Memoriał Maćka Ciszka w tenisie stołowym w Skarżysku: Małolepszy pobił wszystkich

Piotr STAŃCZAK
Jędrzej Małolepszy ze Skarżyskiego Klubu Tenisa Stołowego triumfował w turnieju głównym VIII Memoriału Maćka Ciszka. Piotr Stańczak
Zawodnicy z regionu świętokrzyskiego i małopolskiego wystartowali w VIII Memoriale Maćka Ciszka w tenisie stołowym. Impreza odbyła się w minioną sobotę w Skarżysku-Kamiennej. Główne trofea powędrowały do reprezentantów miejscowego klubu.

Turniej odbył się w Zespole Szkół Publicznych nr 1, organizował go Skarżyski Klub Tenisa Stołowego. Poświęcony jest pamięci utalentowanego tenisisty stołowego nieistniejącej już sekcji STS, który zmarł w 2005 roku. Miał zaledwie 19 lat. W zawodach zagrali koledzy, którzy rywalizowali z nim przed niespełna dekadą. Uczestnicy tegorocznego memoriału (było ich 26) najpierw walczyli w grupach. Dwaj najlepsi tenisiści z każdej kwalifikowali się do turnieju głównego, natomiast pozostali występowali w rozgrywkach pocieszenia. Pierwsze miejsce w głównym przypadło najlepszemu obecnie pingpongiście Skarżyskiego Klubu Tenisa Stołowego Jędrzejowi Małolepszemu. W finale nie bez problemu pokonał Wiesława Mazurka 3:2 w setach. Organizatorzy zdecydowali się na tzw. system rosyjski.

Przegrany w finale Mazurek musiał rywalizować o drugą lokatę z Maciejem Podsiadło (ULKS Lachowice, województwo małopolskie), wielokrotnym triumfatorem poprzednich memoriałów Ciszka. Skarżyszczanin uległ mu 1:3.Turniej pocieszenia wygrała Edyta Zielińska (SKTS), jedyna kobieta w stawce uczestników. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe, które wręczyła obecna na turnieju mama Maćka.

Dzień później, 26 maja nasi tenisiści zgłosili się do Turnieju o Puchar Gór Świętokrzyskich w podkieleckiej Bilczy. Zdominowali główne rozgrywki. Mazurek zajął pierwszą pozycję, natomiast Dawid Ciosek (skarżyszczanin występujący ostatnio w drugoligowym KTS Sandomierz) uplasował się na trzeciej. W batalii gimnazjalistów trzeci był Patryk Kozioł, zaś Jakub Kutwin znalazł się w przedziale 7-8.