ME: Korona Kielce - Cracovia Kraków 2:3 (video, zdjęcia)

KAR
Zespół Młodej Ekstraklasy Korony Kielce przegrał w czwartek w pierwszym meczu rundy wiosennej rozgrywanym w Kielcach z Cracovią Kraków 2:3.

Korona Kielce ME - Cracovia Kraków ME 2:3 (2:1), Nowak 17, Bąk 21 - Pieniądz 11, Filip 49, Baliga 86.

Korona: Małecki 4 - Kuzera 0, Malarczyk 5, Kiercz 5, Kal 5 - Łatka 5 (78 Malinowski nie klas.), Maliszewski 2 (46 Konon 2), Czarnecki 4 (78 Rabenda nie klas.), Bąk 3 (46 Jamróz 2) - Nowak 6 (62 Chrzanowski 1), Gawęcki 2 (46 Strzębski 2).

Cracovia: Szwiec - Sosnowski, Grzesiak, Urbański, Kupiec - Pieniądz (90 Szostak), M. Łuczak, W. Łuczak (93 Lempart), Wieczorek (46 Filip) - Polek (46 Baliga), Ovseannicov (74 Romanek).

Czerwone kartki, Kuzera (Korona, 25 min, faul bez piłki). Urbański (Cracovia, 81 min., za drugą żółtą). Żółte: Jamróz (Korona), Urbański, Kupiec, Owsjannicow, Pieniądz (Cracovia).

Kielecki zespół stracił bramkę w 11 minucie po strzale Mikołaja Pieniądza. Szybko, bo po sześciu minutach gola kontaktowego zdobył Marek Nowak, a tuż potem bramkę dającą prowadzenie Koronie zdobył Jakub Bąk. Od 25 minuty "żółto-czerwoni" grali w dziesiątkę. Czerwoną kartkę za uderzenie rywala otrzymał Kamil Kuzera. Grająca w dziesiątkę Korona nie zwolniła tempa i dążyła do zdobycia bramki. Niestety, nieskuteczność kieleckich piłkarzy spowodowała, że tuż po przerwie goście zdołali wyrównać. Od 81 minuty siły się wyrównały, bo drugą żółtą i czerwoną kartkę otrzymał Mateusz Urbański z Cracovii. Jak się szybko okazało wyrównanie sił nie pomogło Koronie w wyjściu na prowadzenie. Natomiast osłabiona Cracovia na cztery minuty przed końcem spotkania zdobyła trzecią bramkę, jak później się okazało zwycięską.