Juniorzy Korony przegrali ze Zniczem

(KAR)
Juniorzy Korony Kielce przegrali ze Zniczem Pruszków w meczu Centralnej Lidze Juniorów.

Znicz Pruszków - Korona Kielce 1:0 (1:0)

Bramka: Dawid Kowalczyk 13 (samobójcza).

Korona: Krążek - Koszela, Kowalczyk, Pierzchała, Mazurek (75. Rybus) - Jopkiewicz, Wojtal (72. Sinkiewicz), Sornat, Wołczyk (70. Chudecki) - Gromulski (58. Borczyński), Poński.

W pierwszej połowie, to był typowy mecz walki. Już w 3 minucie dogodną okazję na strzelenie gola miał Kacper Gromulski, który ostatecznie nie zdołał oddać strzału. W 13 minucie Korona straciła samobójczą bramkę. Michał Mazurek niedokładnie wycofał futbolówkę do bramkarza. Damian Krążek ratując swój zespół przed utratą gola, wybił futbolówkę, trafiając w Dawida Kowalczyka, od którego piłka odbiła się i wpadła wprost do bramki kieleckiego zespołu. W 45 minucie piłkę na 14 metrze przejął Piotr Poński. Po jego strzale piłka minęła bramkę gospodarzy. W drugiej połowie inicjatywę przejęli goście, którzy praktycznie nie schodzili z połowy przeciwnika. Korona miała kilka sytuacji, po których mogła wyrównać. W poprzeczkę trafił Krystian Wojtal. Dobrej sytuacji nie wykorzystał także Poński. Od 79 minuty kielecka drużyna grała w osłabieniu. Drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Krystian Sornat.

- Graliśmy na boisku ze sztuczną nawierzchnią mimo, że przeciwnicy wcześniej nas o tym nie poinformowali. W ogóle zastanawialiśmy się, czy rozgrywać to spotkanie, ale baliśmy się decyzji Polskiego Związku Piłki Nożnej, gdybyśmy do niego nie przystąpili. W pierwszej połowie grało nam się trudno. Piłka nieprzewidywalnie odbijała się na boisku. Sędzia powinien podyktować dla nas rzut karny po faulu na Michale Rybusie. Niestety nie podjął on takiej decyzji. Czasem bywają takie mecze, że mimo wielu sytuacji piłka nie chce wpaść do bramki. Brawa dla chłopaków, którzy rozegrali bardzo dobrą drugą połowę - mówił Marek Mierzwa, trener Korony.

W innych meczach: Neptun Końskie - Wisła Kraków 2:2, ŁKS Łódź - MKS Polonia Warszawa 2:1, Progres Kraków - Stal Mielec 1:1, Resovia Rzeszów - TOP 54 Biała Podlaska 2:1, Legia Warszawa - GKS Bełchatów 5:1, Cracovia Kraków - UKS SMS Łódź 0:1, Motor Lublin - Jagiellonia Białystok - przełożony na 21 września.