Obratański kontra Cichocki znów przed sądem! Wojna o władzę...

  Obratański kontra Cichocki znów przed sądem! Wojna o władzę w Końskich trwa. Zobacz kto wygrał

  MAT

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Obratański kontra Cichocki znów przed sądem! Wojna o władzę w Końskich trwa. Zobacz kto wygrał

  ©archiwum

  Drugi raz w ciągu kilku dni w sądzie spotkali się burmistrz Końskich Krzysztof Obratański i kontrkandydat na to stanowisko Michał Cichocki. Czwartkowa sprawa zakończyła się na korzyść Michała Cichockiego.
  Obratański kontra Cichocki znów przed sądem! Wojna o władzę w Końskich trwa. Zobacz kto wygrał

  ©archiwum

  Michał Cichocki pozwał Krzysztofa Obratańskiego za opublikowany w lokalnym czasopiśmie Moja Gazeta Domowa materiał wyborczy przygotowany przez komitet wyborczy Krzysztofa Obratańskiego. Czasopismo opublikowało artykuł "Brudna kampania wyborcza Porozumienia Samorządowego TKN". Według Michała Cichockiego już sam tytuł narusza dobra osobiste osób pracujących w jego komitecie. Twierdzi ponadto, że z artykułu wynika, że kampania prowadzona jest w sposób nierzetelny, nieuczciwy i ma na celu wprowadzenie wyborców w błąd.
  Michał Cichocki nazwany jest też w tekście "anonimowym opluwaczem internetowym". Cichocki we wniosku, który skierował do sądu zaznacza, że ma prawo do wypowiadania się na forach internetowych w sprawach dotyczących miasta i gminy Końskie.

  Dodaje, że Prokuratura Rejonowa w Końskich prowadząca postępowanie w sierpniu tego roku, nie ustaliła żadnych obraźliwych wpisów skierowanych przez Cichockiego w stronę Obratańskiego. Nie zostało też wszczęte żadne postępowanie karne. Cichocki twierdził też, że treść artykułu jest sugestią, jakoby był on powiązany ze stowarzyszeniem, które jest przeciwko inicjatywie rewitalizacji zalewu w Sielpi. Kandydat na burmistrza Końskich żądał od obecnego burmistrza podwójnych przeprosin na pierwszej stronie wspomnianej gazety za wymienione rzeczy oraz wpłacenia 1000 złotych na rzecz klubu piłki ręcznej KSSPR Końskie.

  Sąd nakazał ostatecznie Krzysztofowi Obratańskiemu przeprosić na pierwszej stronie wspomnianego pisma w pierwszej sprawie oraz nakazał obecnemu burmistrzowi gminy Końskie wpłacenie 1000 złotych na rzecz Klubu Piłki Ręcznej KSSPR w Końskich. Oddalił natomiast wniosek Cichockiego o przeprosiny w związku z sugestią, że ma on powiązania ze stowarzyszeniem występującym przeciwko inicjatywie rewitalizacji zalewu w Sielpi.

  - Mam nadzieję, że po tym postanowieniu zakończy się negatywna kampania wyborcza, bo ona niczemu nie służy. Skupmy się na rozwiązywaniu prawdziwych problemów, a nie próbie dyskredytacji rywali - komentuje Michał Cichocki.

  - Wpisy dotyczące krytyki burmistrza nie są anonimowe. Anonimowość w internecie nie istnieje. Krytyka burmistrza, który poprzez błędne decyzje wpływa na sytuację finansową gminy jest w pełni uzasadniona. Burmistrz Obratański nie może przerzucać swoich błędów na ekologów. Rewitalizacja Sielpi powinna być priorytetem dla wszystkich - mówił Cichocki.

  Postanowienie nie jest prawomocne, a Krzysztof Obratański złożył już odwołanie do Sądu Apelacyjnego w Krakowie.

  - Ja nie jestem przywiązany do sformułowania "Internetowy anonimowy opluwacz". Sąd uznał, że w postępowaniu prokuratorskim, które zakończyło się 30 sierpnia, wpisy internetowe miały miejsce w pierwszym kwartale tego roku i nie powinny być brane pod uwagę w kampanii wyborczej. Problem polega na tym, że ja te wpisy przywołałem jako rodzaj uzasadnienia dla zapytania - Czy ktoś, kto jest anonimowo pisze różne rzeczy w internecie, powinien sięgać po funkcje publiczne? Dlatego przygotowuję apelację, którą złożę w piątek. Co do kwoty 1000 złotych na rzecz klubu KSSPR Końskie, niezależnie od wyniku apelacji jestem gotów ją wpłacić, bo jestem sympatykiem koneckiej piłki ręcznej.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Przygotowanie grzybów - krok po kroku - do spożycia, suszenia, mrożenia, marynowania
  Praca marzeń, czyli TOP 10 wyjątkowych stanowisk pracy

  TOP 10 polskich przysmaków w zagranicznym wydaniu


  Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie

  Muszka owocówka. 10 sposobów jak się jej pozbyć z kuchni

  Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]

  Zobacz także: Wybory samorządowe 2018. Twój głos się liczy

  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (4) forum.echodnia.eu

  Zobacz kandydatów na prezydentów, burmistrzów i wójtów

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce