KSZO Odlewnia Ostrowiec wygrał z Viretem Zawiercie

Redakcja
W meczu drugiej kolejki I ligi piłki ręcznej, zespół KSZO Odlewnia Ostrowiec pokonał na wyjeździe Viret Zawiercie różnicą siedmiu bramek.

Viret Zawiercie - KSZO Odlewnia Ostrowiec 21:28 (12:12)

KSZO: Buchcic, Szewczyk - Kożeniewski 9, Mazur 3, Jeżyna 3, Fugiel 2, Sękowski 4, Afanasjew 4, Wojkowski 2, Kalita 1.

Ostrowczanie pojechali do Zawiercia żądni rewanżu za porażkę w pierwszej ligowej kolejce z MTS Chrzanów. Plan zrealizowali prowadząc od pierwszej do ostatniej minuty, jednak i tym razem wystawili nerwy kibiców na próbę.

Po sześciu minutach prowadzili już 4:0 po dwóch bramkach z gry Sękowskiego i dwóch celnych rzutach karnych Kożeniewskiego. Po kwadransie prowadzili już 10:3 i wydawało się, że zdemolują gospodarzy. Jednak podobnie jak przed tygodniem, w grę KSZO wkradło się rozluźnienie i tracąc w ostatniej minucie pierwszej części gry dwie bramki doprowadzili do remisu po 12.

Po zmianie stron nie popełnili już tego błędu. W 35 minucie po raz ostatni na tablicy widniał remis po 13, a kolejne pięć bramek rzucili przyjezdni. Tej przewagi KSZO już nie roztrwonił, wygrywając ostatecznie różnicą siedmiu bramek.

14. Viret CMC Zawiercie 2 0 44-54

W innych meczach: MOSiR Bochnia - Moto-Jelcz Oława 20:27 (10:11), MTS Chrzanów - Ostrovia Ostrów Wlkp. 22:25 (15:13), Olimpia Piekary Śląskie - Siódemka Miedź Legnica 30:28 (18:14), Czuwaj Przemyśl - SPR Tarnów 31:26 (15:12), Olimp Grodków - Nielba Wągrowiec 29:28 (14:13), KSSPR Końskie - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 27:33 (10:17).