II liga siatkarzy. Porażka STS Skarżysko w Jaworznie

Piotr STAŃCZAK
Siatkarze STS Skarżysko przegrali na wyjeździe z Energetykiem Jaworzno 0:3.
Siatkarze STS Skarżysko przegrali na wyjeździe z Energetykiem Jaworzno 0:3. Fot. Piotr Stańczak
Drugoligowi siatkarze STS Skarżysko-Kamienna ponieśli kolejną wyjazdową porażkę w sezonie zasadniczym. W środę ulegli Energetykowi Jaworzno 0:3.

Energetyk Jaworzno - STS Skarżysko-Kamienna 3:0 (25:17, 25:20, 29:27)

STS: Kruk, Brojek, Skwarek, Plutka, Lisowski, Szumielewicz, Kowalik (libero).

Skarżyszczanie pojechali do Jaworzna w okrojonym, siedmioosobowym składzie. Juniorzy, którzy są zmiennikami zgłosili absencje z powodu szkolnych obowiązków i problemów zdrowotnych. STS musiał też przełożyć wyprawę o godzinę, czekając na powrót z pracy środkowego Piotra Brojka. Dopiero w trzecim secie skarżyszczanie zdołali poważniej postraszyć Energetyka, prowadzili m.in. 18:14 i 20:17, ale w końcówce ulegli gospodarzom na przewagi. - Do połowy pierwszych dwóch partii toczyliśmy z jaworznianami w miarę wyrównaną walkę, potem nam jednak "odjeżdżali". Szkoda straconej szansy w trzecim secie. Nie wiem dlaczego go przegraliśmy, może niektórzy nasi zawodnicy przestraszyli się, że mogą zwyciężyć? Znów wszystko zaprzepaściliśmy w końcówce - rozpamiętywał trener STS Łukasz Kruk. Do gry wciąż nie jest gotów nowy zawodnik Dominik Kiernoz. 20-letni rozgrywający, wypożyczony z drużyny Młodej Ligi Cerrad Czarnych Radom, narzeka na problemy ze ścięgnem Achillesa.

W pozostałych spotkaniach: MKS Andrychów - Contimax MOSiR Bochnia 3:2, TSV Mansard Sanok - Błękitni Ropczyce 0:3, Wisłok Strzyżów - Karpaty MOSiR KHS Krosno 2:3. Pauzował Hutnik Dobry Wynik Kraków.

1. Karpaty 12 34 36:9
2. Błękitni 12 26 30:16
3. Hutnik 11 18 24:19
4. Energetyk 11 18 23:20
5. Wisłok 11 17 23:19
6. Contimax 11 16 22:24
7. Andrychów 12 16 21:26
8. STS 12 6 11:33