Klasa okręgowa. Derby dla Staru. Przerwana passa Stali. Efektowne bramki w Rudkach (zdjęcia)

Mirosław ROLAK, [email protected], Dorota KUŁAGA, [email protected]
Po trzech kolejkach tylko jeden zespół, lider LZS Samborzec nie doznał porażki. W derbach powiatu starachowickiego Star pokonał Kamienną. Neptun Końskie przerwał imponująca passę Stali Kunów.

Jedenastka kolejki

Paweł Rybiński (Neptun) - Łukasz Kowalski (Rudki), Mateusz Zawadzki (Moravia), Adrian Jankoski (Piast) - Dariusz Brzozowski (Moravia), Paweł Kołdras (Zenit), Przemysław Sułek (Star) - Piotr Mazepa (Stal), Mariusz Jaros (Rudki), Kacper Nawara (Samson), Mateusz Witkowski (Star).

NAJWAŻNIEJSZE SĄ PUNKTY

Samson Samsonów - Nidzianka Bieliny 2:1 (1:1), Mateusz Kołodziejski 3, Kacper Nawara 70 - Dominik Sito 36.

Samson: Kita - Siwek, Górecki, Czarnomski, Michalczyk - Kowalski, Gębski (46. Moćko), Kołodziejski, Czachowski (60. Borowiec) - M. Rynk, Nawara (80 Kondrak).

Nidzianka: Iwan - Maciejski, Wijas, Satro, Bąk - S. Sot (60. Gałka), B. Sot, Buras, Sito - Pindral, Skrzyniarz (46. Rubak).

- Nie był to nasz najlepszy mecz, ale najważniejsze, że zdobyliśmy punkty. Wcześniej była lepsza gra, a nie było zwycięstwa - podsumował Mariusz Rynk, trener Samsona.

- Mecz stał na słabym poziomie, ciężko policzyć składne akcje. Na osłodę pozostaje nam piękna bramka Dominika Sito zdobyta z ponad 30 metrów - powiedział Andrzej Wiącek, trener Nidzianki.

HORROR Z HAPPY ENDEM

Zenit Chmielnik - Gród Ćmińsk 2:1 (2:0), Paweł Kołdras 1, Damian Salwa 40 - Dawid Adach 54.

Zenit: Zając - Ozimirski (80 Ślusarczyk), Myca, Radomski, Piotrowski - Salwa (55 Nędza), Bracisiewicz, Rogala, Sobczyk - Pietryka (80 Szczygielski), Kołdras.

Gród: Kucharski - Brzdąk (80 Nadolnik) Adach, Górecki, Trojan - Koza, T. Frączek, K. Frączek, Jarząb (30. Frydrych) - Słoń, Galus.

- Znowu sami zafundowaliśmy sobie horror w końcówce, na szczęście z happy-endem. Do przerwy prowadziliśmy 2:0 i szkoda, że w drugiej połowie nie kontrolowaliśmy spokojnie tego spotkania. Ale dobrze, że dopisujemy sobie trzy punkty - mówił Dariusz Wykurz, trener Zenitu.

Dariusz Świetlik, trener GKS Rudki:

-Sparta pokazała się z bardzo dobrej strony. To solidny zespół, grający piłka, rozważnie przygotowujący akcje. Postawili nam wysoko poprzeczkę, a mój zespół, trzeba przyznać, nie zagrał najlepiej. Ważne jednak, że wygraliśmy, bo w Końskich rozegraliśmy bardzo dobry mecz i wróciliśmy bez punktu.

