Lekarz ze Świętokrzyskiego Paweł Kukiz-Szczuciński...

  Lekarz ze Świętokrzyskiego Paweł Kukiz-Szczuciński kandydatem na Rzecznika Prawa Dziecka!

  mat,sw

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Doktor Paweł Kukiz-Szczuciński podczas jednej z misji humanitarnych

  Doktor Paweł Kukiz-Szczuciński podczas jednej z misji humanitarnych

  Paweł Kukiz-Szczuciński, lekarz pracujący w Staszowie i Kielcach został przez grupę posłów Kukiz'15, Polskiego Stronnictwa Ludowego, oraz posłów niezależnych zgłoszony na stanowisko Rzecznika Praw Dziecka. Posłowie złożyli stosowny wniosek 28 lipca.
  Doktor Paweł Kukiz-Szczuciński podczas jednej z misji humanitarnych

  Doktor Paweł Kukiz-Szczuciński podczas jednej z misji humanitarnych  Paweł Kukiz-Szczuciński urodził się w Warszawie 17 kwietnia 1973 roku. Ukończył słynny Liceum Ogólnokształcące imienia Stefana Batorego w Warszawie oraz I Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
  Ukończył specjalizację z psychiatrii w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Po doświadczeniu związanym z pracą z dziećmi z rodzin trędowatych w Ośrodku Jeevodaya w Indiach otworzył kolejną specjalizację - z pediatrii - którą obecnie realizuje. Etatowo związany jest ze Szpitalem Powiatowym w Staszowie, przyjmuje też w Kielcach w przychodni przy ulicy Karczówkowskiej. Mieszka w okolicach Kielc. Jest też doradcą klubu parlamentarnego Kukiz'15.

  Jako lekarz łączący wiedzę pediatryczną z psychiatryczną Paweł Szczuciński specjalizuje się w kompleksowej terapii rodzin. Jest również biegłym sądowym. Od kilku lat jest również członkiem Zespołu Ratunkowego Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej. Był między innymi uczestnikiem misji humanitarnych w Peru, na pograniczu Syria/Liban, oraz w Irackim Kurdystanie niosąc pomoc dzieciom - ofiarom konfliktu z ISIS.

  Jako Rzecznik Praw Dziecka doktor Paweł Szczuciński planuje skoncentrować się na wspieraniu rozwoju psychiatrii dziecięcej, inicjowaniu reformy opieki pediatrycznej. Za priorytet uznaje optymalizację walki z cyberprzestępczością wobec dzieci oraz skuteczniejsze ściganie pedofilii. Chce zająć się problemem nadużyć seksualnych wobec dzieci – w sieci i nie tylko. – Uważam, że należy zmodyfikować w tej kwestii działania policji na wzór brytyjski – Scotland Yard ma do tego specjalną jednostkę – Paedophile Unit, która między innymi ściga pedofilów w sieci – mówi.

  Doktor Szczuciński chce inicjować i wspierać programy profilaktyki i prewencji zagrożeń, szczególnie w obszarze uzależnień - w tym uzależnień od urządzeń mobilnych i Internetu. - Uważam, że przed urzędem stoją teraz nowe wyzwania. To przede wszystkim wsparcie psychologiczne dzieci i młodzieży – są dziś w grupie ryzyka samobójstw, mają ogromny problem z uzależnieniami, szczególnie behawioralnymi, bo już malutkie dzieci są uzależnione od urządzeń mobilnych, na przykład smartfonów i iPadów. Potem te uzależnienia przenoszą się do świata wirtualnego, w którym narażone są na cyberprzestępczość i działania patostreamerów - dodaje.

  Za istotny obszar doktor Paweł Szczuciński uważa wyzwania związane z narastającą działalnością ruchów antyszczepionkowych oraz medycyną alternatywną zagrażającą zdrowiu i życiu dzieci. Jednym z priorytetów doktora Szczucińskiego jest inicjowanie zmian powodujących wyrównywanie szans edukacyjnych, szczególnie dzieci z obszarów wiejskich. - Dostęp do właściwej jakości kształcenia jest niezwykle ważny i każde dziecko powinno móc realizować swoje pasje, rozwijać umiejętności i zdolności - mówi doktor Paweł Szczuciński. Chce być też głosem dzieci niepełnosprawnych, wykluczonych, doświadczonych przemocą, potrzebujących wsparcia.

  Szczuciński, tak jak lekarze rezydenci postulował zwiększenie finansowania służby zdrowia do 6,8 procent. Teraz chce walczyć o lepsze dofinansowanie pediatrii, psychiatrii dziecięcej i rozwiązanie sytuacji rodziców dzieci niepełnosprawnych. Uważa, że źródeł dofinansowania jest wiele, a argument braku dodatkowych pieniędzy go nie przekonuje. Uważa, że w ostateczności można po prostu przełożyć fundusze w ramach tych, które są w tej chwili w Narodowym Funduszu Zdrowia. A to jego zdaniem przyniesie poprawę zdrowia dzieci, a równocześnie da oszczędności w przyszłości. –Pediatria, neonatologia i psychiatria dziecięca to inwestycja na przyszłość. Przez niedofinansowanie tych dziedzin „produkujemy” dorosłych chorych, pacjentów, którzy będą klientami Narodowego Funduszu Zdrowia – mówi Paweł Szczuciński.

  Marek Michalak, dotychczasowy rzecznik żegna się ze stanowiskiem po 10 latach – rzecznikiem można być przez maksymalnie dwie kadencje. Parlament powoła nowego rzecznika na pierwszym posiedzeniu po wakacjach, prawdopodobnie w połowie września.

  By wystartować na Rzecznika Praw Dziecka trzeba mieć za sobą 35 posłów. Klub Poselski Kukiz’15 liczy 29 osób, Pawła Szczucińskiego poparli posłowie Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz posłowie niezależni.

  Z kim będzie rywalizował Paweł Kukiz-Szczuciński? Już wiadomo ,że konkurentką będzie profesor Ewa Jarosz, która była doradcą Marka Michalaka. Swojego kandydata wystawi także Prawo i Sprawiedliwość mające większość w Sejmie.

  Jakie szanse ma doktor Paweł Kukiz-Szczuciński? Wydaje się ,że spore. Jest znakomicie przygotowany do tej roli. Być może posłom Kukiz'15 uda się wiec przekonać posłów Prawa i Sprawiedliwości, że to odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu. Takie poparcie jest jak najbardziej możliwe biorąc pod uwagę, że posłowie Kukiz wielokrotnie wspierali swoim głosami partię Kaczyńskiego.

  Na zakończenie zdanie o nazwisku Kukiz. Żona Pawła Kukiz-Szczucińskiego jest daleką krewną szefa Kukiz'15, a doktor dołączył jej nazwisko do swojego.  POLECAMY RÓWNIEŻ:  TOP10 najbardziej niebezpiecznych krajów na wakacje 2018

  Wakacje 2018. Jedziesz do tych krajów? Sprawdź na co warto się zaszczepić!


  TOP 10: Plaże nudystów w Polsce [18+] Jak wyglądają?

  Nietypowe zwyczaje ślubne na świecie - TOP 10

  Czy wiesz co zamówić w smażalni? Sprawdź, których ryb powinno się unikać!


  Tego musisz spróbować. TOP 12 sportów wodnych


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (11)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (11) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce