KSSPR Końskie wygrało z Control Process Tarnów (zdjęcia)

/KAR/
Fragment spotkania KSSPR Końskie z Controlem Process Tarnów. W ataku środkowy koneckiego zespołu Wiktor Kubała. Fot. archiwum KSSPR Końskie
KSSPR Końskie wygrało z Control Process Tarnów w 24. kolejce pierwszej ligi piłkarzy ręcznych.

KSSPR Końskie - Control Process Tarnów 34:25 (20:8)

KSSPR: Ratuszniak, M. Kornecki, Witkowski - Dobrowolski 1, Bąk 1, Kirylau 2, Maleszak 2, Słonicki 4, Gomółka 2, Kubała 1, Bodasiński 5, Napierała 3, H. Kornacki 3, Biegaj 3, Janus 1, Smołuch 6.

Control Process: Nowak, Barnaś, Szostak - Wajda, Dutka 5, Siedlik 4, Król 2, Kozioł 2, Kowalik, Cieniek 4, Niedojadło 1, Michalik 3, Bujak 1, Bieś 1, Sokół 2.

Od początku sobotniego spotkania szczypiorniści z Końskich przeważali. Niestety mecz nie rozpoczął się dobrze dla bramkarza KSSPR - Rafała Ratuszniaka, który przy jednej z interwencji na początku pojedynku twarzą uderzył w parkiet, co spowodowało u niego pęknięcie łuku brwiowego. Kontuzja jednak nie okazała się poważna i zawodnik wrócił do gry w drugiej połowie. Do przerwy konecki zespół prowadził 20:8. W tej części meczu najskuteczniejszym zawodnikiem był Sebastian Smołuch, który zdobył 6 bramek.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Gospodarze dominowali na parkiecie, pewnie zmierzając po zwycięstwo. W drugie połowie KSSPR zdobył 14 bramek, tracąc przy tym 17. Duży wpływ miał na to fakt, że w tej części pojedynku szansę gry otrzymali zawodnicy rezerwowi. W drugiej połowie najwięcej bramek dla koneckiej drużyny zdobył Krzysztof Słonicki, który trzykrotnie pokonywał bramkarze zespołu gości.

- Od początku zagraliśmy dobrze w obronie, co spowodowało, że po kontratakach udało nam się zdobyć kilka łatwych bramek. To ustawiło mecz. W drugiej części spotkania kontrolowaliśmy jego przebieg. Dzięki temu nasi rezerwowi zawodnicy mieli okazję zagrać. Mamy nadzieje, że potrzymamy tą dobrą formę na następny mecz, który rozegramy w Kaliszu - mówił Michał Przybylski, trener KSSPR.