KSS Kielce uległ Ruchowi Chorzów 26:27 (zdjęcia)

/KAR/
Najskuteczniejszą zawodniczkom kieleckiego zespołu w meczu z Ruchem Chorzów była Kamila Skrzyniarz, która zdobyła osiem bramek. Fot. Kamil Markiewicz
W sobotę szczypiornistki KSS Kielce w ostatnim meczu rundy zasadniczej PGNiG Superligi kobiet uległy we własnej hali Ruchowi Chorzów 26:27. Kielecki zespół na dziesięć minut przed zakończeniem spotkania prowadził różnicą siedmiu bramek - 23:16. Mimo przegranego meczu kieleckie piłkarki ręczne po rundzie zasadniczej znalazły się w pierwszej "szóstce".

KSS Kielce - Ruch Chorzów 26:27 (15:12).
KSS:
Kozieł, Muszioł - Pokrzywka, Lalewicz 1, Piechnik, Młynarczyk 4, Kot 1, Rosińska 6, Skrzyniarz 8 (3), Paszowska, Nowak, Agova 5 (3), Woźniak 1.

Ruch: Karwat, Wąż - Pieniowska, Jasinowska 4, Pawlik 3 (1), Lanuszny, Jasińska 1, Lesik 7, Polenz 10 (1), Krzymińska 2, Salomon, Rodak, Rzeszutek.

Karne: KSS: 6/7. Ruch: 2/5.

Kary: KSS: 6 min. (Karolina Młynarczyk, Milena Kot, Stefka Agova po 2 min.). Ruch: 16 min. (Agnieszka Pieniowska, Barbara Jasińska, Małgorzata Krzemińska, Karolina Jasinowska, Kamila Rzeszutek po 2 min., Marlena Lesik 6 min. - czerwona kartka).

Sędziowali: Cezary Figarski, Dariusz Żak z Radomia. Widzów: 450.

Przebieg: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 2:4, 2:5, 2:6, 3:6, 4:6, 4:7, 5:7, 6:7, 7:7, 8:7, 8:8, 9:8, 9:9, 10:9, 11:9, 12:9, 13:9, 13:10, 13:11, 14:11, 14:12, 15:12, 15:13, 16:13, 16:14, 17:14, 17:15, 18:15, 19:15, 20:15, 20:16, 21:16, 22:16, 23:16, 23:17, 23:18, 23:19, 23:20, 24:20, 24:21, 24:22, 24:23, 24:24, 25:24, 25:25, 25:26, 26:26, 26:27.

Kielecki zespół, aby pozostać na szóstym miejscu po sezonie zasadniczym, co pozwoliłoby w pierwszej rundzie play off zmierzyć się z teoretycznie słabszym zespołem, musiał wygrać z Ruchem lub liczyć na porażkę KPR Jelenia Góra z niżej notowanym Startem Elbląg.

Od pierwszych minut to zespół gości przeważał, w 7 minucie wyszedł na czterobramkowe prowadzenie - 6:2. Kieleckie szczypiornistki zaczęły odrabiać stratę, co w 14 minucie po rzucie Kamili Skrzyniarz z rzutu karnego się udało (remis 7:7). Od tego momentu zespół z Kielc zaczął budować przewagę, która po pierwszej połowie wynosiła trzy bramki (15:12). W pierwszej części spotkania doskonale w ataku spisywała się Kamila Skrzyniarz, która w cały spotkaniu zdobyła osiem bramek.

Po przerwie chorzowska drużyna starała się odrobić straty, ale po dobrych interwencjach Iwony Muszioł i bramce z rzutu karnego Stefki Agovej oraz czterech trafieniach Marty Rosińskiej, nasz zespół prowadził już 20:15. Na dziesięć minut przed końcem KSS wygrywał 23:16. Niestety, błędy w ataku naszej drużyny i dobra dyspozycja Kingi Polenz oraz Marleny Lesik z Ruchu spowodowały, że goście wyrównali, a ostatecznie wygrać spotkanie 27:26.

Mimo porażki KSS utrzymał szóstą lokatę, ponieważ KPR Jelenia Góra niespodziewanie przegrał we własnej hali ze Startem 25:30. Kielecki zespół w pierwszej rundzie play off zmierzy się z trzecim zespołem rundy zasadniczej, czyli SPR Lublin. W ćwierćfinale gra się do dwóch zwycięstw, pierwszy mecz odbędzie się zatem 3 marca w Lublinie.