UDANY POWRÓT JAROSA

GKS Rudki - Sparta Dwikozy 3:1 (2:0) , Mariusz Jaros 15, 43, Dariusz Kowalski 83 - Maciej Jarosz 78.
Rudki: Rafalski - Dawidowicz, Łapot, Ł. Kowalski, Gawlik, Salwerowicz, Wojciechowski, Borowiec (70. Bednarski), Wiecha (60. Świstak), Jaros (80. Łebek), D. Kowalski. Sparta: Polit - Drożdżal (75. Mądry), Boleń, Z. Warzocha, Orawiec, Siudak, A. Warzocha (64. Jarosz), Marzec (56. Bidas), Cecuła (64. Krasoń), Strojewski, Michalski.
Po raz pierwszy w tym sezonie w ekipie Rudek zagrał Mariusz Jaros i od razu zademonstrował swoje umiejętności strzeleckie, zdobywając dwie bramki. Pierwszą zdobył po podaniu ze skrzydła, po którym przyjął piłkę na pierś i mocno strzelił, a drugą strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W 78 minucie kapitalnym strzałem z rzutu wolnego z 25 metrów popisał się Maciej Jarosz, po którym piłka wpadła w okienko bramki Rudek. Kontaktowa bramka "przestraszyła" nieco gospodarzy, ale w 83 minucie, równie efektownym strzałem rzutu wolnego z 22 metrów ustalił wynik meczu Dariusz Kowalski.
Sokół Rykoszyn - Piast Stopnica 1:4 (0:3) , Marcin Snoch 76 - Piotr Rajca 12, 41, Mateusz Kapusta 20, Adrian Jankoski 85.
Sokół: A. Domagała - P. Szymkiewicz (35. Dudek), Poddębniak (67. A. Szymkiewicz), Król, Włodarczyk, Jakubowski, Szymański, K. Domagała, Podgórski (78. Hajduk), Snoch, Pakuła. Piast: Piotrowski - Mius, Fortuna, Pisarski, K. Guła, Rogoziński, Kawa (46. Skałbania), Jabłoński, Kapusta (89. Wojciechowski), Skiba (60. Jankoski), Piotr Rajca (85. Kopiński).
-Mogliśmy ten mecz wygrać bardzo wysoko, bo mieliśmy mnóstwo sytuacji, ale w drugiej połowie marnowaliśmy wyśmienite okazje - powiedział trener Piasta, Artur Jagodziński.
-Straciliśmy dwie bramki na początku meczu po prostych błędach defensywy i choć w drugiej połowie graliśmy już znacznie lepiej, to straty nie udało się odrobić - ocenił trener Sokoła, Marian Haczkiewicz.
PRZERWANA PASSA Stal Kunów - Neptun Końskie 1:2 (0:2) , Piotr Mazepa 83 - Krystian Kos 3, Tomasz Iwański 7. Stal: Kania - R. Haraźny (65. K. Haraźny), Rutkowski, K. Kostrzewa (15. Frańczak), Molenda, Ostrowski, Kwapisz, Kowalski, J. Kaczor (55. S. Kostrzewa), Koterbski, Mazepa.
Neptun: Rybiński - Idzikowski, Radwański, Majchrzak, Skoczyłas, Jurek, Kos (43. Kwiecień), Kluska (82. Janus), Hajduk, Iwański (77. Cieślik), Nowacki (66. Wojna).
Dwa błędy kunowskiej defensywy na początku meczu, znacząco wpłynęły na przebieg spotkania beniaminka z jednym z kandydatów do awansu. Neptun przerwał imponującą passę Stali - 34 spotkania ligowe bez porażki.
W drugiej połowie Stal ambitnie dążyła do zmiany wyniku, ale i goście mieli świetne okazje (między innymi Kwiecień z 12 metrów trafił w poprzeczkę). Kontaktowa bramkę zdobył Mazepa strzałem z rzutu wolnego z 18 metrów, a tuz przed końcem meczu po strzale Kwapisz, gości uratował słupek.
-Zaspała nasz obrona i musieliśmy gonić wynik. Szkoda że w końcówce meczu, po strzale Kwapisz zabrakło trochę szczęścia, bo uratowalibyśmy jeden punkt - powiedział trener Stali, Jarosław Jałocha.
-Dominowaliśmy na początku meczu, ale już w końcówce pierwszej połowy przewagę uzyskali gospodarze i po przerwie to oni dyktowali warunki gry. Uważam ze odnieśliśmy szczęśliwe zwycięstwo - powiedział trener Neptuna, Jarosław Groszek.
