wychowanek Korony doszedł do siebie i wrócił na murawę, ale goalkeeper gości na noszach musiał opuścić boisko. Fanpage Korony Kielce na twitterze podał, iż zemdlał on po starciu z piłkarzem kieleckim.

Gdy już wrócono do gry, to Korona kontynuowała ataki po dośrodkowaniach w szesnastkę gości. Jeden z nich zakończył się kontaktowym trafieniem Themistoklisa Tzimopoulosa.

Korona marnowała swoje szanse, Stomil w pod koniec meczu ustalił wynik na 3:1 dla siebie. Tym razem Marka Kozioła pokonał Koki Hinokio. Później Themistoklis Tzimopoulos mógł znów strzelić gola kontaktowego, ale tym razem trafił w poprzeczkę.

Kolejny mecz Korona Kielce zagra 21 listopada na wyjeździe z GKS Bełchatów. Początek zmagań o godzinie 17.

***

ZAPIS RELACJI LIVE

90+13'
Koniec meczu, Korona przegrała ze Stomilem.

90+12'
Grzelak oddał strzał sprzed pola karnego, ale posłał piłkę za wysoko.

90+10'
Goście wyszli z kontrą, Górski w ostatniej chwili zablokował w swoim polu karnym jednego z rywali.

90+8'
Próba dośrodkowania w wykonaniu Szymusika, wybijają piłkę goście.

90+7'
Za Remigiusza Szywacza wszedł Mateusz Cetnarski, a za Jacka Podgórskiego Dawid Lisowski.

90+6'
Jacek Kiełb oddał strzał z dystansu, ale posłał futbolówkę ponad bramkę gości.

90+5'
Dośrodkowanie Stomilu w pole karne Korony z lewej strony boiska, łapie piłkę Kozioł.

90+3'
Żółta kartka dla Marcela Gąsiora.

90+2'
Themistoklis Tzimopoulos mógł mieć drugiego gola, ale tym razem trafił w poprzeczkę!

90+1'
12 minut doliczył sędzia do drugiej połowy meczu.

90'
GOOOL! Stomil znów prowadzi dwoma golami, na 3:1 wynik podwyższył Koki Hinokio.

88'
Faul w ataku w polu karnym gości w wykonaniu jednego z kielczan.

86'
To powinien być gol wyrównujący! Po wrzutce z prawej strony boiska kompletnie niepilnowany na piątym metrze od brami Szywacz nie trafił w piłkę!

84'
Dwie zmiany w Stomilu. Za Bucholca wchodzi Siernat, a za Łuczaka Loshi.

82'
Kolejna wrzutka w pole karne Stomilu w wykonaniu Podgórskiego. Zawodnicy Korony domagali się odgwizdania rzutu karnego za rzekome zagranie ręką u kapitana Stomilu, Bucholca, ale sędzia dopatrzył się tylko faulu właśnie na nim.

81'
Podgórski dośrodkował z rzutu rożnego, ale piłka nie minęła nawet pierwszego obrońcy Stomilu.

79'
Zmiana w Koronie, za Wiktora Długosza wchodzi Jakub Górski.

78'
Jacek Podgórski świetnie dośrodkował z prawej strony boiska, a Themistoklis Tzimopoulos ładnym strzałem głową wpakował piłkę do bramki!

77'
GOOOL! Tzimopoulos, jest bramka kontaktowa!

77'
Żółta kartka dla Jakuba Staszaka ze Stomilu.

76'
Niecelny strzał Kiełba.

75'
Kolejna wrzutka Podgórskiego z rzutu rożnego, jednak znów dobrze interweniowali goście.

74'
Znów prawą stroną próbowali zaatakować kielczanie, ale zablokowany został Długosz.

72'
Szymusik był faulowany na prawej stronie boiska.

71'
Zmiana w Stomilu. Zszedł z murawy Ogrodowski, za niego wszedł Sadowski.

70'
Prawą stroną próbowali zaatakować kielczanie, ale Szymusik niedokładnie podawał do Długosza.

68'
Kolejny rzut rożny dla Korony, ale znów radzą sobie dobrze obrońcy Stomilu.

67'
Zmiana bramkarza w Stomilu, za kontuzjowanego Skibę wchodzi Vjaceslavs Kudrjavcevs. Wracamy do gry.

66'
Niestety, ale Piotr Skiba stracił przytomność.

65'
Żółta kartka dla Długosza i Macieja Bartoszka. Przerwa w grze trwa, bramkarz Stomilu na noszach zaraz opuści murawę.

63'
Wychowanek Korony w asyście lekarza na własnych nogach udał się za linię boczną, bramkarz Stomilu potrzebuje niestety do tego noszy.

62'
Sytuacja jest poważna, zarówno Wiktor Długosz, jak i Piotr Skiba nie podnoszą się z murawy

60'
Tymczasem zachęcamy do oglądania zdjęć z meczu.

58'
Wiktor Długosz wyszedł sam na sam z bramkarzem gości, ale obaj leżą teraz z urazami na murawie po zderzeniu. Zawodnik Korony nie zdołał oddać strzału. Przerwa w grze.

