Jaka koalicja w Radzie Miasta Kielce? PiS też wchodzi w grę

  Jaka koalicja w Radzie Miasta Kielce? PiS też wchodzi w grę

  ATA

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Jaka koalicja w Radzie Miasta Kielce? PiS też wchodzi w grę
  Pierwsza sesja nowej Rady Miasta Kielce odbędzie się w czwartek, 22 listopada. Tego dnia zostanie zaprzysiężony prezydent Kielc, wybrany 4 listopada Bogdan Wenta oraz 25 radnych.
  Jaka koalicja w Radzie Miasta Kielce? PiS też wchodzi w grę
  Prezydent elekt czas do zaprzysiężenia wykorzystuje na zawiązanie koalicji w Radzie Miasta, która zapewni mu sprawne podejmowanie uchwał i rządzenie. Projekt Świętokrzyskie Bogdana Wenty wprowadził do Rady 7 radnych, a do uzyskania większości potrzeba poparcia 13 z 25 radnych. Porozumienie może być zawiązane Koalicją Obywatelską, która wprowadziła 6 radnych. To ugrupowanie jest najbliższe nowemu prezydentowi. Poparcie da zapewne też jedyny radny reprezentujący Sojusz Lewicy Demokratycznej. Wybory do Rady Miasta wygrało Prawo i Sprawiedliwość, które wprowadziło aż 11 radnych, ale za mało, żeby samodzielnie rządzić. Ale nie można wykluczyć, że zostanie zaproszono do koalicji.

  - Jesteśmy otwarci na porozumienia z różnymi ugrupowaniami, rozważamy je ze wszystkim partiami, które weszły do Rady Miasta, także z Prawem i Sprawiedliwością - informuje Danuta Papaj, wiceszefowa Projektu Świętokrzyskie Bogdana Wenty, która ma być jednym z wiceprezydentów Kielc. – Jesteśmy już umówieni na spotkanie. Myślę, że w przyszłym tygodniu będą już pierwsze ustalenia.

  Otwarci na współpracę z Bogdanem Wentą są też czołowi działacze Prawa i Sprawiedliwości. Tym bardziej , że jeden mandat Projektu Świętokrzyskie w Sejmiku może się przydać do stworzenia solidniejszej większości. Obecnie Prawo i Sprawiedliwość ma większość - 16 na 30 mandatów w Sejmiku.

  Oba ugrupowania prowadzą też rozmowy w sprawie koalicji w powiecie kieleckim gdzie Prawo i Sprawiedliwość ma 16 radnych a Projekt Świętokrzyskie 4. Razem mieliby bezpieczną większość 20 mandatów w 29-osobowej Radzie Powiatu.

  W czwartek w programie Gość Dnia na echodnia.eu senator Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Słoń stwierdził, że jego partia chce dla dobra Kielce współpracować z każdym i współpraca z Bogdanem Wentą nie jest wykluczona.

  Również szef Prawa i Sprawiedliwości w regionie Krzysztof Lipiec jest otwarty na rozmowy o współpracy.

  Na koalicję z Prawem i Sprawiedliwością otwarty jest Kamil Suchański i jego ludzie ze Stowarzyszenia Bezpartyjny i Niezależny. - Dla dobra miasta chcemy współpracować z każdym o czym mówię od dawna - podkreśla Kamil Suchański.  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Przygotowanie grzybów - krok po kroku - do spożycia, suszenia, mrożenia, marynowania
  Praca marzeń, czyli TOP 10 wyjątkowych stanowisk pracy

  TOP 10 polskich przysmaków w zagranicznym wydaniu


  Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie

  TOP 10 skutecznych sposobów, żeby zwiększyć zdolność kredytową. Znasz te metody?

  Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ 12 LISTOPADA WOLNE


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (102)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (102) forum.echodnia.eu

  Zobacz kandydatów na prezydentów, burmistrzów i wójtów

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Studniówki

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]