LZS Samborzec - GKS Nowiny 2:0 (0:0) , Tomasz Strzałka 58, Grzegorz Bijak 80. Samborzec: Meszek - Syguła, Dutka, Olech, Lebida, Marcin Kiliański, Walasek (61. Dziedzic), Kucharczyk (72. Przypkowski), Szmuc (46. Strzałka), Pietrucha, Bijak (84. Ciach).
Nowiny: Kwiecień - Cichoń, Ślefarski, Ołtuszyk, Król, Niebudek, Radomski, Góral (55. Panek), Grudzień (60. Blicharski), Kubicki (75. Stępnik), Pierzak (70. Paździor).
Pierwsza połowa meczu była wyrównana, ale po przerwie wyraźna przewagę uzyskali gospodarze, i udokumentowali ją dwoma bramkami.
-Nie potrafimy grać na wyjazdach - powiedział trener gości, Przemysław Cichoń. - W meczu w Samborcu nie było drużyny, i nie jest żadnym usprawiedliwieniem że graliśmy na kiepskim boisku. Zabrakło zaangażowania, woli walki, ambicji.
REKORD FREKWENCJI NA DERBACH
Star Starachowice - Kamienna Brody 4:0 (2:0) , Mateusz Witkowski 1, 53, Dawid Brzozowski 20, Mariusz Fabjański 77.
Star: Telesz - Chodniewicz (81. Jackowski), Rogalski, Żak, Orczyk (83 Derlatka) - Krawczyk, Brzozowski, Sułek, Fabjański (80. Markowski) - Kosztowniak (80. Zięba), Witkowski. Kamienna: Kalista - Jagieła (46. Jałocha, 66. Jop), Skro-bisz, Romanowski, Niewczas - Sobczyński, Sęga (55. Bracik), Drabik, Nowocień - Dąbrowski (46. Gralec), Piórkowski.
Derbowy mecz powiatu starachowickiego spotkał się z du-żym zainteresowaniem wśród kibiców. Oglądało go około 400 osób. Od początku spotkanie przebiegało pod dyktando Staru, który już w pierwszej minucie objął prowadzenie. Po długim ro-gu uderzył Mateusz Witkowski i za chwilę przyjmował gratulacje od kolegów. - Nasza wyższość nie podlegała dyskusji. Cały czas kontrolowaliśmy to spotkanie, a pierwszą bramkę w bar-wach naszej drużyny zdobył Mariusz Fabjański - powiedział Tomasz Jackowski, kierownik drużyny Staru.
W zespole Kamiennej zadebiutował Wojciech Skrobisz z KSZO 1929 Ostrowiec, ale razem z kolegami i trenerem Adria-nem Sobczyńskim musiał przełknąć gorycz porażki. Dodajmy, że Sobczyński po 13 latach znowu zagrał na stadionie Staru, przeciwko klubowi, którego jest wychowankiem.
MECZ "NA KLEPISKU" Astra Piekoszów - Moravia Morawica 1:3 (1:1) , dla gości: Mateusz Osman 44 z karnego, Mateusz Zawadzki 68, Michal Smolarczyk 76. Moravia; P. Kubicki - Wójcik, Detka, Chałan, M. Zawadzki, Osman (70. Pomintasu), Gilewski, Kita, Ł. Zawadzki (70. K. Kubicki), Brzozowski, Smolarczyk.
-Powiem nieskromnie, że byliśmy zdecydowanie lepszą drużyną. Graliśmy konsekwentnie i stworzyliśmy wiele brakowych sytuacji. To był bardzo trudny mecz, bo graliśmy na ciężkim boisku, z wypalona słońcem murawą - powiedział trener Moravii, Marek Bęben,.
Strzelcy: 4 - Marcin Pietrucha (Samborzec), Mateusz Kołodziejski (Samson), Marcin Snoch (Sokół), 3 - Dawid Brzozowski (Star), 2 - Grzegorz Bijak (Samborzec), Mariusz Jaros (Rudki), Mateusz Koterbski, Piotr Mazepa (Stal), Paweł Kołdras (Zenit), Piotr Rajca (Piast), Michał Smolarczyk (Moravia).
W następnej kolejce, 24 -25 sierpnia: Neptun - Star, Nowiny -Astra, Moravia - Sokół, Gród - Rudki, Samson - Piast, Nidzianka - Zenit, Sparta - Stal, Kamienna - Samborzec.**