Marek Materek - kandydat na Prezydenta Starachowic

Ogłoszenie wyborcze KWW Marka Materka 2024
Nazywam się Marek Materek i od dziesięciu lat, dzięki Państwa zaufaniu oraz poparciu, mam zaszczyt pełnić funkcję Prezydenta Starachowic.

W ostatnich wyborach głos na mnie oddało 17 777 mieszkańców, czyli 84,43% wyborców, którzy tego dnia pojawili się w lokalach wyborczych. Przez całą kadencję stanowiło to dla mnie ogromne zobowiązanie. Każdego dnia staram się jak najlepiej wykonywać swoją pracę, by nie zawieść pokładanych we mnie nadziei.

Z serca dziękuję Państwu za zaufanie, ale także za życzliwość, współpracę, zaangażowanie w rozwój miasta, aktywny udział w konsultacjach społecznych oraz cenne spostrzeżenia. 

Marek Materek - kandydat na Prezydenta Starachowic

Kandyduję w wyborach, bo pragnę, by Starachowice były perełką na mapie Świętokrzyskiego i Polski. By nasze miasto było przyjaznym miejscem do życia dla każdej grupy społecznej i wiekowej. By o Starachowicach w Polsce nadal mówiono w pozytywnym kontekście. 

Bezpłatna komunikacja miejska, przestrzenie wspólne przyjazne wszystkim użytkownikom, zwiększanie bezpieczeństwa, tanie mieszkania na wynajem, najniższe ceny ciepła. Rewitalizacja zalewów Lubianka i Pasternik oraz Parku Miejskiego, modernizacja Parku Kultury i krytej pływalni, rozpoczęta przebudowa stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego. 

Marek Materek - kandydat na Prezydenta Starachowic

Zrobiliśmy wspólnie wiele, by Starachowice pozytywnie zmieniły swój wizerunek. Możemy te zmiany kontynuować. 
Przez ostatnie dziesięć lat razem budowaliśmy lepsze Starachowice. Pierwsza kadencja była wypełniona konsultacjami społecznymi, przygotowywaniem dokumentów strategicznych i dokumentacji technicznych. W drugiej realizowaliśmy wielkie inwestycje, na które czekaliśmy wiele lat. Czy to koniec? Zdecydowanie nie. 

W głowie mam dziesiątki pomysłów i planów na to, jak zmieniać ukochane Starachowice i nasz powiat w kolejnych latach. Jestem gotowy z moim zespołem, w uzgodnieniu z Państwem, te dobre rozwiązania wprowadzać w życie. 

Marek Materek - kandydat na Prezydenta Starachowic

Szczegóły naszego programu będziemy przedstawiać podczas osobistych spotkań i rozmów z Państwem. Podobnie jak w codziennej pracy, tak i w każdej kampanii, bezpośredni kontakt z Państwem jest dla mnie najważniejszy i najcenniejszy. Za każdą rozmowę i dobre słowo, ale także krytyczne uwagi – dziękuję. 

W tym roku proszę ponownie o zaufanie i głos na mnie oraz moich kandydatów do Rady Miejskiej, Powiatu Starachowickiego i Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. 

Marek Materek - kandydat na Prezydenta Starachowic

To zespół złożony z ludzi zaangażowanych, merytorycznych i skutecznych w działaniu. To osoby, którym warto ponownie zaufać, bo przez ostatnie lata pokazaliśmy, że zgoda buduje. 

7 kwietnia zdecydujecie Państwo o tym, jakiej przyszłości chcecie dla miejsca, w którym żyjemy. 

Marek Materek - kandydat na Prezydenta Starachowic

Wspólnie możemy więcej! Budujemy Przyszłość. 

Z wyrazami szacunku, 
Marek Materek

Marek Materek - kandydat na Prezydenta Starachowic

Marek Materek ma 34 lata. W 2014 roku został wybrany na funkcję prezydenta Starachowic jako najmłodszy prezydent miasta w Polsce. Wybory wygrał ponownie w 2018 roku uzyskując poparcie przeszło 84,4% głosujących. Był to drugi najlepszy wynik w Polsce spośród miast prezydenckich. 

Marek Materek - kandydat na Prezydenta Starachowic

W 2019 i 2021 roku znalazł się w gronie 15 najlepszych prezydentów miast w kraju w rankingu Newsweeka. W 2021 roku zajął trzecie miejsce w rankingu najpopularniejszych prezydentów polskich miast w mediach społecznościowych, który przygotował Portal Samorządowy. Został wyróżniony Odznaką Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego. Bezpartyjny. 

W 2022 roku Starachowice zwyciężyły w prestiżowym, ogólnopolskim rankingu samorządowym organizowanym przez dziennik „Rzeczpospolita”. Starachowice zajęły pierwsze miejsce w kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich.

Marek Materek - kandydat na Prezydenta Starachowic

Marek Materek ukończył I Liceum Ogólnokształcące imienia Tadeusza Kościuszki w Starachowicach. Ma wykształcenie wyższe - ukończył stosunki międzynarodowe w Collegium Civitas w Warszawie, zarządzanie nieruchomościami w Wyższej Szkole Handlowej imienia Bolesława Markowskiego w Kielcach,  politologię na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, Gospodarkę Odpadami i Ochronę Środowiska – SGGW oraz studia podyplomowe Master of Business Administration w Collegium Humanum. 

Ma żonę Magdalenę, a w kwietniu 2023 roku został ojcem. Z synem Maksymilianem, który dostarcza mu mnóstwo radości, spędza każdą wolną chwilę.

Marek Materek - kandydat na Prezydenta Starachowic

Materiał pochodzi i został sfinansowany ze środków Komitetu Wyborczego Wyborców Marka Materka 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie