Korona - Amkar Perm 4:0. Golański trafił z 50 metrów! (video)

/SAW/
W ataku na bramkę Rosjan Vlastimir Jovanović
W ataku na bramkę Rosjan Vlastimir Jovanović fot. Sławomir Stachura
Niepoważnie zachował się mistrz Cypru AEL Limassol, który w ostatniej chwili odwołał sparing z Koroną na Arenie Kielc i kielczanie musieli szukać nowego sparingpartnera. Zagrali z młodzieżową drużyną (do lat 23) rosyjskiego Amkaru Perm i rozbili ją 4:0 (1:0), a ozdobą spotkania był gol Pawła Golańskiego.

- Zauważyłem, że bramkarz Rosjan gra wysoko, więc postanowiłem, że uderzę, gdy tylko będę miał sposobność. No i udało się, choć miałem chyba łatwiejszą sytuację, niż kilka minut wcześniej Łukasz Jamróz, a też zdobył ładną bramkę - stwierdził "Golo", który kapitalnym strzałem z 50 metrów ustalił wynik.

Pilarz jak Tytoń

Kielczanie zagrali na dwa składy i właśnie ten drugi, grający po przerwie, strzelił trzy piękne gole, gdyż przed Golańskim, na listę strzelców wpisali się jeszcze Jamróz i Bartłomiej Michalski.
Kielczanie przez całe spotkanie mieli przewagę, choć rosyjska młodzież na początku próbowała stosować pressing. Prowadzenie Korony zdobyła w 25 minucie, gdy jeden z obrońców wybił piłkę ręką zmierzającą do bramki po strzale Marcina Żewłakowa, sędzia wyrzucił go z boiska a rzut karny wykorzystał Aleksandar Vuković. Dwie minuty potem mogło być jednak 1:1, gdyż po faulu Zbigniewa Małkowskiego on również musiał opuścić boisko po czerwonej kartce. Między słupkami stanął Krzysztof Pilarz i niczym Przemysław Tytoń w meczu z Grecją na Euro 2012, obronił jedenastkę. Ta sytuacja załamała trochę młody rosyjski zespół, a kielczanie czuli się coraz pewniej i udokumentowali to golami po przerwie.

Wszyscy nowi i Kalista

W Koronie zaprezentowali się wszyscy nowi - Marcin Żewłakow (GKS Bełchatów), Michał Janota (DVV Go Ahead Eagles - Holandia), Tomasz Foszmańczyk (Warta Poznań), Łukasz Sierpina (KS Polkowice), a także młodzi wychowankowie klubu Rafał Zawłocki oraz Mateusz Dziubek i wracający po urazie Michał Michałek. Był też testowany Mirosław Kalista, pomocnik Juventy Starachowice.
- Nikt mnie dziś specjalnie nie zachwycił, graliśmy słabo, ale czego się można spodziewać po kilku dniach treningu. Z chłopaków też pewnie spadła mobilizacja, gdy dowiedzieli się, że będą jednak grali z innym rywalem. Ale Cypryjczycy znani są właśnie z takich zachowań i nie mamy na to wpływu. Najważniejsze, że dziś obyło się bez urazów, strzeliliśmy w dodatku kilka bramek. W poniedziałek zabieramy na obóz do Jarocina 27 zawodników więc kilku odpadnie z tych co z nami trenują - ocenił Leszek Ojrzyński, trener Korony.

Korona Kielce - Amkar Perm (U-23) 4:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Vuković 25 z karnego, 2:0 Michalski 47', 3:0 Jamróz 50, 4:0 Golański 56

Korona: (I połowa): Małkowski (28. Pilarz) - Kuzera, Mararczyk, Stano, Lisowski - Korzym, Vuković, Sobolewski, Lech, Janota - Żewłakow. (II połowa): Pilarz - Golański, Kiercz, Kijanskas, Zawłocki - Sierpina, Jovanović, Michalski (79. Michałek), Foszmańczyk, Kalista - Jamróz (84. Dziubek)
Kartki: czerwone: Małkowski (Korona, 28 min. - faul), Gladkich (Amkar, 25 min - faul), żółte: Stano. Sędziował: Marcin Szrek. Widzów: 2 000.