Grała 3. Liga 24-26.11. Remis Czarnych na wyjeździe ze Świdniczanką, KSZO przegrał z Chełmianką. Mecz Staru odwołany! Śledź relacje

Bartosz Wartałowicz
KSZO przegrał 0:3 z Chełmianką w ostatnim meczu w 2023 roku. Zobacz więcej zdjęć >>>>Dorota Prokop
W dniach 24-26 listopada grała 3. Liga grupa 4. Czarni Połaniec zremisowali 1:1 na wyjeździe ze Świdniczanką Świdnik, KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski przegrał 0:3 z Chełmianką Chełm. Mecz wyjazdowy Staru Starachowice z Podhalem Nowy Targ nie odbył się, ze względu na nieprzygotowanie boiska. Obecnym liderem tabeli jest Wieczysta Kraków.

Grała 3. Liga grupa 4. KSZO przegrał z Chełmianką. Wyjazdowy mecz Staru odwołany, remis Czarnych

Świdniczanka Świdnik - Czarni Połaniec 1:1 (1:1)
Bramki: Jakub Bartoszek 37 - Michał Banik 16.
Czarni: Wieczerzak - Misztal, Bawor, Załucki, Bakowski - Kałaska, Wiktor (46 Sumara) - Łąk (70 Mucha), Guca (46 Chmielowiec), Banik (87 Żądło) - Arleison (70 Gębalski).
Świdniczanka (pierwszy skład): Socha - Zuber, Nawrocki, Paluch, Futa - Kotowicz, Morenkov, Bartoszek - Ptaszyński, Czułowski, Koźlik.
Żółte kartki: Misztal, Chmielowiec, Kałaska, Wiktor, Gębalski
Czerwona kartka: Adrian Gębalski 88 (za dwie żółte)
Sędziował: Jakub Pych (Dębica)

Spotkanie sąsiadów w tabeli dobrze ułożyło się dla Czarnych, którzy wyszli na prowadzenie już w 16 minucie. Michał Banik wykorzystał świetne prostopadłe podanie z głębi pola i pokonał bramkarza gospodarzy. To były dobre minuty drużyny Michała Szymczaka, która stwarzała dobre okazje. Chwilę po bramce w polu karnym gospodarzy faulowany był jeden z piłkarzy Czarnych. Arbiter uznał jednak, że o rzucie karnym nie ma mowy. Świdniczanka próbowała wyrównać i udało się jej to w 37 minucie. Marcina Wieczerzaka pokonał Jakub Bartoszek. W drugiej części spotkania było już zdecydowanie mniej dogodnych sytuacji. Żadna z drużyn nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę i spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

- Mamy spory niedosyt. Prowadziliśmy 1:0 i mieliśmy dwie świetne sytuacje, a straciliśmy gola wyrównującego. Uważam też, że należał nam się rzut karny w pierwszej połowie, niestety sędzia był innego zdania. W drugiej części meczu stworzyliśmy może dwie okazje i to było za mało, żeby pokonać Świdniczankę - skomentował Michał Szymczak, trener Czarnych.

Podlasie Biała Podlaska - KS Wiązownica 2:3 (1:2)
Bramki: Mateusz Wyjadłowski 1, 67 - Arkadiusz Kasia 3, Grzegorz Janiczak 20, Jakub Tabor 56.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Chełmianka Chełm 0:3 (0:2)
Bramki: Bartłomiej Korbecki 28 z karnego, Wołodymyr Bobrov 45, Jakub Karbownik 84.
KSZO: Klon - Domagała, Jarzynka, Mężyk (87. Lenard), Brągiel - Nawrot, Tymoszenko (66. Lipka), Szynka (46. Orlik), Zimnicki (73. Zdyb) - Pisarek, Mazurek II (46. Lis).
Żółte kartki: Mazurek II, Mężyk, Nawrot, Szynka, trener Rafał Wójcik.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski nie najlepiej pożegnał się ze swoimi kibicami w ostatnim meczu 2023 roku. W 27 minucie rzut karny dla gości wywalczył Bednara, a jedenastkę wykorzystał Bartłomiej Korbecki - najskuteczniejszy obecnie zawodnik w 3. Lidze grupie 4. Chełmianka nakręcała się i przyjezdni zdobyli drugiego gola, chwilę przed zejściem na przerwę. Autorem bramki "do szatni" był Wołodymyr Bobrow. Trener Rafał Wójcik próbował reagować na boiskowe wydarzenia, ale pomarańczowo-czarnych w 84 minucie dobił Jakub Karbownik. Bardzo udana seria spotkań KSZO bez porażki, zakończyła się na 5 (4 wygrane i remis).

Podhale Nowy Targ - Star Starachowice, sobota, godzina 12 - mecz odwołany. Boisko w Nowym Targu nie zostało przygotowane do gry.

- Gospodarze nie przygotowali boiska na określoną godzinę, a mieli na to czas. Jak się odśnieża boisko na godzinę przed meczem, to jest nieporozumienie . Ostateczną decyzję podejmie Wydział Gier, my zrobiliśmy wszystko właściwie, byliśmy przygotowani do meczu i nie mamy sobie nic do zarzucenia. Jesteśmy bardzo rozczarowani i wracamy do Starachowic - powiedział trener Staru, Tadeusz Krawiec.

Więcej o odwołanym meczu Staru.

Wieczysta Kraków - Karpaty Krosno 5:0 (4:0)
Bramki: Michał Pazdan 9, Maciej Jankowski 16, 44, Manuel Torres 40, Damian Jędryas 46 samobójcza.

Unia Tarnów - Garbarnia Kraków 2:1 (1:1)
Bramki: Witalij Tkaczuk 3, Dawid Sojda 71 - Bartosz Żurek 40.

Wisłoka Dębica - Wiślanie Jaśkowice 1:3 (0:1)
Bramki: Szymon Bednarz 66 - Michał Wiśniewski 16, Arkadiusz Lewiński 60, Monsuru Adisa 89.

Orlęta Radzyń Podlaski - Avia Świdnik - spotkanie przerwane po pierwszej połowie przy wyniku 0:2 z powodu złych warunków pogodowych.

Sokół Sieniawa - Siarka Tarnobrzeg 1:5 (0:2)
Bramki: Jan Mróz 60 - Kacper Prusiński 12, 47 Szymon Kaliniec 34, Piotr Cichocki 62, Dawid Lisowski 69.

• 1. Wieczysta Kraków 18 41 54-21
  • 2. Avia Świdnik 17 35 37-18
  • 3. Siarka Tarnobrzeg 17 32 32-15
  • 4.KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 18 32 30-20
  • 5. Chełmianka Chełm 18 32 35-32
  • 6. Podlasie Biała Podlaska 18 30 28-14
  • 7. Star Starachowice 17 28 26-17
  • 8. Wiślanie Jaśkowice 18 26 31-23