Karatecy z Końskich zdobyli 14 medali w Rawie Mazowieckiej

Dorota Kułaga
Bardzo dobrze na zawodach w Rawie Mazowieckiej spisali się zawodnicy z koneckiej filii Koneckiego Klubu Karate Kyokushin. Wywalczyli 14 medali. Archiwum prywatne
W Rawie Mazowieckiej odbyła się piąta edycja ogólnopolskiego turnieju dla dzieci i młodzieży imienia Tomka „Krajana” Krajewskiego.

W rywalizacji wzięli udział zawodnicy z roczników 2001-2010. Za organizację zawodów odpowiedzialny był Rawski Klub Kyokushin Karate. W turnieju wzięło udział około 200 zawodników z 14 klubów z całej Polski, w tym z Rawy Mazowieckiej, Łodzi, Częstochowy, Ćmińska, Kielc, Końskich, Buska, Skierniewic.

Z koneckiej filii Kieleckiego Klubu Karate wystartowało aż 22 zawodników i zawodniczek: Alicja Kośka, Wiktoria Czyżewska, Wiktoria Armada, Natalia Więckowicz, Wiktoria Więckowicz, Mateusz Świ-derski, Martyna Jedynak, Jakub Zdżalik, Wojciech Kresa, Wiktor Kresa, Jakub Gawroński, Gabriela Ksel, Kacper Sulgo-stowski, Cyprian Staniszewski, Dawid Juszyński, Kacper Dyk, Dawid Milner, Patryk Piwowarczyk, Filip Męcina, Adrian Loranty, Maja Łosiak i Kuba Łosiak. Spisali się bardzo dobrze. W sumie wywalczyli 14 medali - 6 złotych, 4 srebrne i 4 brązowe.

Wyniki: Alicja Kośka - złoto, Natalia Więckowicz - złoto , Wiktoria Czyżewska - złoto , Wiktoria Armada - złoto, Gabriela Ksel - złoto, Kacper Sulgostowski - złoto, Wiktoria Więckowicz - srebro, Mateusz Świderski - srebro, Martyna Jedynak - srebro, Dawid Milner - srebro, Dawid Juszyński - brąz, Jakub Łosiak - brąz, Wojciech Kresa - brąz, Wiktor Kresa - brąz.

Dodatkowo Natalia Więckowicz została uznana najlepszą zawodniczką turnieju, a Kielecki Klub Karate Kyokushin zajął drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej z dorobkiem 80 punktów. Zwyciężył Rawski Klub Karate Kyokushin- - 81 punktów. Z sekcji kieleckiego klubu punktacja wyglądała następująco: Końskie - 46 punktów, Ćmińsk - 15 punktów, Busko-Zdrój - 11 punktów, Kielce - 8 punktów.

-Chciałabym wyróżnić cztery osoby z mojej sekcji. Mateusza Świderskiego, który z uwagi na brak zawodników w swojej wadze 42 kilogramów zgodził się na przepisanie do kategorii wyżej i stoczył pojedynek z prawie 10 kilogramów cięższym, doświadczonym zawodnikiem. Martynę Jedynak, która przegrała tylko i wyłącznie przez niewielką różnicę wagi, po pięknej walce z dogrywką.

Werdykt pierwszej rundy nie był jednoznaczny, dwóch sędziów wskazało na remis, a dwóch na Martynkę, sędzia maty zdecydował o dogrywce. Dogrywka była równie zacięta i nie dała rozstrzygnięcia. Wyróżnienie należy się Kacprowi Sulgostowskiemu, który wystartował dopiero drugi raz w zawodach i zdobył po ciężkich trzech walkach złoty medal. Kacper trenuje dopiero kilka miesięcy. Ostatnią osobą, którą chcę wyróżnić jest Wiktoria Więckowicz, która po długiej przerwie w treningach, spowodowaną stanem zdrowia, zdecydowała się na start. Po wygranej walce z doświadczoną i naprawdę świetną zawodniczką z zaprzyjaźnionej sekcji z Ćmińska, przyszło jej się zmierzyć z Wiktorią Armadą. Dziewczęta stoczyły naprawdę piękny pojedynek - powiedziała trener Beata Kij.