KSZO II Ostrowiec Świętokrzyski zremisował na własnym boisku z drużyną Granatu Skarżysko (zdjęcia)

Rafał SOBOŃ
R. Soboń
W meczu IV ligi grupy świętokrzyskiej, lider tabeli KSZO II Ostrowiec Świętokrzyski zremisował na własnym boisku z drużyną Granatu Skarżysko. Goście objęli prowadzenie w 53 minucie gry po bramce Damiana Szyszki. Na 15 minut przed końcem remis uratował gospodarzom Michał Stachurski.

KSZO II Ostrowiec Św. - Granat Skarżysko 1:1 (0:0)
0:1 - Damian Szyszka 53', 1:1 - Michał Stachurski 75'
KSZO II: Cira (55' Duda) - Nowik, Głodek, Nogaj, Stachurski, Persona, Dybiec, Brytan, Grębowski (64' Dziadowicz), J. Kapsa, Żelazowski

Granat: Chadała - Derlatka, Jastrząb, Drożdżał, Kołodziejczyk, Brzozowski, Mróz (81' Gadecki), Dudek (78' Witkowski), Białek, Szyszka, Wieczorek (87' Kocia)

Żółte kartki: Mateusz Głodek 40', Jakub Kapsa 54', Mateusz Głodek 62', Erwin Nowik 83' (KSZO II)
Czerwona Kartka: Mateusz Głodek 62' za druga żółtą

Na początku spotkania to drużyna gospodarzy zaatakowała bramkę Granatu. Tuż po rozpoczęciu spotkania piłkarze KSZO mieli cztery rzuty rożne pod rząd, jednak nic z nich nie wynikło. W 3 minucie z dystansu mocnym strzałem popisał się Sebastian Brytan, ale jego strzał z trudem wybronił Kamil Chadała . Pięć minut później ładną akcję przeprowadzili Tomasz Persona z Danielem Grębowskim, którego dogranie w pole karne strzałem próbował zakończyć Jakub Kapsa, jednak został zablokowany przez defensorów gości. W 10 minucie w pole karne KSZO II piłkę dograł Mróz, jednak dośrodkowanie wybili ostrowieccy obrońcy. W 15 minucie z około 20 metrów na bramkę Kamila Chadały strzelał Tomasz Żelazowski, jednak bez efektu bramkowego. Trzy minuty później z rzutu rożnego w pole karne Granatu piłkę posłał Tomasz Persona, ale golkiper ekipy przyjezdnej wypiąstkował futbolówkę w pole.

W 21 minucie groźnie zapowiadającą się akcje piłkarzy ze Skarżyska w ostatniej chwili przerwał Damian Nogaj. W 27 minucie na strzał przewrotką zdecydował się Jakub Kapsa, ale uderzenie minęło światło bramki Granatu. Nie minęło pól godziny gry, gdy atomowym strzałem bramkarza gości próbował pokonać Damian Nogaj, ale jego strzał wybił Marcin Jastrząb. Jeszcze przed przerwą po dośrodkowaniu w pole karne uderzeniem z pola karnego popisał się Daniel Dybiec, ale piłka trafiła w poprzeczkę. W 41 minucie na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się Piotr Dudek, ale piłka minęła bramkę Kamila Ciry. Na takie samo rozwiązanie trzy minuty później zdecydował się Damian Nogaj, ale i jego strzał przeszedł nad bramką rywala. Na kilka sekund przed zakończeniem pierwszej części spotkania z rzutu wolnego piłkę w pole karne dograł Tomasz Persona, ale minimalnie z futbolówką minął się Sebastian Brytan. Po tej akcji sędzia zakończył pierwsza połowę meczu, która choć nie zakończona bramką, należała zdecydowanie do piłkarzy KSZO II.

Od początku drugiej połowie, podział sił na boisku diametralnie się zmienił. Piłkarze rezerw KSZO oddali pole gościom, którzy coraz częściej groźnie atakowali bramkę strzeżoną przez Kamila Cirę. Bramka "wisiała w powietrzu". W 53 minucie po dograniu z rzutu wolnego bramkarza KSZO próbował w zamieszaniu pokonać jeden z piłkarzy Granatu, jednak Kamil Cira będąc faulowanym w polu karnym, powstrzymał rywala. Sędzia nie odgwizdał przewinienia, puścił grę, a do pustej bramki piłkę skierował Damian Szyszka. Po tej sytuacji żółtą kartką ukarany został Jakub Kapsa, który nie mógł pogodzić się z taką decyzją sędziego, natomiast boisko musiał opuścić kontuzjowany Kamil Cira, którego zastąpił Cezary Duda. W 58 minucie bramkarza gospodarzy próbował pokonać Hubert Wieczorek, ale Cezary Duda był na posterunku.

Dwie minuty później na bramkę KSZO II szarżował Piotr Dudek, ale piłkę po jego uderzeniu w ostatniej chwili na rzut rożny wybił Erwin Nowik. W 62 minucie kolejne niecelne podanie w drużynie KSZO II próbował ratować Mateusz Głodek, jednak za przerwanie akcji Granatu ujrzał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. W 70 minucie przed szansą na wyrównania stanął Michał Stachurski, jednak jego strzał z pola karnego poszybował nad bramką Kamila Chadały. Trzy minuty później w zamieszaniu w polu karnym bramkarza gości pokonać nie mogli Erwin Nowik i Sebastian Brytan, których strzały zablokowane zostały przez defensorów Granatu. W 75 minucie po dograniu z rzutu rożnego Damiana Nogaja bramkę wyrównującą dla gospodarzy głową zdobył Michał Stachurski. W 89 minucie z dystansu uderzył Mateusz Witkowski, jednak piłka trafiła w poprzeczkę bramki Cezarego Dudy. Przed zakończeniem spotkania Kamila Chadałę pokonać jeszcze próbował Sebastian Brytan, jednak piłka niż znalazła drogi do siatki. Ostatecznie KSZO II grając w osłabieniu zremisował z Granatem Skarżysko 1:1.