Koła gospodyń wiejskich, te działające i nowo powstałe mogą starać się o dodatkowe pieniądze w powiatowych biurach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Świętokrzyskiem. Warunkiem jest wpis koła do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich. Jednorazowa pomoc może wynieść od 3 do 5 tysięcy złotych.

O nowej możliwości pozyskania pieniędzy na organizację wydarzeń i rozwijanie działalności przez koła mówili pracownicy biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Sandomierzu podczas weekendowego dyżuru.

Możliwość ubiegania się o dotację w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa otwierają zapisy nowej ustawy, która umożliwia kołom gospodyń wiejskich uzyskanie osobowości prawnej.

Co to oznacza? - Istniejące koła mogą złożyć wniosek o rejestrację do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich, jak również te nowo tworzone koła - tłumaczy Monika Ciszkiewicz - Baraniecka, pełnomocnik ds. kół gospodyń wiejskich w Biurze Powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Sandomierzu. - Taki wpis dla koła oznacza, że uzyskuje osobowość prawną i może ubiegać się o dotację z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Do tej pory o dotacje koła mogły ubiegać się w innych źródłach.

Pieniądze na wsparcie kół gospodyń wiejskich przyznawane są na rok 2018, dlatego szanse na ich zdobycie mają podmioty, które zgłoszą się jak najprędzej. Dotacja będzie jednorazowa i wyniesie 3 tysiące złotych dla kół liczących do 30 osób. Koła liczące od 30 do 70 osób mogą otrzymać 4 tysiące złotych, powyżej 70 osób 5 tysięcy złotych. - Pieniądze będą przyznawane do końca marca, a koła rozliczą się do końca kwietnia - przypomina Monika Ciszkiewicz - Baraniecka. - Zatem im szybciej nastąpi rejestracja, tym lepiej. Warto sięgnąć po te pieniądze i zrobić coś dla swojej lokalnej społeczności.

Na jaką działalność można dostać pieniądze?To prowadzenie działalności społecznej oświatowej i kulturalnej na terenach wiejskich, wspieranie i rozwój przedsiębiorczości kobiet oraz prowadzenie działań na rzecz poprawy życia oraz racjonalnego prowadzenia gospodarstw domowych.


POLECAMY RÓWNIEŻ:Na te psy musisz mieć pozwolenie urzędnika! To groźne zwierzęta!


Prezenty dla dzieci na Mikołajki 2018. TOP 10Rzadko widujesz te znaki drogowe. Lepiej przypomnij sobie, co oznaczają!Najlepsze seriale 2018 roku. Jaki wybrać na wieczór? Zobacz najciekawsze
Śladami słynnych filmów i seriali - miejsca, które trzeba odwiedzić! [GALERIA]Plastik i śmieci zalewają Ziemię? Zobacz niezwykłe zdjęcia z kosmosuZOBACZ TAKŻE: FLESZ SMOG SKRACA ŻYCIE

Źródło:vivi24