Mądrze i skutecznie. Juventa Perfopol Starachowice - Janina Libiąż 4:1 (1:0)

Dorota KUŁAGA [email protected]
Karol Drej (z prawej) zdobył wczoraj dwie bramki i przyczynił się do zwycięstwa nad dotychczasowym liderem. fot. Marcin Pokrzywka
Juventa Perfopol pewnie pokonała Janinę Libiąż 4:1 i pozbawiła ją fotela lidera. Dwa gole strzelił Karol Drej

Arkadiusz Bilski, trener Juventy Perfopol:

-Jestem zadowolony z wyniku i gry, był to nasz najlepszy mecz w tym sezonie. Zawodnicy udowodnili sobie, że jak są bardzo zdyscyplinowani taktycznie, to w tej lidze mogą wygrać z każdym.

Piłkarze Juventy Perfopol Starachowice rozegrali najlepszy mecz w tym sezonie. I pewnie pokonali dotychczasowego Lidera - Janinę Libiąż 4:1.

Podopieczni trenera Arkadiusza Bilskiego nie dali szans Janinie. W pierwszej połowie mieli zdecydowaną przewagę, rywal nie potrafił sobie poradzić z mądrą, agresywną grą gospodarzy.

ZACZĄŁ DREJ...

Pierwszą bramkę Juventa Perfopol zdobyła w 19 minucie. Na bramkę gości strzelił Mirosław Kalista, a odbitą przez golkipera piłkę do bramki skierował Karol Drej. Zawodnik ten w 42 minucie był bliski podwyższenia wyniku, ale po jego uderzeniu głową futbolówka trafiła w słupek. W tej części gry lider nie miał nic do powiedzenia.

...SKOŃCZYŁ ANDUŁA

Niezwykle emocjonująca była końcówka spotkania. W 76 minucie rzut karny wywalczył Dariusz Anduła, a na gola zamienił go Karol Drej. Na 3:0 podwyższył strzałem głową Karol Kopeć, a dogrywającym był Mirosław Kalista. W 87 minucie goście zdobyli wprawdzie bramkę - jej autorem był Łukasz Pactwa, ale odpowiedź dobrze dysponowanej Juventy Perfopol była natychmiastowa. Indywidualną akcją popisał się Dariusz Anduła i strzałem w krótki róg ustalił wynik meczu. Był to jego ósmy gol w tym sezonie.

Juventa Perfopol Starachowice - Janina Libiąż 4:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Karol Drej 19 min., 2:0 Drej 76 z karnego, 3:0 Karol Kopeć 86, 3:1 Łukasz Pactwa 87, 4:1 Dariusz Anduła 88.
Juventa: D. Kalista 7 - Korona 7, Gębura 8, Pastuszka 8 Ż, Szymoniak 7 Ż - Tobiszewski 6, K. Drej 8 Ż, Wójtowicz 7, Gruszczyński 6, M. Kalista 8 - Anduła 8 Ż.
Janina: Księżarczyk - Ficek, Nahle, Szafran Ż Ż CZ 75, Hejnowski Ż - Domżał, Sierczyński, Szlęzak, Musiał - Ząbek, Witoń.
Zmiany: Juventa: 60' Kopeć 4 Ż za Gruszczyńskiego, 73' Fabjański nie klas. za Tobiszewskiego, 89' Stawiarski nie klas. za Andułę. Janina: 73' Niewiedział za Witonia, 84' Pactwa za Ząbka, 84' Marszałek ze Musiała, 85' Wantulok za Sierczyńskiego.
Sędziował:Szymon Ubożak z Kielc. Widzów: 450.