56'
Strzał głową Grzelaka po wrzutce Podgórskiego z prawej strony boiska, piłka wyraźnie mija bramkę gości.

54'
Korona od początku drugiej połowy mocniej atakuje na bramkę przeciwnika i szuka gola kontaktowego.

52'
Niezły strzał Rafała Grzelaka na bramkę Stomilu, jednak piłka nieznacznie minęła bramkę.

50'
Podgórski dośrodkował, tym razem z rzutu wolnego, ale radzą sobie olsztynianie.

48'
Rzut rożny dla Korony, jednak obyło się bez większego zagrożenia pod bramką gości.

46'
Dwie zmiany w Koronie od początku drugiej połowy. Zeszli Diaz i Łysiak, weszli za nich Kaczmarski i Firlej.

46'
Zaczynamy drugą połowę.

45+1'
Koniec pierwszej, słabej w wykonaniu Korony, połowy.

45'
Kolejna groźna akcja Stomilu, tym razem obrońcy Korony zostawili bardzo dużo miejsca rywalom przy kontrataku, ale na ich szczęście strzał jednego z rywali udało się ostatecznie zablokować.

44'
Znów groźnie Stomil, jednak tym razem piłka po strzale poleciała prosto w Kozioła.

43'
Świetna indywidualna akcja Łuczaka, który minął jak tyczki dwóch obrońców Korony i strzałem w krótki róg zaskoczył Kozioła.

42'
GOOOOL! Wojciech Łuczak, 2:0 dla Stomilu.

39'
Korona ma problem ze stworzeniem sobie prawdziwie groźnej sytuacji pod bramką rywali. Stomil jest tego wieczoru na pewno dużo bardziej konkretny, niż kielczanie.

37'
Żółta kartka dla Spychały ze Stomilu.

33'
Lekki strzał Podgórskiego, spokojnie obroniony przez bramkarza gości.

29'
Groźni są goście po stałych fragmentach. Terza strzelał Szota, złapał jednak piłkę Kozioł.

27'
Żółta kartka dla Diaza z Korony.

24'
Byrtek najwyżej wyskoczył po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i ładnym strzałem głową nie dał szans bramkarzowi Korony

23'
GOOOOL! 1:0 dla gości, strzelcem gola Stomilu Damian Byrtek

18'
Odpowiadają kielczanie! Z dobrej pozycji, z okolic 16. metra od bramki, przestrzelił jednak Paweł Łysiak.

16'
Dobra kontra Stomilu, to mogła być bramka! Łuczak przestrzelił jednak w sytuacji sam na sam z Koziołem

14'
Podgórski dośrodkował z rzutu wolnego, ale goście wybili piłkę z własnego pola karnego

13'
Ładna akcja indywidualna w wykonaniu Długosza, zakończona jednak faulem na wychowanku Korony.

10'
Spokojny początek meczu, teraz goście nieudanie zaatakowali lewą stroną boiska.

1'
Zaczynamy spotkanie!

16:55
Zachęcamy do zapoznania się ze składami obu drużyn.

16:50
Rozgrzewka żółto-czerwonych.

16:45
Zapraszamy do wspólnego śledzenia relacji live.

***

W zaległym meczu dziesiątej kolejki Fortuna 1 Ligi Korona Kielce na własnym boisku podejmie Stomil Olsztyn. Mecz odbędzie się bez udziału publiczności.

Kielczanie mają w ostatnim czasie bardzo napięty grafik. Po powrocie po przerwie wywołanej kwarantanną z powodu zakażeń koronawirusem kielczanie zagrali cztery mecze, a ich skuteczność zwyciężania wynosi 50%. W Fortuna Pucharze Polski przegrali 0:2 z Arką Gdynia, w takim samym stosunku ulegli Łódzkiemu Klubowi Sportowemu w ramach rozgrywek ligowych. W nich także dwukrotnie zwyciężali: 3:1 z Zagłębiem Sosnowiec oraz 1:0 ostatnio z Sandecją Nowy Sącz.

W tym drugim spotkaniu jedynego gola dla Korony strzelił Jacek Kiełb i było to jego 51. trafienie na ligowych boiskach. Więcej w barwach Korony Kielce goli strzelił jedynie Henryk Kiszkis - on trafień ma 61.

W tabeli ligowej Korona Kielce zajmuje aktualnie miejsce dziesiąte - ma 15 punktów zdobytych w jedenastu spotkaniach i traci tylko trzy punkty do lokaty szóstej, czyli takiej, która gwarantuje możliwość gry w barażach o awans do PKO BP Ekstraklasy.

Przeciwnik Korony, Stomil Olsztyn, zdobył o pięć punktów mniej w takiej samej liczbie spotkań i w klasyfikacji ligowej zajmuje lokatę 14. W ostatniej kolejce zespół ten przegrał 0:3 z Chrobrym Głogów na wyjeździe.

Korona Kielce - Stomil Olsztyn NA ŻYWO. Transmisja tv i online

Mecz pomiędzy Koroną, a Stomilem odbędzie się w środę 18 listopada. Nie odbędzie się transmisja telewizyjna, będzie można ją śledzić wyłącznie za pośrednictwem platformy ipla.tv.