Kolejna dogrywka w Ostrowcu, tym razem lepsi goście (video, zdjęcia)

Rafał SOBOŃ
Krystian Kanarski stoczył wiele pojedynków z byłym zawodnikiem KSZO Dariuszem Pietrasiakiem. Po meczu to jednak piłkarz Polonii schodził z boiska uśmiechnięty. R. Soboń
Piłkarze KSZO Ostrowiec nie zdołali awansować do 1/4 Pucharu Polski. Podobnie jak w niedawnym pucharowym meczu z Arką Gdynia (2:1 dla KSZO), znów była dogrywka, ale tym razem lepsi okazali się goście. Polonia Warszawa wygrała 2:0.

Mówią trenerzy:

Czesław Jakołcewicz, trener KSZO:
- Wstydu mój zespół dziś nie przyniósł. Szkoda niewykorzystanych sytuacji, bo trochę ich dziś stworzyliśmy, jednak trzech zawodników zgłaszało mi urazy i nie mogłem zadysponować wcześniej zmian.

Paweł Janas, trener Polonii Warszawa:
- KSZO pokonał Arkę, więc nasza wygrana po dogrywce nie jest żadną ujmą. My w piątek gramy ważny mecz ligowy, dlatego cieszę się, że graliśmy dziś 120 minut, ale z dobrym skutkiem, bo przynajmniej awansowaliśmy.

Od pierwszych minut to Polonia Warszawa była zespołem częściej atakującym, jednak z upływem czasu również gospodarze dochodzili do sytuacji. W drużynie przyjezdnej doskonałej okazji do zdobycia bramki w 24 minucie nie wykorzystał Artur Sobiech, gdyż po jego strzale futbolówka minimalnie minęła prawy słupek bramki Wróbla. W końcowych fragmentach pierwszej połowy kontra KSZO mogła sprawić, że to gospodarze obejmą prowadzenie. Piłkę w pole karne gości dograł Krystian Kanarski, ale rozpędzony Jakub Cieciura skierował ją minimalnie obok słupka.

W 63 minucie doskonałe sytuacji nie wykorzystali podopieczni trenera Czesława Jakołcewicza. Po podaniu Adriana Frańczaka indywidualną akcją popisał się Damian Nawrocik, jednak jego uderzenie wybronił Michał Gliwa.

W dogrywce, już po 9 minutach, Polonia objęła prowadzenie po strzale Łukasza Teodorczyka. Rezultat na 2:0 ustalił w ostatniej minucie dogrywki Adrian Mierzejewski. Mimo prób zawodników KSZO, głównie Adriana Frańczaka, ostrowiecki zespół nie zdołał już zmienić wyniku.