Łukasz Pasek - wyjątkowo uzdolniony uczeń gimnazjum w...

  Łukasz Pasek - wyjątkowo uzdolniony uczeń gimnazjum w Węchadłowie. Podwójny sukces, podwójny talent

  Agata Chrobot

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Łukasz Pasek ma wsparcie nie tylko w nauczycielach i dyrekcji - jego najwierniejszymi „kibicami” są rodzice.
  1/4
  przejdź do galerii

  Łukasz Pasek ma wsparcie nie tylko w nauczycielach i dyrekcji - jego najwierniejszymi „kibicami” są rodzice.

  Sukces? Podwójny laureat konkursów przedmiotowych. Talent? Można powiedzieć informatyczny i fizyczny. Pasja w wieku 16 lat? Programowanie i tworzenie stron internetowych. Najważniejszy cel? Rozwój. Trudno w kilku słowach opisać Łukasza Paska. Ale powyższe skojarzenia trafnie oddają to, jakim jest uczniem. Przedstawiamy uzdolnionego ucznia gimnazjum w Węchadłowie.
  Łukasz Pasek, uśmiechnięty 16-latek. Na co dzień uczeń trzeciej klasy gimnazjum w Węchadłowie. Człowiek wielu talentów, dla którego rozwój jest priorytetem i bodźcem do osiągania sukcesów. Potrafi zaprogramować rozbudowaną stronę internetową i stworzyć aplikacje nie tylko internetowe, ale także takie, z których korzystać można na telefonach komórkowych. Nauczył się tego sam... oglądając filmy na YouTubie.

  - Oceny są ważne, wiadomo, ale najważniejszy jest rozwój swoich umiejętności. Prawdziwą satysfakcję daje mi to, że posiadam pewną wiedzę i to, że mogę ją wykorzystywać w praktyce - mówi Łukasz Pasek, podwójny laureat gimnazjalnych konkursów przedmiotowych - z fizyki i informatyki.

  W gronie najlepszych
  Łukasz Pasek jest swoistego rodzaju fenomenem. W naszym województwie było niewielu uczniów, którzy zdobyli tytuł podwójnego laureata z gimnazjalnych konkursów przedmiotowych. Przypomnijmy, że uczniowie z powiatu pińczowskiego uzyskali 5 tytułów laureata. Dokonały tego trzy osoby, ponieważ Julia i jej siostra Laura Pasternak (które już przedstawialiśmy na łamach naszej gazety) i Łukasz Pasek są podwójnymi laureatami.

  Trafili w ten sposób do elitarnej grupy kilkunastu zaledwie takich osób w województwie.

  Konkursy przedmiotowe w gimnazjach mają bardzo dużą rangę. Nie tylko pokazują, jak poszczególne szkoły pracują z uczniami zdolnymi. Również dlatego, że wynik tych konkursów jest czasem ważniejszy od wyników uzyskanych na egzaminie gimnazjalnym.

  Laureat konkursu przedmiotowego jest zwolniony z tej części egzaminu gimnazjalnego, w której zdobył zaszczytny tytuł.

  Uczeń z Węchadłowa okazał się najlepszy w powiecie z fizyki i informatyki.

  - Do konkursu z fizyki przygotowywałem się już od drugiej klasy gimnazjum. Rok temu udało mi się zdobyć tytuł finalisty, a w tym laureata. Jeśli chodzi o informatykę - można powiedzieć, że wszystko zaczęło się od filmów na YouTubie, w których omawiano zagadnienia dotyczące programowania. Zainteresowało mnie to, więc zacząłem się uczyć... - wspomina Łukasz Pasek.

  Później była praca domowa na informatyce - stworzyć własną stronę internetową w języku HTML. Łukasz Pasek stworzył tak rozbudowaną witrynę, że z powodzeniem można było ją po prostu opublikować w internecie. Wtedy rozpoczęła się jego przygoda z konkursem z informatyki, do którego przygotowywał go Marek Szczeciński, dyrektor szkoły i nauczyciel informatyki.

  Podczas przygotowań do konkursów Łukasz rozwiązywał zadania z repetytoriów przygotowujących do matury. Książki pożyczali mu nauczyciele (Marek Szczeciński, Dorota Bielecka i Bożena Puchała-Leszczyńska), trochę też pożyczał od starszego brata, a ponadto uczył się dzięki filmom na YouTubie. - Tych książek było tyle, że po konkursach oddanie ich zajęło mi dwa tygodnie, bo nie wiedziałem, która jest czyja - wspomina ze śmiechem Łukasz.

  Co jest przepisem na sukces?

  - Na pewno systematyczność, rozwiązywanie zadań i pogłębianie wiedzy. Ale według mnie, trzeba mieć pasję i naprawdę interesować się danym przedmiotem czy dziedziną nauki, żeby osiągnąć sukces - odpowiada Łukasz Pasek.

  Uczeń gimnazjum w Węchadłowie swoją przyszłość wiąże z programowaniem - chciałby zajmować się rozwijaniem stron internetowych zarówno jeśli chodzi o serwery, jak dostosowywanie ich wyglądu i funkcjonalności do użytkowników.

  Trzymamy kciuki za jego dalsze sukcesy, o których na pewno poinformujemy.


  TOP 15 miejsc w Świętokrzyskiem widzianych z kosmosu
  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Tych aut lepiej nie kupujcie. Albo już szukajcie mechanika
  Jak zmieniły się gwiazdy na przestrzeni lat? [ZDJĘCIA]


  Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Rozwiąż test! [10 ZDJĘĆ - QUIZ]
  Którzy Polacy piją najwięcej alkoholu? [LISTA ZAWODÓW]

  Najseksowniejsze imiona. Zobacz czy jesteś na liście!
  Piłeś? Sprawdź, kiedy znów możesz wsiąść za kółko
  ZOBACZ TAKŻE: Top Muzyczny. Co będziemy śpiewać podczas Mundialu?

  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Symphonica 2 Rock of Poland w Kielcach. Będzie ostre granie!

  Symphonica 2 Rock of Poland w Kielcach. Będzie ostre granie!

  Gospodynie i Gospodarze Wiejscy. Finał [zdjęcia, wideo]

  Gospodynie i Gospodarze Wiejscy. Finał [zdjęcia, wideo]