Stal przegrała u siebie z Zenitem. Emocjonujący mecz w Miedzianej Górze

Nie było wiekszych niespodzianek w przedostatniej kolejce. Sprawa spadków do Klasy A nie jest jeszcze rozstrzygnięta

Moravia Morawica - Gród Ćmińsk 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Artur Szewczyk 30, 2:0 Damian Detka 55.

Moravia: P. Kubicki (46. Pietras) - Miszczyk, Detka, Radomski, M. Zawadzki, W. Młynarczyk (60. Piecyk), K., Kubicki, Ł. Zawadzki (60. M. Zawadzki), Maciejski, Szewczyk, Pietrzyk (60. Bouchachi).

Gród: Krumplewksi - Kokosza, Walczak (55. Frydrych), Socha (46. Zmysłowski), Kuliński (65. Nadolnik), T. Frączyk, Węgrzyn, Łukasiewicz, Adach (46. K. Frączyk), Polakowski, Leśniewski.

-Gratuluje Moravii awansu, bo w pełni na niego zasłużyła. Zaprezentowaliśmy sie nieźle, ale za wrażenia punktów nie dają - powiedział trener Grodu, Mariusz Arczewski.

Granat Skarżysko - Koprzywianka Koprzywnica 11:0 (6:0)

Bramki: 1:0 Damian Gardynik 3, 2:0 Piotr Grzejszczyk 15, 3:0 Gadynik 27, 4:0 Gardynik 28, 5:0 Grzejszczyk 29, 6:0 Grzejszczyk 34, 7:0 Karol Głuszek 57, 8:0 Karol Rogoziński 67, 9:0 Rogoziński 73, 10:0 Krystian Szwed 80, 11:0 Klaudiusz Sołtysiak 82.

Granat: Michalski (59. Borowiec) - Piętak, Styczyński, Dzierżak, Rogoziński, Orlikowski, Płusa (59. Szwed), Głuszek (59. Miernik), Grzejszczak, Gnat, Gardynik (46. Sołtysiak).

Koprzywianka : Szc(80.Wodnicki).

Wynik meczu mówi sam za siebie. Goście oddali tylko jeden strzał na bramkę Granat - po wznowieniu gry ze środka boiska na strzał z daleka zdecydował się jeden z graczy gości.

Stal Kunów - Zenit Chmielnik 1:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Karol Maciński 5, 0:2 Mateusz Krężołek 56, 0:3 Arkadiusz Rogala 68 z karnego, 1:3 Jarosław Kaczor 86.

Stal: Szczurek (46. Sobański) - Haraźny, Cholewiński, A. Witek (60. Wodnicki), Ostrowski, M. Witek, Sekuła (46. J. Kaczor), Cieślik, Ronduda (60. Szafirowski), Kowalski, Dynarek.

Zenit: Simkiewicz - Ślusarczyk (72. Pawłowski), Zawierucha, Wołczyk, Krężołek, Piotrowski (70. Gwarek), Maciński, Tacij, Bracisiewicz, Olszewski, Rogala.

Walczący o utrzymanie się goście zagrali ambitnie i konskekwentnie i w pełni zasłużyli na zwycięstwo.

Wicher Miedziana Góra - Polanie Pierzchnica 3:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Jakub Socha 8, 2:0 Kamil Makocki 30, 2:1 Jakub Majewski 65, 3:1 Kamil Foderowicz 85

Wicher: Piwowar - Socha, D. Piwowarczyk, Salwa, Pańtak, K. Piwowarczyk, Wypych, (62. M. Piwowarczyk), Wojtasiński (85. Pałka), Chyb (56. Foderowicz). Koza (60. Padryc), Makocki.

W pierwszej połowie przeważali gospodarze i strzelili dwa gole. Po przerwie inicjartywę przejęli goście, zdobyli kontaktową bramke i mieli okazje na następne. Wicher uratował zwyciestwo strzelając gola po kontrataku.

Orlęta Kielce - Star Starachowice 0:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Michaił Śliusar 55.

Orlta: Cieśliński - Kwiatkowski, Pałgan, Nawara, Wilczyński, Szczepański (62. Jach), Bieniek, Bandura, Czerwiński, Supierz, Gładysz.

Star: Poński - Maciejczak, Senderowski, Kozieł (75. Madejski), Chodniewicz, Rafalski, Kiełek, Ślisar, Drabik, Zięba, Fabjański.

-Po serii słabych spotkań, w meczu przeciwko Starowi zagraliśmy nieźle i nie zasłużyliśmy na porażkę. Brakowało nam skuteczności, bo już w pierwszej połowie mieliśmy trzy wyborne okazje - ocenił trener Orląt, Janusz Cieślak.

PIast Stopnica - GKS Nowiny 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Arkadiusz Kasprzyk 45, 1:1 Adrian Jankoski 51, 1:2 Adrian Solnica 73.

Piast: Piotrowski - Sztuk (60. Sady), Kołek, Krzemiński, Pławski, R. Charyga, M. Cichoń (46. Jankoski), Nowak, Guła (81. Majka), A. Charyga, Domagała.

Nowiny: Głuch - Bujak (70. Wijas), Ślefarski, Nowiński, Olejarczyk (90. Skowron), Kasprzyk, Król, Szewczyk, Staszewski, Solnica (85. Siarek), P. Cichoń.

Sparta Dwikozy - Wisła Nowy Korczyn 1:0(0:0)

Bramki: 1:0 Artur Warzocha 48.

Sparta: Ziętek - Siudak, Spyra,. Z. Warzocha, Drożdżal, Kiliański (65. Latański), P. Bidas (65. Górniak), A. Warzocha, Mazur, Kubicki (70. Rogoziński), Marzec (80. B. Bidas).

Wisła: Borczuch - Parlak, Gadawski, Kwiecień, Misiewicz, Taler, Ciekalski, Zając (80. T. Dudek), F. Dudek (46. Wrześniak), Witek, Piotrowski.

-To był bardzo trudny mecz, bo Wisła broni się przed spadkiem i potrzebuje punktów. Jedyna bramka meczu padła po indywidualnej akcji Artura Warzochy, który z pola karnego ładnie strzelił w długi róg. Chwile później Artur nie wykorzystał rzutu karnego - powiedział trener Sparty, Jerzy Mazur.

Zieleń Żelisławice - Orlicz Suchedniów 0:1 (0:0)

Bramki:. 0:1 Mariusz Galus 62.

Zieleń: Tylko - Bartyzel (75. D. Józefowski), Fira, Bukowski, Nidziński, Szokalski (50. Krzemiński), Plebanek, Piekacz, Pasoń, Skupin, Walasek.

Orlicz: Ścisłowicz - Bator, Jarząb, Nowak, Nutzel, Świtowski, Maciej Banaszkowski (46. Galus), Rzeszowski, Kita (46. Mądzik), Słoń (85. Kaczmarski), Moskal.

Gospodarze rozegrali dobry mecz i nie zasłużyli na porażkę. W pierwszej połowie bliski szczęścia był Walasek, ale po jego strzale piłka trafiła w słupek. Po przerwie lepiej prezentowali się goście i w 62 minucie, po strzale Galus Orlicz objął prowadzenie. Chwilę później po strzale Skupina goście uratowała poprzeczką. W 70- minucie Rzeszowski egzekwował rzut karny, ale skutecznie obronił bramkarz Zieleni, Dariusz Tylko. - Nie zasłużyliśmy na porażkę. Remis byłby bardziej sprawiedliwym wynikiem - powiedział trener Zieleni, Karol Józefowski.

OCENIA KOLEJKĘ

Janusz Ślewa, kierownik drużyny Wichra Miedziana Góra: - Przedostatnia kolejkę rozgrywek nie przyniosła niespodzianek. Liczyłem że Zieleń Żelisławice zdoła urwać punkty Orliczowi i z informacji wynika że mecz „był na remis”. Dwucyfrowa wygrana Granatu robi wrażenie, ale trzeba wiedzieć że Koprzywianka jest drużyna ambitną, ale nie na ta klasę rozgrywek. Spodziewałam się porażki Stali, bo drużyna z Kunowa gra już “o pietruszkę” a Zenit bardzo potrzebuje punktów. Lider, Moravia Morawica końcyz sezon “z klasą”. Ma już zapewniony awans do IV ligi, ale gra do końca.

Arkadiusz Rogala zdobywa trzecią bramkę dla Zenitu Chmielnik w meczu ze Stalą w Kunowie.