Klasa A, grupa 2. Śmigłowiec na boisku

Dorota KUŁAGA [email protected]
Jarosław Kaczor (z prawej) zagrał bardzo dobrze i zdobył trzy bramki dla Stali Kunów. Zdjęcia Rafał Soboń
Awans Kamiennej Brody do okręgówki. Strzelecki rekord Stali Kunów w tym sezonie

Jarosław Jałocha, trener Stali Kunów:

- Zagraliśmy mądrzej i zasłużenie wygraliśmy. Cieszy skuteczność, bo rzadko zdarza się zdobyć siedem bramek, nawet na tym poziomie rozgrywek. W tym sezonie jest to nasz strzelecki rekord.

Kamienna Brody jest drugim zespołem po Klimontowiance, który zapewnił sobie awans do klasy okręgowej. Mecz w Klimonotowie został przerwany w 86 minucie, gdyż na boisku musiał wylądować śmigłowiec ratowniczy.

Agricola Łoniów - Zryw Zbigniewice 3:0 (0:0), Tomasz Orłow 60, Piotr Gilewski 75, Paweł Drach 80 z karnego.
Agricola: Meszek - R. Kołacz, Stasiura, M. Dzieciuch, Gilewski - Pruś (80 Ł. Kołacz), Zbirada (46 T. Orłow), Kiliański, Sołtys - Szmuc, Drach (85 Zeżuła).

- Wygraliśmy zasłużenie. Dziękuję moim zawodnikom za walkę i zaangażowanie, włożyli w ten meczu dużo serca - mówił Tomasz Szmuc, grający trener drużyny z Łonowa. Gospodarze w tym spotkaniu wykonywali dwa rzuty karne. W 30 minucie "jedenastki" nie wykorzystał Arkadiusz Zbirada.

MECZ ZOSTAŁ PRZERWANY

Klimontowianka Klimontów - Baszta Rytwiany 4:2 (1:2), Marcin Madejski 73, 84, 88, Łukasz Szymański 37 - Michał Bąk 17, 28.
Klimontowianka: Kobyłecki - Gawryś, Borycki, Sowiński (65 Nowak), Krawczyk - Kosiór, Sudy, Chwała, Szymański (75 Baran) - Ferens (60 Lesiak), Madejski (90 Piątkowski).

- W 86 minucie mecz został przerwany. W Klimontowie rozgrywany był półmaraton, kilka osób zasłabło. Jedną z nich zabrał śmigłowiec ratunkowy, który wylądował na naszym boisku. Po kwadransie gra została wznowiona - powiedział Piotr Ziomek, kierownik drużyny z Klimontowa.

Star Starachowice - MSS Masłów 3:1 (2:0), Radomir Zięba 20, Piotr Dudek 24, Łukasz Orczyk 85 - Daniel Kobus 47.
Star: Myszka - Bator, Krawczyk, Francuz, Michalczyk - Jop (85 Grudniewski), Żak, Dudek (85 Jezulin), Kosztowniak - Orczyk, R. Zięba (67. Markowski).

KAMIENNA TEŻ ŚWIĘTUJE

Wisła Nowy Korczyn - Kamienna Brody 2:6 (1:2), Grzegorz Toboła 6, Krzysztof Witek 82 - Bartosz Sęga 10, 55, Bartłomiej Drabik 11, 48, Damian Jop 60, Przemysław Jasztal 72.
Kamienna: Telesz - Jop, Stępień, Niewczas, Radowiecki (65 Jagieła) - Bracik, Jasztal, Gralec (46 Dąbrowski), Drabik (70 Loranty) - Sęga, Soboń (55 Mikos).

Dzięki wygranej Kamienna zapewniła sobie awans do klasy okręgowej. - Po przerwie przejęliśmy inicjatywę i dominowaliśmy na boisku. Zdobyliśmy ładne bramki i pewnie wygraliśmy. Teraz jest czas na świętowanie, bo mamy już upragniony awans - mówił Tomasz Wójtowicz, trener Kamiennej.

Klonówka Masłów - Stal Kunów 2:7 (0:2), Sebastian Pabis 70, Tomasz Zarychta 80 - Jarosław Kaczor 45, 65, 72, Dariusz Pardak 40, 50, Mateusz Chajdaś 63, Patryk Frańczak 80.
Stal: Kania - Frańczak, Rutkowski, Cielebąk, K. Ronduda - Kostrzewa, Kroczek, R. Haraźny, Pardak - Kaczor, Kasprzyk (60 Chajdaś).

OKS Opatów - Zorza Tempo Pacanów 2:0 (0:0), Sebastian Rusak 82, Piotr Frańczak 88.
OKS: Kasperowicz - Partyka, Rusak, Łowicki, Nowacki - Dzietko (90 Sitarski), K. Dziadowicz (56 Fraszczyk), M. Dziadowicz, Gardynik - Frańczak, Cybula (70 Banasiewicz).

Piast Osiek - Świt Ćmielów 5:0 (2:0), Krzysztof Kot 35, 63, Konrad Cebula 23, Marcin Urbański 75, Marcin Bąk 80.

Najlepsi strzelcy: 25 - Marcin Madejski (Klimontowianka), 23 - Cezary Zarzycki (MSS), 22 - Przemysław Pacholczak (Zryw), 17 - Tomasz Wójcik (Kamienna).